stopkpn
30.11.2016
Kategorie: Společnost

Jak “pravdoláska” dojí peníze z pražského magistrátu: Takový malý kšeft „proti nenávisti“

Sdílejte článek:

MARTIN FINGERLAND

Před časem jsem kráčel kolem budovy radnice na Praze 9 a zaujal mě na úřední desce neuvěřitelný plakát „Stop kriminalitě z nenávisti“. Na první pohled bylo patrné, že se za tím bude skrývat nějaká pravdoláskařská lumpárna, nejspíš takový malý kšeftík, jak si přilepšit z veřejných peněz do vlastní kapsy. Proto jsem se podrobněji podíval na stránku sdružení www.imperativ.cz, které bylo na onom plakátu uvedeno.

Podrobnější studium jejich výročních zpráv, ale předčilo i moje nejhorší očekávání. Tento spolek spotřebovává skoro 100 procent přidělených prostředků na mzdové náklady!!!! A nejedná se o malé peníze. Například v roce 2014 (údaje za rok 2015 na jejich webu zatím ještě nejsou, vždyť je teprve konec roku 2016, že..) pořádal tento podivný spolek akci „Imperativ proti nenávisti“. Na tu dostal od pražského magistrátu (primátorka Krnáčová je z Babišova ANO) 654 tisíc korun. Z toho celých 463 tisíc (71 procent) připadlo na osobní náklady (to pravděpodobně znamená honoráře účastníků, což byli často sami organizátoři) a dalších 161 tisíc „vedoucímu projektu“ (tedy 25 procent), 28 tisíc šlo na blíže neurčenou analýzu projektu. Tedy na mzdové náklady šlo celý 95 procent všech prostředků!!!! Projekt se sestával z několika přednášek na školách v Praze a několik rozhovorů s „osobnostmi“ (třeba podporovatelkou adopce dětí homosexuály z ODS Janou Černochovou)…. Jejichž efekt je celkem neznámý. Takže lze soudit, že jediný benefitor akce, byly bankovní účty těchto vykutálených „aktivistů“.

portafin775

Ostatně o jejich cílech se ve výroční zprávě (strana 9) píše přímo toto: „Projekt splnil očekávání, Zajistil zejména finanční prostředky pro pracovního týmu…“. Jak vidno, tihle výlupci již své motivy ani neschovávají za nějaké veřejné „dobro“!

stopkDalším povedeným projektem v roce 2014 byla akce „Extremismus do 21. století nepatří“, což byla série několika přednášek na pražských školách. Přidělená dotace byla 120 tisíc a na personální výdaje šlo neuvěřitelných 116 tisíc, tedy celých 97 procent všech prostředků!!! Když jsem se lidí pracujících ve školství na tuto akci ptal, nikdo o ní neslyšel. Až pomohl syn kamaráda, který chodí na jednu pražskou základní školu a akce se snad přímo zúčastnil a ten to ohodnotil takto „Přišel nějaký poblázněný freekulín a zmateně plácal nesmysly, nikdo mu nevěnoval ani minutu pozornosti….“. Tak tolik asi k efektu celé nákladné propagandistické akce proti „extremismu“….

Kdo za sdružením imperativ stojí? Podle jmén to vypadá na „rodinný business“. D. Lebeda, M. Lebeda, P. Korál. Jména tedy zcela neznámá, byť oni výtečníci si prý sami dělají i grafiku pro své materiály, realizují ony vzdělávací přednáška prostě takový Ferda Mravenec, práce všeho druhu…. atd.. Pro porozumění proto musíme ještě přidat jména „spolupracovníků“ jako například Peter Gabal a dalších protřelých etno/eko neziskovkářů… To nám pomůže pochopit, že to je další článek z oné zlověstné a hanebné pavučiny „neziskovek“, které vysají z veřejných peněz ročně miliardy korun. Ty pak chybí ve školách, nemocnicích atd…..

Jak vidno jedná se o další z mnoha pravdoláskařských lumpáren (nechci použít slovo zlodějin), jak si přisvojit veřejné prostředky a žít na úkor druhých, stejně jako různí „umělci“ apod… Až se Pražáci budete někdy divit, že neteče voda, či máte díry v silnici a nejsou peníze na opravu, tak vězte, že ony peníze jsou, jen je různí vykukové z havlistického establishmentu napojení na ANO, ČSSD, ODS, KDU, Zelené, TOP 09, atd. tímto způsobem de facto „odkloní“….třeba pod rouškou boje „proti nenávisti a extremismu“….

Pro pořádek snad připomeňme známou věc, že u nás žádná kriminalita „z nenávisti neexistuje“. Existuje u nás masivní kriminalita menšin (krytá politiky establishmentu a medii), existuje u nás kriminalita levicových bojůvek jako Antifa (opět krytá havlistickými politiky) … jen ta „nenávist“ u nás není. Ony paragrafy v níže uvedených zákonech slouží primárně k potlačování politické a občanské opozice a bez skrupulí je lze přirovnat k metodám totalitárních režimů. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 72 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...