knife-828096_1280
20.2.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Jak na výběr loveckého nože?

Sdílejte článek:

Nože jsou pro lidi odpradávna důležitou pomůckou. Dnes je nejčastěji používáme v kuchyni a domácnosti, poptávka je však také po loveckých nožích. Na co je třeba si dát pozor při jejich výběru?

Základní dělení loveckých nožů

Pokud si chcete pořídit nový lovecký nůž, pak je v první řadě nutné si rozmyslet, jaký typ pro vás bude lepší. Častější volbou jsou klasické nože s pevnou čepelí, druhou možnost pak představují zavírací nože, u nichž je čepel při nepoužívání skryta rukojeti.

Ostří a rukojeť

Zásadní záležitostí, jež platí obecně pro všechny nože, pro lovecké však zvlášť, je kvalita a preciznost provedení ostří. U prodejce si vždy všímejte, z jak kvalitní oceli je vyrobené. Možností je hned několik.

V současnosti se pro lovecké nože používají hlavně uhlíková a nerezová ocel. První varianta je prakticky bezúdržbová, dá se velmi snadno nabrousit, aniž byste museli být nějakými specialisty. U nerezové oceli je ostření přeci jen náročnější, proto se doporučuje zajít k odborníkovi, pokud dojde ke ztupení hrany.

Další prvek, na nějž je dobré se při nákupu loveckého nože soustředit, představuje rukojeť. V přírodních podmínkách je obzvláště důležité, aby se nesmýkala z ruky. Proto se dnes derou do popředí hlavně nože, které mají rukojeť z umělých, nesmýkavých materiálů, mezi něž se řadí třeba nylon apod. Naopak klasické kostěné či dřevěné rukojeti nejsou příliš praktické, ve vlhku v ruce tak dobře nedrží.

Cena za lovecké nože a jejich nákup

Lovecké nože se v obchodech a eshopech dají zakoupit v širokém cenovém pásmu. Nejlevnější modely mohou vyjít na pár set korun, za špičkové a profesionální nože si pak notně připlatíte. Nákupem v eshopech se ale dá v porovnání s klasickými kamennými obchody dosti výrazně ušetřit, jen je třeba si dát o to větší pozor na parametry, abyste ze svého nového loveckého nože následně nebyli zklamaní.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 566 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.