1.9.2013
Kategorie: Historie

Jak se soudruzi rozloučili s minulostí

Sdílejte článek:

LUCIE AMÁLIE SULOVSKÁ 01|09|2013

Byl příjemný srpnový večer a já jen tak mimochodem zabloudila na Parlamentní listy, což sice pravda není můj oblíbený alternativní zdroj informací, avšak… občas si nějaký ten článek přečtu. Tím však skončil příjemný srpnový večer.

 

 

Jak jsem si málem klávesnici poblila…

 

Jeden článek na Parlamentních listech mi řádně hnul žlučí. V hlavní roli vypravěče je pedagog a komunistický zastupitel v Plzni soudruh Jiří Valenta. Soudruh Valenta si stěžuje na film Luďka Navary Mlynáři od Babic, který byl odvysílán na ČT. Dle soudruha Valenty je totiž zkreslen a straní, jak soudruh Valenta říká, vrahům.

 

O co vlastně šlo v případě Babic…

 

Celá akce (nebo spíše série akcí) byla nejspíše zinscenována StB jako jedna z mnoha “pro výstrahu záškodníkům”, v tomto případě zejména Církvi a sedlákům. Celou akci zorganizoval Ladislav Malý, nejrozporuplnější postava celého případu. Dle některých zdrojů agent provokatér StB, dle jiných zdrojů byl StB pouze využíván k jejím cílům a agentem nebyl, případně se jako agent StB vymkl z rukou.

 

Nejprve Malý vyrazil za svým spolužákem z gymnázia, mladým knězem Janem Bulou. Bulovi řekl, že se vrací z ilegálního pobytu v zahraničí a že se svými společníky chtějí vysvobodit z internace kardinála Berana. Bula měl Berana před odchodem do zahraničí vyzpovídat. Bula nejdřív Malému věřil, ale potom se svěřil svému kolegovi, pátru Janu Podveskému, který jej varoval. Bula s Malým přerušil kontakty.

 

Provokace nevyšla. Ale to samozřejmě soudruhům žíly netrhalo. 17. června 1951 byl Jan Bula zatčen a později popraven oběšením.

 

Poté se Malý se stejnou žádostí obrátil na faráře v Babicích, pátera Václava Drbolu. Jenže i jej kolega Podveský varoval. Drbola také Malého odmítl a přerušil s ním kontakt. Ani jemu to nebylo nic platné. Byl zatčen a oběšen. Podveský byl odsouzen k šestnácti letem za vlastizradu.

 

Několik lidí však Malý na svou stranu skutečně získal. V jeho síti se zachytilo několik mladíků, se kterými prováděli menší akce jako odbojová skupina (jednalo se o chlapce ze selských rodin).

 

Dne 2. července 1951 skupina vtrhla do babické školy, kde se sešli místní komunističtí funkcionáři k poradě. Tři ze čtyř funkcionářů byli zastřeleni. Při následné přestřelce Malý zemřel, přetrvávají však legendy, že přežil a jeho úmrtní list byl zfalšován.

 

V následném monstrprocesu padlo 11 rozsudků smrti a bylo uděleno dohromady více než 1375 let odnětí svobody. Proces byl využit propagandisticky na zdiskreditování církve a sedláků. Jak zhruba proces probíhal nám může krásně dobarvit i fakt, že páter Drbola se při surovém mučení doznal k tomu, že se podílel na střelbě, ačkoliv v jejím čase seděl už tři týdny ve vazbě.

 

 

Zkrátka a prostě, spravedlnost po komunisticku. Co na to soudruh Valenta?

 

Že nic z toho soudruhu Valentovi žíly netrhá, to mne vůbec nepřekvapuje. Jeho rudý mozek pravděpodobně vydedukoval, že ty flanďácké svině si to udušení na provazu zasloužily a ty buržousti ze statků a mlýnů taky. A všichni jejich příbuzní také museli být potrestáni, i rodiče, co si to dovolili, zplodit takové vyvrhele. Strýčky a tetičky nahnat do dolů, strýčky a tetičky přes koleno alespoň vystěhovat. Republiku si, soudruzi, rozvracet nenecháme!

 

Nikdy by mne však nenapadlo, že si soudruh Valenta dovolí tyto svoje mentální pochody publikovat veřejně, a to ještě před volbami. Zjevně se domnívá, že ani toto mu nemůže u voličů pokazit reputaci. Oni možná ještě souhlasně přikývnou.

 

“V případě týkajícím se vraždy v Babicích se podle mého názoru jednalo o mediálně zcela nevhodný až zavádějící přístup, v podstatě až o nepřípustnou adoraci osob, které se v červenci 1951 přímo či nepřímo, méně či více, podílely na obyčejné a sprosté vraždě tří lidí.”

 

Bez komentáře. V předešlé části vysvětleno dostatečně. Mohu jen suše polknout nad tou drzostí a doporučit soudruhu Valentovi alespoň Wikipedii. Ta je však dle jeho názoru jistě ovládána imperialisty, vatikánskými špiony a vrahy z Volstrýtu, takže mohu doporučit snad jen návštěvu odborníků (nejdřív přes hlavu, pak přes historii).

 

“kteří se provinili vůči svým katanům jen tím, že byli členy KSČ.”

 

Rozkošná argumentace. Nedalo by se totéž použít i v případě členů NSDAP? Vždyť se provinili vůči svým katanům jen tím, že byli členy NSDAP či partaje jistého Henleina. Někteří ani to ne, někteří byli prostě jenom Němci. Co vy na to, soudruhu Valento? A co soudruh Malý? Nezájem?

 

“ideo-diverzní skupina kolem agenta americké tajné služby CIC Ladislava Malého”

To se dozvídáme hned v dalším odstavci… jdu do kolen a začínám se modlit.

“jak až moc si katolická církev přeje smíření”

Nechtěl by třeba taky soudruh písemný dík za zavraždění Buly, Pařila a Drboly?

“Co tedy dodat k tomu, že jeden z odsouzených, babický kněz Václav Drbola, podle televize v zinscenovaném procesu, ‘jak také jinak’, by měl být po beatifikačním procesu prohlášen za blahoslaveného?”

 

Jistě, žádné zinscenované procesy neexistovaly. Horáková byla záškodnice a velezrádkyně, Píka taky, Drbola vraždil v Babicích, když seděl v desítky kilometrů vzdáleném vězení, Bula s ním. Vlastně i Slánský a třeba Geminder byli záškodníci, co na tom, že při výslechu si občas spletli naučené kapitoly a začali odříkávat jiné.

 

Po dlouhé době se mi chce opravdu brečet nad něčím výplodem a nehodlám to ani nijak zakončovat. Názor nechť si udělá každý sám.

 

 

ZDROJ: Lucie Amálie Sulovská

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 11 264,00 Kč
Vybráno 32.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 45 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.