POKROKEUROOBCAN
25.2.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Humor

Jak nás, Mladé Evropany, navštívil generál Pavel

Sdílejte článek:

POKROKOVÝ EUROOBČAN

Jako aktivista mám rozmanité spektrum zájmů. Mimo jiné se angažuji jako lektor v Organizaci mladých Evropanů, kde vychováváme děti k lásce k liberální demokracii, multikulturalismu a evropanství. Pořádáme různé akce, kde děti poznají výhody toho, že žijeme ve sjednocené Evropě. A na tyto akce si zveme různé hosty. Na té minulé byl naším vzácným hostem náš budoucí prezident, soudruh generál Petr Pavel. Ale co bych vám o této akci povídal já, když o ní skvěle poreferovala v krásné slohové práci jedenáctiletá Ella:

 

Minulý víkend jsme se s Mladými Evropany zúčastnili výletu do přírody spojeného s opékáním buřtů. S námi se zúčastnil i vzácný host, soudruh generál Petr Pavel. Náš pan vedoucí říkal, ať si jeho návštěvy vážíme, že prý bude naším příštím prezidentem. Takovým, jako byl náš nejlepší prezident Václav Havel. Soudruh generál se s námi všemi přivítal. Ptal se, jestli budeme studovat v zahraničí a kde bychom nejraději studovali. Já mu řekla, že bych nejraději studovala v nějakém multikulturním městě, třeba v Berlíně. Soudruh generál říkal, že byl kdysi taky mladý a také studoval v zahraničí. Jen mi neřekl, v jakém městě to bylo. Ale prý za jeho mladých měst ještě města nebyla tak hezká a rozmanitá. V tom jeho prý bylo jedinou atrakcí nějaké mauzoleum. A že kdyby nám někdo říkal, že se do toho město jezdilo učit, jak zakroutit nějaké buržoazii krkem, tak ať tomu nevěříme. Soudruh generál nám po celou cestu hezky vyprávěl. O tom, jak byl vojákem, jak na jugoslávském území poslal české vojáky osvobozovat francouzské vojáky, které tam napadli Srbové a Chorvati, kteří tam neměli vůbec co dělat. Soudruh generál se celou dobu na všechny usmíval, a to i přesto, že kolem pořád chodili fotografové, což ho určitě muselo obtěžovat. Ale říkal, že jako významná osobnost je na takovou pozornost zvyklý. Konečně jsme došli na louku.

Soudruh generál nejprve sám rozdělal oheň a potom vytáhl vojenský nůž a každému z nás nařezal buřty tak, jak si každý přál. Jen nám říkal, že buřty pro nás nejsou moc zdravé. Jestli chceme být jednou jako on, měli bychom jíst něco zdravějšího. Navíc, když nebudeme jíst vůbec masné výrobky, můžeme i snížit uhlíkovou stopu a zachránit naši planetu. Potom jeden z fotografů vytáhl kytaru, začal na ni hrát a my si mohli se soudruhem generálem zazpívat hezké písničky. Říkal nám, abychom poslouchali jen písničky takových umělců, kteří jsou často v televizi, protože existují i jiní a ti se nás podprahově snaží ve svých písních nakazit nenávistí anebo zpochybňovat naše směřování ke sjednocené Evropě. Pak jsme všichni ztichli, stoupli si a kytarista zahrál melodii, při které jsme nezpívali a jenom poslouchali. Soudruh generál říkal, že tahle píseň je ze všech nejkrásnější, složil ji Beethoven a je hymnou nás všech, co to myslíme dobře. Pak jsme ještě udělali společnou fotku. Všichni jsme se měli usmívat, dívat se na soudruha generála, který stál uprostřed. Že prý se uvidíme za pár let na billboardech a bude tam napsáno, že děti jsou budoucností Evropy. Pak už jen zbýval návrat zpátky. Přes cestu nám přeběhla srnka a Patrik řekl soudruhovi generálovi, zda by ji mohl zastřelit, když má flinta. Soudruh generál nám všem řekl, že flinta není od toho, aby jí člověk každou chvíli střílel, a už vůbec ne zvířátka, nanejvýš tak Srby nebo Rusáky, ale ty že by bylo lepší bombardovat ze vzduchu. Když se s námi soudruh generál loučil, řekl nám, že jsme všichni lidé na světě jedna velká rodina, která táhne za jeden provaz. A že kdybychom doma slyšeli, jak někdo pomlouvá muslimy nebo černochy, máme to hned ohlásit, protože bychom neměli být lhostejní k tomu, když je někomu ubližováno. A že pokud našim rodičům nevadí, když se ubližuje menšinám, určitě by jim nevadilo ani to, kdyby se ubližovalo nám. Z výletu mám nádherné vzpomínky a doufám, že až bude jednou soudruh generál naším prezidentem, budu moci každému vyprávět, jak jsem s ním na výletě opékala buřty.

animal_painting_wild_duck_icon_colored_cartoon_sketch_6838816

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 444 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
politicon.cz
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)