prymulatisk
26.10.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Jak se (ne)zbavit nezmara Prymuly

Sdílejte článek:

KLÁRA BRESSLEROVÁ

V životě jsem díky svým zaměstnavatelům potkala neuvěřitelné množství bezcharakterních lhářů a zlodějů, přesto dnes mohu konstatovat, že i ti nejodpornější měli současnou optikou oproti Prymulovi v páteři alespoň papírové pravítko.

To, co za poslední tři dny ministr zdravotnictví předvedl, je příkladnou ukázkou naprosté absence sebereflexe. Navíc výroky typu – když si lidé budou přát můj odchod, odejdu, zavání účelovou manipulací. Zodpovědnost za činy si totiž nese výhradně sám a rozhodně za ně nezodpovídáme my, jež nemůžeme vykonávat svou práci, v potu tváře učíme své děti doma a pod rouškou počítáme zánětlivé pupínky.

Prymula dnes může proto v lidech vyvolávat jediné a to silný dávicí reflex. Ve své ohavnosti totiž neváhal do svého obchodního večírku zatáhnout přímo Královskou kolegiátní kapitulu sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Když jsem slyšela vyjadřovat se k problematice neexistujících soukromých prostor kapituly samotného probošta, pocítila jsem obrovský stud. Jenomže stydět by se měli především aktéři oné noční schůzky, kteří si vzali tuto církevní instituci v podstatě jako rukojmí. Až by se mi chtělo zvolat, kéž by je za to Pámbu potrestal!

Jenomže zatím nikdo netrestá, dokonce premiér snaživě přichází s tím, že Prymulovo místo zůstane nadále v expertní skupině, jinak řečeno, tohoto morálního odpadu se zřejmě nezbavíme. A to považuji za nesmírně frustrující.

Myslela jsem si, že po té páteční šou, kdy Prymula opakovaně popřel své vlastní výroky, zaleze někam do nory a dlouho o něm neuslyšíme. On se však bez váhání opět připomněl sebevědomými výkřiky o přitvrzování opatření. Že sám nemá žaludek, chápu, ale co ten náš zkoušený žaludek?

Samozřejmě rozumím tomu, že ministr zdravotnictví potřebuje zůstat co nejdéle ve státních službách, aby mohl firmě své dcerunky dohazovat skvělé zakázky, ostatně o nic jiného při vyšehradské schůzce asi nešlo. Nicméně proč my ostatní musíme vykonávat funkci nějaké dobrovolné mlčící a trpící stafáže? Nehledě na otázku, smí vůbec takový nedůvěryhodný hochštapler druhým něco kázat?

Vždycky jsem se snažila chovat čestně tak, abych se mohla na sebe podívat jednou do zrcadla, byť jsem zaplatila tu cenu, že nic nevlastním. Ale nepláču nad tím. Přesto a nebo možná proto mě napadá, proč zrovna já (a nejen já) mám poslouchat příkazy nějaké amorální trosky, která se nám ještě před pár dny sprostě vysmívala?

Ráda bych totiž připomněla všechna ta zábavná Prymulova videa a rovněž jeho “spravedlivé pohoršení” nad tím, jak lidé běželi do textilu a obuvi, protože je na druhý den bez předchozího varování zavřel. Vysvětlil by, prosím, někdo tomu nadutci, že se blíží zima a spousta lidí si potřebovala dokoupit vybavení, protože se jim jednoduše to staré zničilo. A už vůbec nemluvím o dětech, jimž roste noha a povětšinou jim boty bez zkoušení nekoupíte. Zřejmě máme podle Prymuly chodit i v zimě v jarní bundě. Jemu možná doma stojí deset narvaných skříní, ale normální člověk si věci pořizuje často na poslední chvíli. Neboť musí, na rozdíl od Prymuly, počítat a zvažovat pečlivě své výdaje.

Nedělám si iluze, že jiní ve zdravotnictví neloupí, nakonec tento obor je korupcí doslova prolezlý. Jenomže i takový ředitel FN v Motole Ludvík ctí nějaké hranice a přísně je dodržuje, aby se mu na jeho boční aktivity veřejně nepřišlo. Prymula však postrádá jakékoli zábrany.

Proto se domnívám, že pokud sám neuznává žádné mantinely, musí se jeho aktivity důrazně utlumit zvenčí. Jen netuším, kdo se tohoto úkolu ujme. Premiér je zoufale slabý, ani on nezvládl zarazit Prymulovi jeho nekonečné mediální exhibice a diktátorské manýry. A navíc stejně jako jiní neustále opakuje dokola mantru o Prymulově odbornosti. Obávám se, že takových teoretiků, co spatřili živého pacienta naposledy během svých studií, najdeme jedenáct do tuctu. Jestli totiž něco akutně potřebujeme, tak krizového manažera, který upřednostní úřad před vlastním kšeftařením.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 716 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.