revoluce
17.11.2017
Kategorie: Historie

Jak nás soudruzi “přechcali”

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ (ARCHIV)

Omlouvám se za disfemismus v titulku, ale nemohu jinak. Nenalézám výstižnější slovo, které by lépe charakterizovalo vývoj naší společnosti od “Sametové revoluce” roku 1989 po sociálkonzumní současnost. Pravda a láska nám totiž dala pěkně za vyučenou. Ano. Nejsme jako oni!

  • Vzpomínáte si ještě na to obrovské nadšení a vzájemnou podporu tisíců klíčových zvoníků ?
  • Vzpomínáte si, jak jsme vytvářeli uličky pro sanitky, které odvážely umdlévající demonstranty ?
  • Vzpomínáte si s jakou hrdostí jsme zpívali národní hymnu ?
  • Vzpomínáte si, proč se nosila trikolóra na srdci ?

Musíte si tedy také vzpomenout, kdo stál na tribuně, kdo plamenně řečnil, kdo vytvářel obraz celé této mocenské frašky a kdo jej rudě zarámoval. Nejsem a nechci být arbitrem svědomí někdejších “revolučních” vůdců. Mám však o něm velké pochybnosti. Mám velké pochybnosti o čistých a nezištných úmyslech těchto pánů i dam, neboť další vývoj naši společnosti ukázal, že celé toto divadlo s názvem “Svržení komunismu” byla jen šmíra třetí kategorie v režii II. správy StB.

Celé to začalo mrtvým studentem, kterého pro média “objevil” zarytý trockista Petr Uhl. V kontextu dalších událostí to vypadá, že to musel mít snad jako socialistický závazek, neboť náčelníci už byli celí natěšení splnit příkaz z Moskvy o všeobecné demo ́g ́ratizaci a glasnosti, dle závěrečných protokolů Maltské konference. Co kdyby si to Amíci s těmi pytly dolarů nakonec rozmysleli ? Museli by hrdí sovětští továrišči nakonec žrát kůru ze stromů, jako jejich ideoví souputníci v KLDR, aby udrželi krok v závodech o nejlepší flinty ?

Díky Uhlovi lid “pochopil”, že je čas zvednout zadnice od rozkoukaného Muže na radnici a vyjít do ulic. Nezasvěcení bolševičtí potentáti začali propadat panice. Při zpravodajských záběrech rumunské televize, kde se to soudruhům malinko vymklo z ruky a lidem nenáviděný komunistický diktátor i jeho manželka nakonec skončili s kulkou v hlavě, možná i některým zatrnulo. Jenže u nás to bylo jiné kafe.

Všem lidem bylo hned od začátku “sametovky” vtloukáno do hlavy, že nejsme jako oni. Místa u řečnických pultíků revolučních tribun tedy patřila i zasloužilým kádrům KSČ či dokonce mlátičkám z pohotovostního pluku VB, který, dle tehdejších informací, měl mít na svědomí právě ubitéhoMartina Šmída. Test naivity národa náčelníkům StB vyšel. Z miliónového davu na Letné byl sice slyšet sem tam pískot, ale v žádném případě se neschylovalo k lynči a nikdo nevázal smyčky na okolních stromech.

Soudruhům se tedy začal postupně vracet k normálu tlak, teplota i rosný bod. Komunistický parlament ještě jednohlasně a demostračně zvolil za presidenta státu “nepřítele socialistického zřízení” Václava Havla a rozpustil se. Skládky odpadů byly sice najednou plné rudých knížek s hvězdou, srpem a kladivem,avšak měnily se jen role herců, obsazení zůstávalo.

Celá garntiura “Pravdy a lásky” musela býti tou dobou totálně opilá mocí, nebo nekonečně hloupá,slepá a hluchá. Blekotáním o tlusté čáře za minulostí umožnila všem rudým baronům křišťálově čistou transformaci v dravé kapitalisty, demokratické politiky či zasloužilé rentiéry.

Jak jinak si vysvětlit soudružské vytunelování většiny bank na rozjezdy bolševických akciovek, jejichž krach ještě potom dokázali lidu předhodit jako důsledek Klausovy ekonomické reformy ? Kolik bylo případů potrestaných úvěrových podvodníků, kteří dokázali přes různé kamarádíčky převést na svoje konta desítky miliónů ? Kdo kdy zkontroloval účetní knihy ROH, SSM nebo KSČ ?Kam se poděly miliardové majetky těchto organizací, které měly být vráceny okradeným ? Jak vzkvétají firmy RSDr. Mohority, ing. Ulčáka či dokonce hlavního lidového milicionáře Miroslava Štěpána a jim podobných ?

Ostatní soudruzi, na které se nedostalo při dělení moci ekonomické a tudíž nemohli napumpovat svůj rozpočet volně loženým majetkem všeho lidu, musí stále předstírat starost o sociální blaho prostého občana v různých politických funkcích. Konsolidovali se v nově přenálepkované partaji a spokojeně vyčkávají než je přítel Jirka opět uvede do Strakovy akademie. Staré nomenklaturní kádry i novodobí spasitelé s rudou svatozáří si mohou mnout ruce. K jejich reinstalaci na nejvyšší státní posty chybí dnes už jen malinký krůček. Hroší kůže se vyplatila.

Otázkou je, zda stále využívají služeb svých kolegů z bývalé StB. Většina zasloužilých vyšetřovatelů a bachařů dostala za svoji “namáhavou práci” při zbídačování a terorizování odpůrců komunistického režimu královské zlaté padáky a odešla do zaslouženého odpočinku s doživotní rentou hrubě převyšující důchody nebohých muklů,kteří jim byli vydáni napospas. Pár greenhornů se sice objevilo na obvodních služebnách policie ve špatně padnoucích uniformách, ale dnes už také v klidu pobírají výslužné. Není asi spokojenějších lidí.

Kam jsme tedy dospěli 28 let po “pádu komunismu”? Soudruh soudruhu je stále soudruhem. Jeden rozmnožuje lehce nabytý majetek, druhý mu kryje záda z parlamentu a třetí si užívá tučného šeku od daňových poplatníků. Přechcali nás po marx-leninsku. Užitečnými idioty jsme pro ně stále.

kriz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 147 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (51 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.