_85856695_kyrgyz_yurt_g
16.7.2017
Kategorie: Společnost

Jak pod patronací Hradu postavit elektrárnu v Kyrgyzstánu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,07 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED HOOK

Prostě je firma Liglass Trading. Je od Železného Brodu. Zatím nic moc výsledky. Roční obrat jako ojetá fabie, mega ve ztrátě a tak. Asi proto si ji vybral náš pan prezident a doporučil ji, aby v dalekém Kyrgyzstánu vybudovala vodní elektrárny za několik miliard.

 

Liglass Trading nikdy nic takového nedělal, protože dosud působil v drogistickém zboží. Obchodoval údajně s barvama na látky. A na vejce.  Také nemá příliš lidí. Má jen dva člověky. Jeden je ředitel a druhý jeho zástupce. Zkontaktovat nejdou, protože jsou v kalupu. Co jsem slyšel, shání dynama. Na Bazoši.

Za firmu se přimluvil pan kancléř Mynář. I když ji nezná, neznal a znát nikdy nebude.  Jelikož on už je takový a má jedno plonkový dynamo. A já si tohle čtu a si říkám, že podtatranský Stierlitz není jediný, kdo má medikaci nastavenou pro mamuta.

Protože ne že bych to té firmě nepřál, ať si buduje přehrady kde chce, když si oba týpci, ředitel i zástupce, vyhrnou rukávy, tak se dílo podaří, z ytongu se dnes staví děsným fofrem, ale zase na druhou stranu…

Třeba by mohli být aspoň z oboru, aby to tak netlouklo do očí. Já sice čet, že ředitel s přehradama zkušenosti má, že v dětství stavěl za vesnicí na potůčku hráze, ale taky vím, že jeho spolužák se nedávno vyjádřil v tom smyslu, že se mu „všechno protrhlo, bo je jantar nevídanej… i šprcka…“.

Pan prezident se u toho přimlouvání zajímal, jestli se na nových přehradách plánuje rákosí. On má totiž s tímto špatné zkušenosti, protože jak dělá prvosjezdy na člunu na rybníce Máčedlo, tak se už sedmnáckrát žabím mužům v rákosí ztratil. Obchodní zástupce firmy Liglass Trading řekl, že s rekultivací břehů se počítá. Bude se řešit operativně, podle toho, co bude zrovna ve slevě.

Mno. 

Já vím, že přeháním, nicméně základ je ok. A ten základ mi přijde jako skvělý dada.

Na jednu stranu po nás vrchnost chce, abychom zařezávali jak Pavka Korčagin, na druhou stranu se ta samá vrchnost potácí v jakémsi surrealistickém světě, ve kterém by se i Burroughs blahé paměti ztratil.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli jsem se někdy ztratil v rákosí. Jsem jim řekl, že dvakrát. Pak jsem se s Anežkou rozešel.

Dnes bude pod mrakem. Dnes bude divně. Což je mi jedno, jelikož stejně nemůžu ven.

To je zatím vše.

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.