HONG KONG, HONG KONG - JUNE 15: As a visual representation of the digital Cryptocurrency, Monero (XMR), on June 15, 2018 in Hong Kong, Hong Kong. (Photo by S3studio/Getty Images)
18.9.2021
Kategorie: Kultura a tipy

JAK NAKUPOVAT MONERO?

Sdílejte článek:

Monero bylo spuštěno v roce 2014. Jedná se o open-source kryptoměnu orientovanou na soukromí, která má neprůhledný blockchainový systém. Využívá mechanismus konsensu o prokázání práce. Funkce ochrany osobních údajů společnosti Monero usnadňují používání pro nedovolené účely a používají se také na tmavém webu. Blockchain společnosti Monero je záměrně neprůhledný a všechny podrobnosti, jako jsou informace o odesílateli, příjemci a výši transakce jsou skryty adresou, kterou používají účastníci.

Společnost Monero řeší obavy ohledně ochrany osobních údajů pomocí vyzváněcích podpisů a tajných adres. To umožňuje uživatelům soukromí a anonymitu.

Jak monero funguje?

Povrchově funguje Monero stejně jako bitcoin. Je to veřejná kryptoměna která používá blockchain, takže ji může kdokoli koupit, prodat, použít a pokusit se ji vytěžit.

Jeho hlavním rozdílem ve srovnání s bitcoiny je soukromí které nabízí, ale než se na to podíváme, některé z dalších rozdílů zahrnují dynamickou škálovatelnost, zaměnitelnost, oddělené utrácení a zobrazení klíčů a pokusy o odolnost proti těžbě ASIC.

Peněženky

Bez ohledu na to, kde a jak budete kupovat mince XMR, budete potřebovat peněženku XMR. Existuje mnoho platforem peněženek s více měnami, které podporují Monero. A co víc, na oficiálních webových stránkách Monero jsou vyhrazené peněženky XMR. 

Peněženka Monero GUI je peněženka XMR s uživatelsky přívětivým rozhraním. Peněženka má dva režimy – jednoduchý a pokročilý. Jednoduchý režim je dobrý na rychlý a snadný začátek. Vše, co musíte udělat, je otevřít peněženku nechat ji automaticky se připojit k uzlu a začít ji používat. Rozšířený režim poskytuje další funkce. Peněženku nebudete moci používat, dokud nedojde k celkové synchronizaci peněženky s celým blockchainem. V tomto režimu mohou uživatelé těžit Monero, spravovat adresy atd.

Jak koupit monero?

Monero můžete koupit přímo u fiat měn nebo si dokonce můžete vyměnit jakoukoli jinou kryptoměnu za Monero. Pro nováčky je jedním z nejjednodušších způsobů nákupu Monera použití fiat měn. Burzy jako Bitfinex, Exmo atd. umožňují uživatelům nakupovat XMR pomocí fiat měn jako USD, EUR atd. 

Jednou z nejlepších burz přijímajících fiat peníze je americká platforma Kraken, zde si můžete koupit Monero. Kraken byl vyvinut k řešení všech možných bezpečnostních problémů po nechvalně známém hacku Mt Gox, který vedl k velkým ztrátám uživatelských prostředků. Kraken existuje mnoho let a je dobrý z hlediska likvidity, zabezpečení a pohodlí. Zde Vám ukážu příklad jak koupit Monero na burze Kraken

Nejprve si vytvořte účet na Krakenu. Berte prosím na vědomí, že k uložení jakéhokoli druhu fiat měn potřebujete tier 3 ověřený na Krakenu. To znamená, že musíte zadat podrobnosti, jako je vaše skutečné jméno, telefonní číslo, adresa, doklad totožnosti atd. Proces ověření chvíli trvá. Takže si to předem naplánujte. Poté, co se zaregistrujete na Krakenu a ověříte svou identitu, můžete libovolnou měnu uložit. Chcete -li to provést, přejděte na stránku Financování a vyberte možnost vkladu. Ze seznamu na levé straně vyberte požadovanou měnu a postupujte podle pokynů. Nyní, když máte ve svém směnném profilu nějaké prostředky, je čas nakoupit nějaké XMR. Vlevo od hlavní nabídky uvidíte rozevírací nabídku. Z tohoto rozevíracího seznamu vyberte XMR/USD nebo libovolný pár podle vašeho výběru. Poté kliknutím na možnost Obchod přejděte na obchodní stránku. Na obchodní stránce vyberte jednoduché rozložení. Zkontrolujte, zda je vybrána možnost Koupit. Poté zadejte částku, kterou chcete směnit, a také cenu za jednotku. Obecným pravidlem je použít částku o něco nižší než poslední cena. Nyní klikněte na zelené tlačítko Koupit a potvrďte objednávku. Jakmile objednávku odešlete, bude přijata. Nyní budete muset počkat na provedení objednávky. Jakmile je objednávka úspěšně provedena, uvidíte XMR ve své obchodní peněžence. 

Samozřejmě existuje mnoho dalších slušných platforem pro nákup Monera za fiat peníze, včetně takových burz jako Exmo, Bitfinex a LiteBit. ShapeShift byla jednou z nejlepších decentralizovaných burz pro nákup XMR, ale v listopadu 2020 vyřadila Monero.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 270 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...