1-8-660x350
3.3.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak multikulturalismus ničí Švédsko (V.): Sexuální ráj pro uprchlíky

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAKUB WALSKI 03|03|2016

Oddělené vířivky pro muže a ženy, vystrašená ochranka, personál absolvuje kurz sebeobrany, sexuální útoky na děti – tak vypadá multikulturalismus v praxi. Švédové viditelně ustupují z pozic a při tom v každé domácnosti je určitě jeden ne-li dva zdraví švédští muži, kteří mohli by svou vlast ubránit.

Navzdory utajování takových případů policií a mainstreamovými médii, stále více případů znásilnění a sexuálního obtěžování vychází na denní světlo.

Koncem loňského roku jedna z organizací sociální pomoci darovala přistěhovalcům permanentky na plovárnu. Výsledkem toho bylo, že na jedné z největších plováren ve Stockholmu “Eriksdalsbadet” zaznamenali velký počet sexuálních trestných činů. Jen od začátku roku (do 10.2.2016) se tam odehrály čtyři případy sexuálního obtěžování dívek mladších 18 let a jedno znásilnění dítěte. Pachateli jsou takzvané “samostatně docestované děti”, tedy nejčastěji dospělí muži, kteří tvrdí, že nejsou plnoletí (to jim umožňuje získat azyl ve zrychleném řízení). K napadení dochází v šatnách, ve vířivkách i v tunelu mezi bazény.

Situace je na tolik závažná, že se na plovárně plánuje stálý dozor policistů ve stejnokrojích. Vedení zřídilo také odděleně vířivky pro muže a ženy. Je to obrovský krok zpět pro Švédsko, známé svou sexuální svobodou. Současně byl zaregistrován upadající zájem o plovárnu, zvláště ze strany dívek.

Počet hlášení týkající se sexuálních útoků na plovárně “Eriksdalsbadet”, které registruje policie, se znásobil již v minulém roce. V 2013 roce bylo 6 hlášení, v 2014 – 7, a v 2015 už 25, ze čehož v 10 případech byly oběťmi děti mladší 15 let. Policie má podezření, že mnoho případů nebylo nahlášeno.

Na plovárně ve Vänersborg, na sever od Göteborgu, se koncem ledna nejméně šest dívek a žen stalo oběťmi sexuálních útoků, jejichž pachateli byli neidentifikovaní muži ve věku 40-50 let. Jedna ze žen držela v rukou malé dítě, když ji útočník chytil za bedra a přitlačil se k ní. “Byla jsem úplně paralyzována, nemohla jsem pustit dítě do vody a bránit se”. Mezi oběťmi byly dívky mladší 15 let. Jedna z nich přiznává, že se ze strachu neodvážila odporovat. Ve Vanersborgu se nachází jedno z větších středisek pro uprchlíky ve Švédsku.

16. ledna v Östersundu, se Ann-Sofie Hallin, spolu se svou 14ti letou nevlastní dcerou a 11ti letou neteří, staly oběťmi sexuálního obtěžování čtyř mladých mužů z Blízkého východu. Útočníci se otírali o rozkrok 11 leté a 14 letou chytali za zadek a prsa. “Otírali se penisy o mé nohy, nic neříkali, povídali mezi sebou v cizím jazyce,” říká rozčilená Ann-Sofie.

Žena uvědomila plavčíky, ale ti odmítli vyhodit útočníky z plovárny. Proto Ann-Sofie spolu s dětmi byla donucena odtud odejít. Podle ní problém není jen na plovárně: “Roky jsem jezdila autobusy a nic se neudálo. No v poslední době se mi hodněkrát stalo, že mě někdo osahával. Nikdy to nebyli Švédové, vždy to byli cizinci”.

Událost byla zveřejněna konzervativním deníkem “Fria Tider” a měla velký ohlas na sociálních sítích. Zapříčinilo to, že lokální noviny “Östersundsposten” i “Länstidningen” zveřejnili rozhovor s Ann-Sofie. Nicméně rozhovor redaktoři zcenzurovali tak, aby nic nenasvědčovalo na blízkovýchodní původ útočníků. “Pro mě to je jako facka,” komentovala to Ann-Sofie Hallin.

