Graffiti-Karlův-most
1.8.2019
Kategorie: Společnost

Jak podivně funguje stát …

Sdílejte článek:

ROMAN KŘÍŽ

ROMANKRIZNejen na D1 je vidět, jak podivně funguje stát… I graffiti na Karlově mostě je hezký příklad. Něco blbého se stalo. Policie konala, soudy konaly… pak se seběhli experti, zasedaly komise, nakonec experti vyslovili verdikt – asi dva měsíce “odborného čištění”. Tipuju pár stovek tisíc z erárního měšce. Pak někdo přijde s wapkou a za dvě hodiny je most čistý.


I seběhnou se experti, zasedají komise, nakonec padne verdikt – čištěno bylo neodborně, je potřeba zkoumat, zda nedošlo k poškození kamene. Policie začne vyšetřovat.

Pak se “viník” čištění přihlásí, zjistí se, že to nebyl Pepek Vyskoč, co normálně myje auta v ruční myčce a udělal si melouch, aby se zviditelnil, ale někdo, kdo graffiti regulérně odborně odstraňuje a kdo už se na liknavost “expertů” nemohl dívat, protože ví, že když se otálí, tak to jde sundat podstatně složitěji…

A teď schválně, jak to skončí – půjde “viník” k soudu a bude platit mastnou náhradu škody, kterou “experti” jistě na mostě najdou, nebo dostane metál?

A ještě jeden dotaz – myslíte, že lidi, co dělají pro stát, se vždycky ptají: “Jak to co nejrychleji a nejlíp uděláme?”, nebo: “Tak chlapi, jak ty debily můžeme co nejvíc podojit?”

Příkladů je moře, snad každý den se něco provalí, a to je jen špičička pověstného ledovce…. Těch prasáren a neumětelství musí být tolik… Třeba most, který vydržel víc, než “experti” předpovídali, nebo to, jak jsme krmeni “kauzou” s ministrem kultury…

Na to bych měl snadný recept, nemohli byste ho někdo navrhnout Babišovi, Hamáčkovi a Zemanovi, našim sluhům nejoddanějším? Mohli by ministrem kultury jmenovat mě. Během půl roku bych legislativně připravil zrušení agendy ministerstva, peníze, které přiděluje, bych formou snížení daní nechal lidem (aby mohli chodit do divadla, na operu a balet za komerční ceny) prodal majetek, pracovníky převedl do privátních firem, kde by se v pohodě uživili, když by tu tak potřebnou práci dělali místo ministerstva… sám bych pak rezignoval a už nikdy bychom nemuseli být svědky nedůstojných personálních tahanic. Tuto práci bych dělal bez nároku na mzdu.

Mám takový dotaz: Vás ty věci neštvou? A pokud ano – vnímáte to taky tak, že čím méně do věcí strká nos stát, tím lépe?

Autor: Roman Kriz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 750,- Kč
Vybráno 19.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 726 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
57 komentářů