house-3664320_1280
11.11.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Jak poznat dobrého realitního makléře a s čím vám pomůže?

Sdílejte článek:

Ať už se chystáte prodat dům nebo byt či jinou nemovitost, je rozumné si přizvat na pomoc profesionály. Realitní makléř vám pomůže, poradí a zajistí hladký průběh celého prodeje, čímž vám ušetří čas i starosti. Jak si ho ale vybrat?

Jen hledat nestačí

Moderní technologie zasahují do života každého napříč generacemi. Dříve byla možnost najít si realitní kancelář jen přes inzerát v novinách nebo v telefonním seznamu a o recenzích se nám mohlo jen zdát. Dnes stačí párkrát kliknout a máme před sebou kontakty na realitky ze širokého okolí včetně komentářů těch, kteří už spolupráci s nimi mají za sebou. Nikde sice není napsané, že při prodeji musíte spolupracovat s realitní kanceláří, je to ale rozhodně výhodnější. Makléř je odborník, který se v realitním trhu dokonale vyzná a to, co bychom sami zajišťovali jen s vypětím všech sil, umí on zvládnout s lehkostí. Nákup nebo prodej nemovitosti je velmi komplikovaný a je tak důležité, abyste celý proces absolvovali s někým, komu věříte, je vám sympatický a můžete se na něj spolehnout. Kromě recenzí na internetu je samozřejmě ideálním doporučením to osobní, od známých a příbuzných. Někdy ale nikoho takového v okolí nemáme a pak se musíme spolehnout na svůj pocit.

Co musí umět?

Zkušený makléř by vás měl zastupovat a snažit se jednat ve vašem nejlepším zájmu. Tedy být s vámi od začátku do konce, zařídit odhad ceny nemovitosti s ohledem na její stav, velikost a lokalitu, vytvořit poutavý inzerát a postarat se o jeho propagaci. Komunikovat s potencionálními zájemci, umět odpovědět na jejich otázky a zařídit prohlídku. Měl by mít odborné znalosti a licenci, čímž se zavazuje k dodržování etického kodexu, který vás chrání v průběhu celého procesu prodeje. Makléř ví, jak a za jakou cenu se nemovitosti ve vašem okolí prodávají, umí vám s ní i poradit a stanovit ji tak akorát, aby byla zajímavá pro kupce i pro vás. V neposlední řadě má mnoho kontaktů v oboru a dokáže tak pomoci s právnickými službami, uložením peněz i radou, co a na jakém úřadě musíte vyřídit.

Osobní setkání vždy hodně napoví, a tak si s makléřem domluvte nezávaznou schůzku, na které se na vše, co vás zajímá, vyptáte a budete mít možnost se rozhodnout. Dobrý makléř vám rád zodpoví všechny otázky o celém procesu prodeje i o své praxi a zkušenostech.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 900,00 Kč
Vybráno 42.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 131 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...