euflag
15.3.2021
Kategorie: Ekonomika

Jak o vše přijdeme … aneb rychle z Evropské unie

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝSlovensko se poslední dobou stalo laboratoří Evropské unie. Ukázkou této skutečnosti je celoplošné testování obyvatelstva, které vláda premiéra Matoviče zavedla první v Evropě. Neradujme se, my jdeme ve stopách Slováků. Co vymyslí pod Tatrami, to k nám vzápětí doputuje. Zdá se, že obě slovanské země jsou řízeny ze zahraničí, a je velmi pravděpodobné, že se na nás zkouší, kam až lze zajít. A to v mnoha směrech včetně naprostého národního zchudnutí. Ostatně Alena Schillerová již prohlásila, že zvyšování daní je jisté, otázkou zůstává, o kolik a za co.

Momentálně se na Slovensku diskutuje nad daňovou novelou, která se týká daně z nemovitosti, kterou majitelé domů, bytů a pozemků odvádí každoročně státu. Samozřejmě se daně budou zvyšovat, to je nejlevnější ,,lék” na zdevastované ekonomiky ordinovaný vládními asociály, ovšem to, co je právě teď v této novele zařazeno, plně odpovídá výroku Němce Schwabeho. Připomeňme si, že jde o člověka velmi aktivního na sedánkách elit v Davosu a hlavní tvář programu pro budoucnost nazvaného Great Reset. Ten výrok zněl: ,,Budeme lidi motivovat k práci a zároveň dosáhneme toho, že v roce 2030 budou rádi, nebudou li nic vlastnit.“ Pokud přemýšlíte o tom, co tím myslel, napovíme Vám. Slováci nám to totiž právě teď ukázali.

Daň z nemovitosti by ročně po schválení této novely dosáhla 1,6% z komerční ceny domu, bytu, pozemku, dílny, továrny. Takže si vezměme vzorový příklad. Máte rodinný domek s pozemkem v celkové hodnotě 10 milionů korun. Když se podíváte na nynější ceny nemovitostí, je to spíše menší dům za hranicí Prahy. Možná řadovka. Takže roční výpočet činí 160 000, – korun. Ať už jste aktivní pracující, důchodce či jste dům postavili svépomocí za několikrát zdaněné peníze, je to neúnosné. Dosud to bylo cca 100x méně. Co to znamená? To si spočítáte jistě sami, zvláště pokud navíc platíte hypotéku, uvědomíte si, že bude rapidně stoupat cena elektrické energie, plynu i vody. Netýká se to však jen domů, podobně to dopadne na byty a pravděpodobně i komerční objekty. Bude li platba této daně nad Vaše síly, v pohodě, stát ji po Vás nebude chtít, ale bude se načítat. Dojde li na prodej domu, budete však muset dluh doplatit. A pokud v něm zůstanete, za pár let, spíše v řádu desítek, přejde Váš majetek plynule do rukou státu a Vy se stanete nájemníkem v kdysi svém domu či bytu.

Už jste pochopili výrok Schwabeho? Nebudete chtít nic vlastnit. Dům, chatu, zahradu. Ale pracovat budete muset, protože musíte platit nájem. Navíc zvýšený o část daně, kterou bude pronajímatel bytu platit v rámci daně z nemovitosti. Nevěřte tomu, že státní byty budou v nájemném vstřícnější. Zlodějský státní systém vyvíjí stále usilovnější činnost směřující k Vašemu ožebračení. A Slováci se toho chytili jako první. Je možné, že novelu neschválí v této podobě a ustoupí tlaku. A dohodnou se na 1%. Jenže i to je stejně šílené, přesto to média vyhlásí za úspěch. Důchodci budující si zázemí celý život dostanou poslední ránu do vazu, střední generace totálně zchudne a mladí se vrátí do státního, jako tomu bylo za komunistů. Bohatí zůstanou v domech, jen za ně více zaplatí. Mimochodem podobný systém funguje v Kalifornii, kterou plno lidí rychle opouští. A zbytek je plebs, který nikoho nezajímá. Ještě je třeba si uvědomit, že to samé se dá udělat s dalšími dosud dostupnými komoditami. Tedy například se podobný způsob uplatní na jakékoliv soukromé vlastnictví. Nejen na letadlo, loď či auto, ale třeba i na kola, televize, cokoliv. Budete nuceni si vše pouze pronajímat. Mimochodem, v Německu se Zelení stávají postupně nejsilnější stranou a toto je jejich cíl.

Evropská unie se řítí do propasti a nás vrací do doby znárodňování a kolektivizace. Pokud k tomu dojde, a Slovensko je blízko už jen tím, že se o tom uvažuje a návrh je na stole, pak už nebude možné sedět doma a být zticha. Už nyní je nejvyšší čas ukázat, že ne vše si necháme líbit. Nastala doba, kdy je třeba pozvednout hlas, a když to nebude stačit, vzít do ruky i zbraně. Jakékoliv. Husité si vystačili s okovaným cepem, možná se k něčemu podobnému budeme muset snížit i my. A s vítězstvím Pirátů, STAN a případnou účastí Top09, ČSSD,ODS či ANO v další vládě se k ztrátě všeho, co jsme celé životy budovali, tryskem přiblížíme. Každý, kdo vidí v Evropské unii světlou budoucnost, je idealista podléhající slibům vycházejícím z prohnilé neomarxistické ideologie. Dát hlas komukoliv, kdo se balí do vlajky EU, je hloupost a znak nepochopení toho, co na nás postupně dopadá. Václav Klaus st. v nedělní televizní debatě jsně naznačil, že nynější vláda i parlamentní opozice dovede naší krásnou zemi maximálně do….pekla. Nelze jinak, než s ním souhlasit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 001 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)