12.8.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak se bydlí vedle Lunik IX. v Košicích

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

E-MAILEM 12|08|2013

 

Smutný dopis zoufalé ženy, bydlící vedle cikánského ghetta, kterým se stalo sídliště Lunik IX. v Košicích na Slovensku. Přečtěte si její zkušenosti a po pravdě si odpovězte na otázku: Je to rasistické? 

 

“Bydlím v Košicích a jsme obyčejná, normální rodina jako tisíce jiných na Slovensku. Bydlím na sídlišti, které je vzdušnou čarou ani ne kilometr od sídliště Luník IX. Naše sídliště je malé, příjemné, na konci města. Domy jsou nízké, dvoupatrové, protože jsme blízko letiště. Za domy je pole a krásný výhled na okolní kopce, pole a LUNIK IX. Sídliště Lunik IX je postaveno asi v nejkrásnější části Košic. Z jedné strany je les a z druhé strany ho omývá Myslavský potok. Jedním slovem idylické bydlení kdyby ….

 

 

Kdybych se neprobudila před pár dny a rovnou pod mými okny neležel souložící cikán s cikánkou. Začala jsem je vyhánět, ale asi 10 minut nic. Tak jsem začala házet rajčata. Tehdy vstal cikán s kalhotami spuštěnými “na půl žerdi” se odebral pryč vedoucí si polonahou cikánku jednou rukou a druhou mi hrozil pěstí a nadával …

Jindy ráno otevřu dveře na chodbu a málem jsem omdlela od smradu. Stála tam cikánka od pasu dolů nahá, nohy celé od výkalů. Ani nevím jak se dostala dovnitř, protože brána se zamyká ….

 

Po něčem takovém “s radostí” vykročíte do práce. Vyjdu před dům a doufám, že se nestrefím do psího ani lidského lejna. Kolem obličeje mi proletí “použitý” leták se slevami a raduji se, že pouze proletěl a nezasáhl. Cestou k autu očima kontroluji, jestli nemám urvané zpětné zrcátko, stěrač nebo navrtán druhý či třetí zámek. Musím přidat, neboť oproti mně kráčí cikán s vystrčeným penisem, močící za pochodu ….

 

Zdá se Vám to vulgární a sprosté?

I mně …

Nereálné?

I mně ….

 

Zvyšuje se životní úroveň i na Lunik IX. Už i tam parkují auta s volantem na pravé, či levé straně, bez STK a majitelů bez řidičáků. Nic jim není zakázáno, protože pravidla neznají, jdou kdy a kam chtějí, vždy a všude mají přednost. Neexistují žádné překážky, protože ani policisté jejich auta nekontrolují. A ty člověče, zachraň se kdo můžeš.

 

Myslavský potok se změnil na umývárnu aut. Každý den se tam umyje minimálně 10 ořů. Pan primátor, policie i odbor životního prostředí zde udělili vyjímku. Co na tom, že tu ještě před pár lety byli pstruzi. Ať si občané stěžují, ale ať se mají “romové” dobře a hlavně ať mají čistá auta.

 

S příchodem jara, přichází také: “výpalnícka sezóna”, kromě toho se na pár týdnů dá vidět osmý div světa – Melírovaný les. Za celou zimu i předešlé období vítr pozachytáva miliony sáčků, tašek a nepořádku na větvích a dokud se les nezazelená celkem, tak má melír. Přibližně jeden měsíc v kuse se ocitáme v plamenech jako ve stavu války. Cikáni asi nemají rádi zelenou, protože každý kousek zeleného místečka musí vypálit. Hasiči zasahují minimálně 3x denně alespoň měsíc. Spočítejte si kolik výjezdů a kolik peněz to musí stát. 

 

Tehdy prostě hoří všechno a všude. Je to daleko od magistrátu a úřadu vlády, tak nač se starat. Pokud by hasiči zveřejnili např. počet výjezdů za měsíc duben na L IX, tak by lidé zůstali zděšeni, co se to děje. Koncem května začíná “vinobraní” (sběr) jablek a švestek na stromech, které rostou po sídlišti. Nedokážu pochopit jak se tyto stromy po těchto nájezdech dokáží každoročně zregenerovat a opět zarodí ….

 

 

No a pak přicházíme na řadu my občané a začínáme po zimě uklízet sídliště /je to pro velmi silné žaludky/. Letos přišla horda cikánů a když nás viděli uklízet, tak se smáli a říkali “Paní, nač uklízíte. Šak Vam pride město popratať.” Vyrabují bedny a vše co vytřídí a nehodí se jim, rozhází po sídlišti.

