6.12.2013
Kategorie: Společnost

Jak se financují volby pomocí krabic od vína

Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 06|12|2013

Ten Sobotka aby se zbláznil. Nejdříve ho nařknou, že právě jeho poslanci nechtějí zvolit Gazdíka z TOP09 za místopředsedu parlamentu a pak se ještě dozví, že Evropská Unie nevědomky financuje jeho úspěchy ve volbách. Člověk by skoro řekl, že se jedná o nedovolenou podporu politické strany. Toky peněz jsou jednoduše nevyzpytatelné.

 

 

Rath s Pancovou, Kottem a Salačovou si vcelku rozumně řekli, že než se nechat zavřít za osobní obohacování při využívání, pardon, zneužívání, evropských dotací, bude lepší svést vše na politickou bohunelibou činnost.

 

Takže ty peníze, co s nimi Rath běhal mezi Rudnou a Hostivicemi, patřily pravděpodobně nakonec Sobotkovi. Tvrdí to už všichni obžalovaní. Oni totiž část zisku ze své činnosti prý chtěli pro ČSSD na volby.

 

Později se trochu umírnili a ČSSD “chytře” vynechali. Jednalo se tedy jen o příspěvek na volby. Ale komu tedy vlastně?

 

Celý proces je z větší míry od počátku jednou velkou fraškou. V českém právním systému nelze politickou korupci přesvědčivě odsoudit. Není to možné. Dle “práva”.

 

 

Peníze jsou totiž nad právem.

 

Mě spíše ale zaujal jiný aspekt věci. A to kompletní pohyb financí. Vezměme to tedy od podlahy.

 

Daňový poplatník odvede státu daň. Část té daně se pošle do Brusele. Z Brusele se tyto finance vrátí rozmnožené o peníze dalších evropských poplatníků. Část těchto financí se použije na nějaký ten schválený projekt. Zůstane “zisk”.

 

Lze polemizovat, zda se jedná o zisk přiměřený, či nepřiměřený. Vzhledem k tomu, co se v naší zemi děje, tak slovo nepřiměřený vlastně neexistuje.

 

Ten “zisk” se rozdělí gentlemansky v poměru 70:30. A těch 70 se v krabici od vína přenese z Rudné do Hostivic a pak se odevzdá Sobotkovi. Na soc.dem. volby.

 

Vlasně ne. Jenom “na volby”. Omlouvám se Sobotkovi, nechci být nařčen z pomluvy…

 

Peníze pomohou vyhrát volby. Lidé, co byli znovuzvoleni, pokračují v této činnosti. Až do smrti. Amen.

 

Je divné, že to těm z Brusele nevadí. Přispívat dotacemi “na volby”. Mě to přijde jako nekalá soutěž. A ta je nedovolená. Nebo není?

 

Doufám, že v tom nemáte hokej… vždyť se jedná o úplně normální, dobře fungující, stát…

 

 

Titulek upraven redakcí PP.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 150,00 Kč
Vybráno 37.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 78 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.