firmacas
30.4.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Jak postupovat při likvidaci firmy

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Žádný začínající podnikatel asi nechce slyšet, že by jeho činnost mohla jednoho dne skončit insolvencí. Svět businessu je ovšem nejistý – jednou vám přeje štěstí, podruhé zase ne. Pokud věci zajdou tak daleko, že se vaše společnost přiblíží zániku, je důležité postupovat správným způsobem, aby se ukončení její činnosti nestalo vaší noční můrou na dlouhá léta.

Oddlužení společnosti

Vyvrcholením finanční krize společnosti bývá obávaný bankrot. Tuto situaci upravuje insolvenční zákon. Insolvence firem ovšem nemusí být tak bezvýchodný stav, jak se na první pohled zdá. Konkurzu se lze vyhnout reorganizací společnosti, nebo jejím oddlužením. Návrh na oddlužení podaný dlužníkem musí schválit věřitelé, poté následuje insolvenční řízení.

Ukončení činnosti firmy

Prodělečná firma nezanikne jen tak sama od sebe tím, že se jí přestanete věnovat. Veškeré náležitosti týkající se ukončení obchodní společnosti upravuje obchodní zákoník, konkrétně § 68 a následující právní předpisy. V souladu s těmito ustanoveními musí dojít nejdříve ke zrušení a pak k zániku firmy. Pro řádný zánik musí být jméno dané společnosti smazáno z obchodního rejstříku.

Likvidace společnosti

Dospěje-li činnost společnosti k nucenému konci, dojde na její zrušení s likvidací, nebo bez ní. Likvidaci se lze vyhnout v případě, že jmění společnosti přejde na právního nástupce. Není-li taková možnost, je nutné valnou hromadou stanovit likvidátora a zahájit zdlouhavý proces, po jehož dobu trvání je u firmy uveden dovětek „v likvidaci“. Během této doby se postupně vyrovnávají veškeré závazky společnosti, než dojde k jejímu zrušení.

Odborník vám uleví v těžké situaci

I ta nejobtížnější situace se rázem zlepší, když se na ni podívá odborník. Namísto abyste se pokoušeli prokousat celým procesem sami, obraťte se na specialistu, ten za vás zanikající firmu převezme. Pomůže vám vypořádat se s vašimi pohledávkami a rozhodne o tom, jakým způsobem by bylo nejlepší společnost zrušit. Právní, účetní i daňoví specialisté ze společnosti zlikvidovatfirmu.cz jsou tou pravou volbou.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.