 

K večeři si také neodpočinou, protože cikán nikdy neodpočívá. Zavedli jim tam něco jako místní rozhlas a ten v kuse vyhrává ve dne v noci všelijaké řízné melodie. V létě, když byla horka a člověk musel průběžně větrat, tak se  hluk nedal vydržet. Ozvěna donášela hluk z L IX v nenormálních dávkách. Pan primátor se pouze smál, však ať se cikáni baví. Třeba jim dopřát zábavu ve dne v noci, co na tom, že pracující občan nemá klidu, však ráno půjde i tak dřít na panské …

 

Obchodní aktivity cikánů probíhají 24 hodin, neznají přestávky, ve dne v noci táhnou v obrovských tlupách po kontejnerech a rabují vše co jim přijde do cesty. Rabují ve dne i v noci, všechno a každého. Nedávno soused volal policisty, protože cikáni kradli staré sousedce, vdově, na sídlišti Š 100, kterou používala na cestu k lékaři. Po několika urgencích přišli policisté a rovnou řekli, že oni takové vraky ani nebudou hledat!!! Nám už ukradli 5 kol ze sklepa,  synovi 2 týdenní mobil a ještě všelijaké maličkosti. Policisté se jen smějí, nač to kupujeme a tak!! ….

JE NA TOM NĚCO směšného  když SI ČLOVĚK NĚCO KOUPÍ A cikán HO okrade??????

 

Minulou zimu jsme viděli na sídlišti obrovskou policejní akci. Na poli za domy udělali policisté rojnici. Byla to akce jak z Funesových komedií. Honili jednoho cikána a ten jako před nimi prchal, házel petardy. Vypadalo to jakoby po nich střílel. Když ho chytili, pod našimi okny, dozvěděli jsme se s úžasem, proč toto “nevídané nasazení”. Dítěti místního prominentna  cigán ukradl mobil a na to použili 6 aut PMJ a kukláče!!!

 

Když voláme policisty my běžní občané, tak se bojí sem přijít dělat pořádek. Občas udělají spanilou jízdu policejních aut po sídlišti. Jednou dokonce přicválali na parádních koních a to jsme s nadějí doufali, že nám svítá na lepší časy. No bohužel přišli jen ukázat pěkné koníky …. Kdo ví kdo na nich jezdíval ve volném čase …

 

Každý den čekáme, jak naše děti docestují do a ze školy. Jelikož cestují MHD, tak jsou diskriminována většina. To, co dělají cikáni v autobusech MHD, nemá obdoby. Kromě toho, že jezdí samozřejmě zcela zdarma, tak tam pijí, fetují, souloží, zvracejí, plivou po zemi i lidech, dělají nepořádek, bijí nás, děti, nadívají,  řežou sedadla a já nevím co všechno …. Cestují neomezeně po celém městě. Plné kontejnery jsou všude ….

 

Prádlo na balkonech, nemůžeme sušit, neboť vylezou až po druhé patro a kradou vše co není přivařeno. Když je teplo v bytě, musí se po první patro větrat tak, že dospělý člověk stojí u okna a hlídá byt. Nedávno ukradli naší sousedce mixér z kuchyně, když se šla podívat do druhého pokoje co to bouchlo.

 

Někdy mi je líto malých dětí, když vidím, co jedí z kontejnerů. Vyhodím jim z okna sušenku či chléb s něčím. Oni se mi za to odvděčí vděčným hřejivým úsměvem, ale na druhý den mi přijdou rozbít okno.

 

Cikánské děti fetuj již od dvou let, nevím, zda jim to rodiče dávají aby zahnali hlad, nebo proč … To co dělají, nebudu rozebírat, neboť je toho strašně moc. Táhnou v obrovských tlupách v kuse. Hulákají, hřeší, bijí se, souloží, kadí, močí, pijí, zvracejí …. Je jim prostě jedno kde jsou, kdy jsou a co dělají. 

 

Mnohokrát se mě ptají “Jak tady můžete bydlet?”. A kde mám bydlet, každý bydlíme tam, kde máme byt. Častokrát je to pod lidskou důstojnost na co se díváme a hlavně naše děti. I já už někdy ztrácím svou důstojnost když bráním své okolí, majetek a děti, když člověk musí křičet a bát se jejich …. Když se policisté smějí. Když posíláme petice poslancům, panu primátorovi a je to přesně jako v té “Lampárně” …. Oni se pouze usmívají …..

 

Myslete si, že jsem pro toto rasista? Já jsem cikánům nic neudělala, ani moji sousedé. Já jim nic nekradu, já nechodím ani na jejich sídliště kadit pod okna …. Ať nás tu oplotí a zavřou do rezervace jako Indiány /to by byla zase diskriminace “romů”/. Já chci od nich pouze klid …..

 

Kolik vlastně vydrží člověk, pokud jej vytáčejí každý den? Jaké silné nervy musí mít aby toto všechno vydržel????? Jen tolik jsem chtěla napsat ….”

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2018: *****

Václav Komrska 3000,- Kč, René Chrobok 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Zdeněk Pernický 300,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jiří Kolátor 100,- Kč, Jan Vokáč 100,- Kč, Svatava Visser 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 000,00 Kč
Vybráno 22.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Loading...
politicon-banner
67 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.