strach
15.1.2016
Kategorie: Humor

Jak se drží plebs u tlamy

Sdílejte článek:

RED HOOK 15|01|2016

Už je téměř schváleno, že se budou v noci povinně na rukávu nosit reflexní pásky, protože když je chodec oblečenej jako emo, řidič ho nevidí. Jsou pak z toho nedorozumění, kolize a nepříjemnosti.

Já s tím souhlasím. Naprosto. A myslím si, že k těm páskům by měla bejt povinná i přilba. Kolikrát se totiž stane, že jdete, hodíte tlamu a máte otřes. Přilbu bych dal povinnou i přes den. Budem pak sice vypadat jak národ kreténů, ale zase nebudem mít bolestivej chaos pod čepicí.

Si myslím, že člověk by se měl chránit. A si myslím, že naši zákonodárci to s náma myslej dobře a jsem jim za to vděčnej.

Ne každej to ale vidí stejně. Jeden můj známej říkal, že nechápe, jak může řidič přehlídnout tmavýho ema a třeba tmavej strom u silnice nepřehlídne. Přitom co ví, tak stromy reflexní pásky nemaj.

Jsem mu řek, že se plete. Prvák že některý stromy u silnice na sobě maj odrazky. Ty jsou sice většinou zasraný a neodrážej ničeho, ale maj je. Ale hlavně – mezi stromama a lidma je jeden velkej a podstatnej rozdíl. Se mě zeptal, jakej.

Jsem se shovívavě usmál a řek mu, že přece prvák lidi nemaj listí a druhák stromy nemaj helmy. Známej už nic nepovídal. Se mu nedivím, protože na tuhle argumentaci odpovědět nejde. Jsem se ji naučil od pana Babiše a pana Ovčáčka.

Teď vážně – já chápu, že s reflexníma páskama je chodec viditelnější. Ale i tak se mi nelíbí, jak nám na stůl přistane další nařízení. Další sešněrování. Další utažení. Jak se postupně všechno linkuje. Jak se dnes a denně musíme šprtat další a další vyhlášky, abychom náhodou neudělali něco proti ničemu.

Šprtáme, až se z nás kouří. Akorát že bacha! Pokud se z nás bude kouřit jinak než ekologicky, přijde úředník, natáhne si gumový rukavice a prohlídne nám kotel. A běda, jestli najde nějaký svinstvo. Třikrát běda!

Skončila totiž doba nezřízeného spalování čehokoliv. Teď už jsme eko, bio a dia! Sousedé si vzájemně natáčejí komíny. Zkoumaj sousedův kouř přes začouzený sklíčko. Odebíraj vzorky do mikrotenových sáčků. Analyzují, sepisují, dokumentují a práskají. Dávají to na youtube a sbíraj shlídnutí. A úředník si mne ruce a sbírá udání a organizuje trestní výpravy a mentoruje a kárá a trestá.

A nikomu to nevadí. Proč? Protože tohle všechno je bohulibé. Protože tohle všechno, i když jsme národ ateistů, je milé Bohu. Pokud si samozřejmě za Boha dosadíte naši vrchnost.

Všechna tato omezení, všechnu tuto šikanu jde zdůvodnit tak skvěle, že ani ten největší kverulant nemá co namítnout. Takhle nějak si představuju, že se drží plebs u tlamy. Stačí mu říct, že je to pro jeho dobro a on zvedne ruku i pro to, že v dešti bude chodit v neoprénu, případně nahej.

A tohle stát dělá. Tohle dělá stát státem. Protože to má smysl. Protože to je smysl jeho existence.

Mno, chtěl jsem ještě zmínit hladovějící děti, co ve škole neobědvaj, ale až příště. Bylo by toho moc.

Tak.

Tačvůd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli jim taky seženu reflexní pásky. Jsem jim řek, že jim seženu reflexní vestu. A přilbu. A chrániče na lokty. Byli nadšený moc.

Dnes bude fajn. Spíš teplo, než zima. A nebude foukat. Bude tak akorát.

To je zatím vše.

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 81 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.