Podobná situace se stala ve městě Växjö na jihu Švédska. 24. ledna šly dvě jedenáctileté dívky na plovárnu ve společnosti dospělé osoby. Na místě byla skupina asi osmi dospělých mužů, jak později ukázalo – žadatelů o azyl. Otec jedné z 11 ročních oběti říká pro noviny: “Byly obklopené skupinou cizinců, kteří je přitlačili ke zdi a sahaly jim na prsa a rozkrok”.

Útočníci byli vyrušeni ženou, která mluvila jazykem útočníků. Dva z nich byly “vypoklonkovaní” z dětské části plovárny, ale žádný nebyl vyhozen z objektu plovárny. Později, když dívky seděly v kavárně na plovárně, útočníci se zase objevili. Nemluvili ani švédsky ani anglicky, začali dívkám hrozit gesty. “Dívky byly zcela vyděšené,” říká otec jedné z nich. Incident byl nahlášen policii. 30. ledna se na téže plovárně odehrál útok na patnáctiletou dívku, původ útočníka nebyl zveřejněn.

16. ledna 2016 v Uppsale zasahovala policie když na plovárně došlo k pokusu o znásilnění přímo ve vířivce. Později téhož dne volali policii, když několik mladých cizinců sexuálné zaútočilo na dívky. Dva útočníky zadrželi. Nejméně jeden čeká na azyl. Policie nechce komentovat etnickou příslušnost útočníků.

Plovárna v Jönköping zvýšila kontrolní a bezpečnostně procedury z důvodu návštěv skupin nezletilých azylantů, kteří sexuálně útočí na ženy a dívky. “Je vidět, že pocházejí z jiné kultury, vzniká střet kultur,” říká ředitel plovárny Gunnel Eriksson. Podle personálu plovárny jsou ti muži “příliš zainteresovaní a toužící po blízkosti” ženských návštěvnic plovárny. “Je vidět, že reagují na “chybějící oblečení”,” dodává Eriksson.

Podobné situace nebyly ničím neznámým ani na plovárně Aq-va-kul v Malmö. Už v 2003 roce vedení plovárny vypočítalo, že gang cizinců, který vyhrožoval návštěvníkům plovárny a byl pachatelem více fyzických útoků, zmenšil počet návštěvníků plovárny přibližně o 30 tisíc. Zainvestiovali 750 tisíc švédských korun na novou recepci, kamery a arabsky mluvící ochranku. To ale nestačilo. V roce 2011 byl 38letý Íránec odsouzen za sexuální obtěžování třináctileté dívky. Rok na to byl těžce zbit 13ti letý chlapec. V 2013 tam byl zadržen 57-letý cizinec, který ohmatával osmileté děvče.

Ve stejném roce byla plovárna zavřena poté, co byla zdemolována organizovanou skupinou útočníků. Pokračovalo to zaměstnáním ochranky, ale ta se setkala s hrozbami a násilím, odmítli tam pracovat samostatně. Bylo třeba zaměstnat dvakrát více ochranky. Personál plovárny byl proškolen na kurzu sebeobrany. V roce 2015 byla plovárna uzavřena pro veřejnost, v současnosti je přístupná pouze pro kluby a sportovní svazy. Roli multikulturní plovárny převzala nová plovárna v Hylliebadet, kde již v prvním týdnu po otevření bylo nahlášeno 27 incidentů.

Kromě vážných hrozeb, takových jako jsou znásilnění a fyzické útoky, multikulturalismus přináší i jiné, prozaičtější problémy. Existuje velký problém s hygienou na plovárně. Lidé z Blízkého Výhodu ji nedodržují tak jako Evropané. Nesprchují se před vstupem do bazénu, a muslimky jdou do vody v oblečení tak jak přišly. Některé, ty více vzdělané, používají tzv. burkiny, tedy plavky pro muslimky. Muži se zase koupají ve spodním prádle namísto plavek. Všechno si to vyžaduje větší použití chloru, což není dobré pro návštěvníky plovárny.

Obce také speciálně pro imigranty organizují výuku plavání. Že odebírají tuto možnost švédským dětem? “Musíme dát přednost těm, kteří neumí plavat,” říká Göran Haglind z obce Borlänge. Pro muslimky se pořádají speciální hodiny, kdy mohou plavat a je přítomen pouze žensky personál. Muslimové mohou navštěvovat plovárnu kdy chtějí.

ZDROJ: Jakub Walski

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
15 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.