8.1.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Jak nakrmit nejlepšího přítele?

Sdílejte článek:

(PR) 08|01|2015

Platí to jak v soužití „smečky“ lidské, tak psí a samozřejmě i smíšené. Každá dobrá žena ví, že zárukou dobrého manželství je spokojený, tedy dobře nakrmený manžel. Některé vědecké studie dokonce poukazují na fakt, že uspokojení chuťových receptorů je pro mnohé jedince důležitější než uspokojení sexuální. Proč by tomu mělo být jinak u našich čtyřnohých miláčků?

Každý chovatel by tedy měl mít eminentní zájem na tom, aby svému psovi podával stravu vyváženou, zdravou, ale samozřejmě také chutnou. Zdomácnělý pes je osobnost, která určitě dokáže ocenit vysokou jakost nabízeného krmení a jeho společenská interakce je často přímo úměrná kvalitě „domácí kuchyně“.

Zde bychom se však měli mít na pozoru. Nezkušený páníček občas žije v představách, že to co chutná jemu musí zákonitě chutnat i jeho psímu svěřenci. V jídelní misce se tak objevují „pochutiny“ pro psy nejen nevhodné, jako například solené a kořeněné zbytky lidských obědů či večeří, ale dokonce i zdraví zvířete ohrožující. To může být staré cukroví, vše co obsahuje kakao nebo jako pamlsek třeba čokoláda.

BH

Odpovědný majitel psa tak dává přednost krmivu pro psy speciálně vyrobenému. Dnešní trh mu nabízí nepřebernou nabídku možností a tak je třeba při nákupu podrobněji zkoumat složení, výrobce i zkušenosti ostatních. Vynikající volbou je v tomto směru ve Velké Británii vyráběné ultraprémiové krmivo BARKING HEADS . Je vhodné pro malá, střední i velká plemena psů. Použité suroviny jsou nejvyšší kvality, maso z volného chovu. Vše bez dochucovadel, barviv a konzervantů.

Je samozřejmé, že toto krmivo je vyráběno v nejoblíbenější chovatelské formě jako psí granule. Takto zpracované se velmi pohodlně dávkuje, není nijak náročné na zdlouhavou přípravu a zůstává po něm relativně čisto. Majitel pejska má při pravidelném dodržování doporučených dávek také jistotu, že jeho svěřenec dostává vše potřebné ke zdravému životu i vývoji. Pes je spokojený, aktivní a společensky uspokojivý.

Dopřejme tedy svému psímu kamarádovi stejně kvalitní život jaký dopřáváme své lidské rodině. Prokazujme mu náklonnost a lásku, která, jak známo, prochází žaludkem. Neodbývejme ho odpadky z naší kuchyně, ale berme jej na kvalitní a vybrané „večeře“. Určitě si je zaslouží. Vždyť už od jeho příchodu k vám je také rodina. Nebo ne?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 45 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...