migranti
2.4.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak mohl dostat migrantskou bankovní kartu terorista?!

Sdílejte článek:

COM/HS

Maďarská vládní strana Fidesz v úterý zaslala Evropské komisi (EK) dotaz, jak mohl, při údajné velmi přísné kontrole, dostat bankovní kartu určenou pro migranty i syrský občan Hasan F., jehož jako člena teroristické organizace Islámský stát (IS) minulý měsíc zadrželi v Budapešti. 

Podle agentury MTI mluvčí parlamentní frakce Fideszu János Halász v Budapešti novinářům řekl, že v souvislosti s bankovními kartami pro migranty vyvstává stále více otázek poté, co Brusel přiznal, že takovou kartu dostal i tento zadržený terorista.

“Jak dlouho měl Hasan F. k dispozici kartu? Kolik peněz na ní bylo? Kdo stojí za tímto programem financování? Jaké organizace jsou do něj zapojeny? Jakým způsobem se kontroluje využití poskytnutých peněz? ” formuloval Halász otázky Fideszu.

Podle slov mluvčího, dosavadní reakce Bruselu vůbec nepůsobí uklidňujícím dojmem, spíše naopak. Zdá se, že bankovní karty pro migranty otevírají vážné bezpečnostní otázky, protože takto poskytované finanční prostředky jsou vhodné k financování migrace i terorismu.

Hasan F. byl zadržen 22. března Budapešti a měl se údajně zúčastnit vyvraždění 20 členů jedné rodiny v Sýrii. U soudu při rozhodování o jeho vzetí do vazby vypověděl, že je agentem řeckých tajných služeb a že pracuje na tom, aby do rukou policie dostal co nejvíce džihádistů, kteří uprchli do Evropy.

Podle hirado.hu Syřan disponoval anonymní bankovní kartou. Jeho obhájce László Kelen potvrdil tuto skutečnost a upřesnil, že kartu jeho klient dostal v Řecku. Jak dodal, platí jen na území Řecka a na období jednoho měsíce na ni poukázali 500 eur.

Hasana F. nejdříve zadrželi na budapešťském Mezinárodním letišti Ference Liszta 30. prosince 2018. Při pasové kontrole totiž tehdy 27-letý muž předložil falešný pas a falešným dokladem se snažil potvrdit i totožnost ženy, se kterou spolu cestoval.

Maďarský soud ho za převaděčství a další trestné činy odsoudil k podmíněnému trestu odnětí svobody a na tři roky ho vyhostil ze země. Syřana měli vyhostit do Řecka, kde dostal status uprchlíka. V procesu vyhoštění ho vzali do cizinecké vazby.

V rámci spolupráce příslušných maďarských a belgických orgánů se ukázalo, že zadržený je od roku 2016 členem IS a že v roce 2016 vyvraždil 20 členů jedné rodiny, protože se nechtěli stát členy IS.

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 5 050,00 Kč
Vybráno 14.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 115 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.