krabice na FB
23.6.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Jak se doma dají využít krabice

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PR) 24|06|2016

Stěhovali jste a zbyly vám doma krabice? Nebo si často něco objednáváte přes internet a nevíte, co dělat s krabicemi, ve kterých bylo zboží zabalené? Jednou možností je odnést je do modrého kontejneru na papír. To by však bylo plýtvání užitečným materiálem. Dnes se z kartonu vyrábí hotové divy. I my pro vás máme pár jednoduchých tipů.

Úplně nejjednodušší je využít krabice na to, na co jsou určeny – skladování věcí. Když naskládáte věci do krabic, lépe se vám budou rovnat. Krabice porovnáte na sebe nebo vedle sebe do sklepa či na půdu. Pokud se vám je povede hezky vyzdobit, není nevkusné ani nechat je na skříni nebo pod postelí. Dělá se to hodně často, vždyť různobarevné a polepené krabice se dokonce prodávají. Jsou obvykle o hodně dražší než ty obyčejné, jestli jste jen trochu kreativní, doma si je vyrobíte o dost levněji. Malujte sami nebo si pořiďte balicí papír, kterým krabice polepíte.

Skvělá dekorace

Karton je také dokonalým materiálem pro výrobu všech možných dekorací. Dají se z něj vyrobit například obaly na květináče. Do obdélníkové krabice naskládáte několik květináčů a pak je i s krabicí postavíte na parapet. Výborně vypadají taktéž foto rámečky. Vystřihnou se z kartonu a překryjí látkou. Vystřihnout se dají i podtácky na nápoje.

Karton může sloužit rovněž jako sdělovací prostředek. Vystřihnete z něj kartu o velikosti pohledu a vlastnoručně něco namalujete, napíšete na něj ceduli „Pozor, čerstvě natřeno“ a umístíte k nově natřenému plotu apod.

Krásně poslouží jako hračka pro děti. Holčička si z krabice udělá domeček pro panenky, chlapeček garáž. Na internetu se dá dohledat spousta nápadů na moc pěkné kartonové hračky od kytary přes golfové jamky až po hrad.

Karton je široce využívaným materiálem a mnoho lidí si za výše popsanými účely kupuje přímo nové klopové krabice z kartonu, které jsou pevné a něco vydrží. Přes internet se dají objednat například v e-shopu Centrum-krabice.cz. Podívejte se, že ceny jsou příjemné, a chcete-li z krabice vyrobit něco, co vám má vydržet, bude lepší investovat těch pár korun.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč

Celkem za měsíc: 4 611,11 Kč
Vybráno 13.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.