800_800_EDE8E9A3565DEDDDD8670391B0B5B141DA4FF2F303B8979D
4.10.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Jak pořídit dobré fotografie pomocí telefonu?

Sdílejte článek:

Fotoaparáty smartphonů se za poslední tři roky staly fenomenálnějšími, přičemž společnosti vylepšily rozlišení fotografií, přidaly další objektivy a integrovaly možnosti ukládání fotografií, díky nimž se můžete bez obav zaplnit rolí fotoaparátu. Zeptejte se kohokoli s účtem Instagram a brzy zjistíte, že kamera je vražedná funkce na jakémkoli smartphonu.

Pokud máte nejnovější a nejlepší smartphone, měli byste svou fotografickou hru vylepšit. Zde je tedy pár tipů od profesionálů spolu s některými doporučeními ohledně příslušenství, které vaši hru s momentkami přenesou od amatéra po profesionála.

Nejprve začněte s čištěním objektivu

Než pořídíte jeden snímek, budete se chtít ujistit, že máte dobré vybavení. Často to znamená provést trochu předběžného čištění. Před pořízením obrázku vždy vyčistěte objektiv fotoaparátu telefonu.

Zatímco otírání čočky o džíny může fungovat, použití hrubých materiálů, jako je bavlněná košile nebo ubrousek namočený ve vodě, může časem poškodit čočku. Chcete – li udržet škrábance na uzdě, použijte měkčí materiál – například hadřík z mikrovlákna – k odstranění veškerých šmouh z objektivu fotoaparátu.

Trochu rámování je vždy dobré

Uměle vytvářející záběry mohou vyžadovat kreativnější stav mysli, ale to neznamená, že budete muset vše sladit sami. Naštěstí můžete použít svůj fotoaparát, aby vám pomohl, pokud jde o rámování a skládání snímků.

V systému iOS navštivte Nastavení a vyberte Fotoaparát. Odtud povolte „Mřížku“, abyste v aplikaci Fotoaparát nasadili překrytí pravidla třetin. Tato mřížka vám pomůže lépe komponovat obraz a udržet váš záběr rovnoběžně se svislými nebo vodorovnými čarami v záběru. Na zařízeních Android, jako je Huawei p40, přejděte do Nastavení> Aplikace> Fotoaparát a vyberte možnost „Mřížkové čáry“, abyste si vybrali mezi překrytím s pravidly třetin nebo čtvercovým překrytím pro dokonale zarámované obrázky Instagramu.

Toto rámování je jednou ze součástí samotného skládání obrazu – a tím je zajištěno, že během fotografování nezachytíte žádné nežádoucí objekty. Navrhoval bych zajistit, aby tam bylo vše v rámečku, protože to tam chcete.

Nepoužívejte digitální zoom

Stejně jako byste se chtěli blíže podívat na toho psa přes pole, možná budete muset být spokojeni s obrázkem. Přiblížení před pořízením záběru však není řešením. Na rozdíl od funkce optického zoomu, kterou můžete najít u plně rozvinutého fotoaparátu, jsou snímky digitálního zoomu jednoduše oříznuty a upraveny. Digitální zoom nejenže poskytne zrnitý obraz, ale také sníží rozlišení celkové fotografie a zhorší veškeré vibrace z vašich rukou, takže budete mít nižší zastoupení tohoto rozkošného psa. To zahrnuje snímky pořízené na telefonech s více objektivy fotoaparátu.

Obecně se vyhněte digitálnímu zoomu tak často, jak je to možné – ale vyrazte s teleobjektivem na vašem smartphonu, pokud jej má.

Dávejte si pozor na služby cloudového úložiště

Služby cloudového úložiště, jako jsou Fotky Google nebo iCloud, mohou být skvělým způsobem, jak pořídit spoustu fotografií, aniž byste se museli starat o to, kolik místa v telefonu zbývá. Některé z těchto služeb však automaticky neukládají verzi vašich fotografií s nejvyšším možným rozlišením, nebo pokud pořídíte mnoho snímků, bude možná nutné za zálohování všech vašich fotografií ve vysokém rozlišení platit měsíční poplatek. Cloudová služba zálohování je ve skutečnosti jednou z nejlepších investic, které můžete udělat.

Pokud jste ochotni obětovat kvalitu obrazu pro zvětšení úložného prostoru, můžete do cloudu posílat pouze fotografie s nízkým rozlišením. Pokud však chcete držet každý pixel nebo ocenit kvalitu obrazu nade vše, uložení fotografií v původním formátu a placení prémiového poplatku každý měsíc může stát za to.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 308 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...