SPOLECNOSTVIZE
3.7.2020
Kategorie: Společnost

Jak moc si chceme komplikovat život?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝNeustálý shon a množství událostí a změn dějících se kolem nás nám dává možnost volby, jaký způsob života si vybereme. Sled událostí, jehož tempo se mění a je závislý na skutečnosti, že existují politici, média, byznysmeni, nabírá v poslední době na tempu. Především letošní rok nám ukazuje, že nikdo nemá nic jisté. Vytrácí se logika, zvyšuje manipulace a působení, jak by možná řekl Václav Havel, temných sil. Bohužel právě on byl jejich součástí. Svědčí o tom jeho přátelství s lidmi, kteří stáli dříve či později právě na straně zla. Především díky nim byl předurčen k převzetí moci a později zneužíván při průniku zahraničního kapitálu do naší země.

Nechme však mrtvé mrtvými, jde o etapu našich dějin, kterou již neovlivníme a bohužel ani nevyšetříme. Roky vládnutí Václava Havla patří k období, kdy se podařilo nejvíce rozkrást. Před tím sice aparátčíci režimu získávali mnoho výhod, ale nemohli si dovolit cokoliv, později už zase téměř nebylo co vytunelovat, protože tu nic nezbylo. Tedy s výjimkou evropských dotací. Na to máme solidní odborníky. Jenže přichází nová doba, kdy se má vše změnit. Elity hledají prostot, ve kterém by vytvářely další obrovské zisky. Pokud něco zní bohulibě, dá se tomu vhodný nádech, je možné vytvořit chiméru, že jde o dobrou věc.

Takže tu máme ekologii a zdraví. Cokoliv eko je přeci v módě, takže přichází Zelený úděl, kterému však věří snad jen správně ideologicky zpracovaná část davu. Neexistuje jediná relevantní studie prokazující, že to má planeta nahnuté. Navíc rozhodně ne kvůli automobilům. Pokud je někde zásadní problém, pak je to v oblasti zpracovávání odpadů, nakládání s nimi a likvidaci toho, co opravdu nejde recyklovat. Civilizované země si s tím poradí, katastrofální přístup však k tomuto tématu mají především rozvojové země, a pokud to budeme vnímat jako lokální kontinentální komplikaci, pak se to týká Afriky a části Asie. Abychom to řekli lidově, většina bordelu pochází z těchto míst na Zemi. Rozvinuté státy už dávno ví, že s odpadem je třeba zacházet opatrně a efektivně zároveň. Zelený úděl pro Evropu je tak pouze způsobem vydělávání závratných částek na lidské naivitě a hlouposti.

Podobně lze hovořit o kšeftu se zdravím. Koronavir odhalil představy největších obchodníků s léčivy, vakcínami a potravinovými doplňky. Čím masovější výroba a distribuce, tím větší obrat farmaceutických koncernů. Vytvořit nemoc už dávno není problém, rozšířit ji po světě ještě menší a přesvědčit lidstvo k víře v zázračné léky, to je, jak se zdá to nejjednodušší. Kola byznysu se roztočila a první vypuštěný pokusný balónek je ve vzduchu. Kolik nadělal paseky, to už víme a strašák mnohamiliardových škod a ztrát má fungovat zároveň jako hrozba před nevyužitím možnosti všemu předejít vakcinací. Připomíná to praktiky majitelů pneuservisů třeba v Pákistánu, kde se v blízkosti jejich provozoven zvyšuje množství poházených hřebíků. Nebohý motorista píchne a je nucen nechat pneu opravit. Kdyby tato místa objížděl obloukem, nic by se mu nepřihodilo. Hřeby úmyslně rozmístěné v blízkosti dané opravny tak zajišťují dostatečný příděl práce a….peněz.

Na každém z nás záleží, jak moc si chceme komplikovat život. Někdo vypouští z oblasti svého vnímání zprávy, kterými nás denně zásobují média a záměrně ignorují skutečný stav věci. Jiní naopak hledají další zdroje informací, které rozšíří nejen jejich obzory, ale navíc dokážou odpovědět na skryté otázky. Ti první mají život jednodušší, ti druzí mohou vypadat jako blázni, kteří se snaží za každou cenu udělat si v mnohém jasno. Konzumentům České televize a dalších podobných médií s nelze divit, zastávají li liberální názory. Média to s propagandou umí a jistě mají dost odborníků na manipulaci s davem. Kontrastem jsou vyhledávači konspirativních teorií založených na různých myšlenkách a úvahách, vycházejících však z logiky. Je velmi těžké najít hranici mezi realitou a vymýšlením si. Jestliže mainstream vytváří velmi úzký koridor pro myšlenkové pochody, kde Rusko a Čína jsou zlé, USA dobré jen tam, kde se objevují Demokraté a Evropská unie je jedinečným projektem, pak internet i přes obrovskou cenzuru poskytuje možnosti nahlížet do zákulisí politiky a ekonomiky. Dá se objevit mnohé, je však třeba si zachovat jistý nadhled.

Chcete li mít pohodlný život, odjeďte na venkov, vypněte televizi, nesledujte internet. Svět se Vám bude zdát krásný. Jen se nedivte, až se v dálce jednou objeví výbuch rakety či Váš dvorek zaplaví lidé jiné barvy pleti, byť se to nyní zdá býtnerealistické. Pokud však budete chtít být připraveni, nezbývá Vám nic jiného, než se realitě podívat do očí a zkusit se ovlivnit nejen svou budoucnost. Je na každém z nás, co je jeho prioritou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 711,00 Kč
Vybráno 30.60%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 660 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,10 out of 5)
Loading...
politicon.cz
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.