babiszemanloket
2.3.2021
Kategorie: Politika

Jak premiér s prezidentem ještě víc jitří společnost

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Naše země má dle mého soudu velkou smůlu. Přinášejí ji současný premiér i prezident. Oba dva pánové mají ten dar, že stále více polarizují společnost.

  • Motto “Radostnou hrou je pro hlupáka mrzké jednání, kdežto pro rozumného muže moudrost.” (Přísloví Šalomounova, Druhá sbírka, 10.18)

Naše země má dle mého soudu velkou smůlu. Přinášejí ji současný premiér i prezident. Oba dva pánové mají ten dar, že stále více polarizují společnost.

Prezident, jenž už měl dávno skončit, protože svou funkci nedokáže díky svému zdravotnímu stavu zvládat na sto procent, se negativně vyjadřuje k ministru zdravotnictví Janu Blatnému. Že by měl odstoupit, že prý trpí syndromem vyhoření. To si pan prezident opravdu nevidí do svých úst, když je s to něco takového vypustit. Myslím si, že pan Blatný by to dokázal panu Zemanovi natřít, kdyby si pánové měli jít zaběhat, podniknout pěšky trasu, důstojně stát. Pan Blatný nemluví hanlivě a na svých vystoupeních nikoho nenapadá, vždy se na rozdíl od současného prezidenta chová korektně. A že se zdá Miloši Zemanovi unavený, myslím si, že snad všichni lidé u nás se už cítí unavení. Naši hlavu státu je možno vidět jen sedícího v komerční televizi, kde rozvíjí své myšlenky, kterými stále víc polarizuje společnost. Řekla bych, že svou funkci zredukoval jen na to, aby stále víc štval lidi, aby se mstil a aby nadbíhal diktátorským režimům. Nechápu, proč se plete do vakcín. Proč chce, aby k nám byla z Ruska dodána vakcína Sputnik. Když mu o ni tak jde, proč se neletěl sám do Ruska touto vakcínou naočkovat? Místo toho je naočkován vakcínou západní. Proč chce spolu s premiérem obcházet Evropskou unii a tlačit na SÚKL, aby odsouhlasil vakcínu ruskou? A premiér Babiš jednou říká to, podruhé to celé otočí a říká pravý opak. Platí to například o vakcíně Sputnik.

Místo toho, aby tito dva pánové v předvečer striktních opatření, platných od 1. března, promluvili k národu nadějným a laskavým tónem, dostalo se lidem jen dalších projevů ubohosti. Prezident Zeman volá po sankcích pro ty, kteří nebudou respektovat vládní nařízení. Od něj to opravdu sedí, od člověka, který je naší zemi spíše pro ostudu. Stačí jeho poslední návštěva V4. Všichni zúčastnění měli roušky, on jediný ji neměl. Sice byl již očkovaný, ale mohl snad vyjádřit své účastenství, solidaritu s ostatními. Ale to bychom od něj žádali mnoho. Zatímco on si velmi často vede jako slon v porcelánu, od ostatních žádá bonton. A premiér Babiš svým posledním emocionálním projevem jen odkryl, že soucítí hlavně se sebou a svou rodinou.

Je to smůla pro naši zemi, že nás klátí pandemie a není tu žádná osobnost, která by lidi pohladila, utěšila, promluvila vlídným slovem. Premiér Babiš ani prezident Zeman takovými osobnostmi nejsou a dovolím si říci, že nikdy nebyli a nebudou. Zbude po nich rozdvojená země, která se bude dlouho hojit z časů, kdy byli tito pánové politicky aktivní…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 575 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,57 out of 5)
Loading...
politicon.cz
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)