SPOLECNOSTVIZE
3.7.2020
Kategorie: Společnost

Jak moc si chceme komplikovat život?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝNeustálý shon a množství událostí a změn dějících se kolem nás nám dává možnost volby, jaký způsob života si vybereme. Sled událostí, jehož tempo se mění a je závislý na skutečnosti, že existují politici, média, byznysmeni, nabírá v poslední době na tempu. Především letošní rok nám ukazuje, že nikdo nemá nic jisté. Vytrácí se logika, zvyšuje manipulace a působení, jak by možná řekl Václav Havel, temných sil. Bohužel právě on byl jejich součástí. Svědčí o tom jeho přátelství s lidmi, kteří stáli dříve či později právě na straně zla. Především díky nim byl předurčen k převzetí moci a později zneužíván při průniku zahraničního kapitálu do naší země.

Nechme však mrtvé mrtvými, jde o etapu našich dějin, kterou již neovlivníme a bohužel ani nevyšetříme. Roky vládnutí Václava Havla patří k období, kdy se podařilo nejvíce rozkrást. Před tím sice aparátčíci režimu získávali mnoho výhod, ale nemohli si dovolit cokoliv, později už zase téměř nebylo co vytunelovat, protože tu nic nezbylo. Tedy s výjimkou evropských dotací. Na to máme solidní odborníky. Jenže přichází nová doba, kdy se má vše změnit. Elity hledají prostot, ve kterém by vytvářely další obrovské zisky. Pokud něco zní bohulibě, dá se tomu vhodný nádech, je možné vytvořit chiméru, že jde o dobrou věc.

Takže tu máme ekologii a zdraví. Cokoliv eko je přeci v módě, takže přichází Zelený úděl, kterému však věří snad jen správně ideologicky zpracovaná část davu. Neexistuje jediná relevantní studie prokazující, že to má planeta nahnuté. Navíc rozhodně ne kvůli automobilům. Pokud je někde zásadní problém, pak je to v oblasti zpracovávání odpadů, nakládání s nimi a likvidaci toho, co opravdu nejde recyklovat. Civilizované země si s tím poradí, katastrofální přístup však k tomuto tématu mají především rozvojové země, a pokud to budeme vnímat jako lokální kontinentální komplikaci, pak se to týká Afriky a části Asie. Abychom to řekli lidově, většina bordelu pochází z těchto míst na Zemi. Rozvinuté státy už dávno ví, že s odpadem je třeba zacházet opatrně a efektivně zároveň. Zelený úděl pro Evropu je tak pouze způsobem vydělávání závratných částek na lidské naivitě a hlouposti.

Podobně lze hovořit o kšeftu se zdravím. Koronavir odhalil představy největších obchodníků s léčivy, vakcínami a potravinovými doplňky. Čím masovější výroba a distribuce, tím větší obrat farmaceutických koncernů. Vytvořit nemoc už dávno není problém, rozšířit ji po světě ještě menší a přesvědčit lidstvo k víře v zázračné léky, to je, jak se zdá to nejjednodušší. Kola byznysu se roztočila a první vypuštěný pokusný balónek je ve vzduchu. Kolik nadělal paseky, to už víme a strašák mnohamiliardových škod a ztrát má fungovat zároveň jako hrozba před nevyužitím možnosti všemu předejít vakcinací. Připomíná to praktiky majitelů pneuservisů třeba v Pákistánu, kde se v blízkosti jejich provozoven zvyšuje množství poházených hřebíků. Nebohý motorista píchne a je nucen nechat pneu opravit. Kdyby tato místa objížděl obloukem, nic by se mu nepřihodilo. Hřeby úmyslně rozmístěné v blízkosti dané opravny tak zajišťují dostatečný příděl práce a….peněz.

Na každém z nás záleží, jak moc si chceme komplikovat život. Někdo vypouští z oblasti svého vnímání zprávy, kterými nás denně zásobují média a záměrně ignorují skutečný stav věci. Jiní naopak hledají další zdroje informací, které rozšíří nejen jejich obzory, ale navíc dokážou odpovědět na skryté otázky. Ti první mají život jednodušší, ti druzí mohou vypadat jako blázni, kteří se snaží za každou cenu udělat si v mnohém jasno. Konzumentům České televize a dalších podobných médií s nelze divit, zastávají li liberální názory. Média to s propagandou umí a jistě mají dost odborníků na manipulaci s davem. Kontrastem jsou vyhledávači konspirativních teorií založených na různých myšlenkách a úvahách, vycházejících však z logiky. Je velmi těžké najít hranici mezi realitou a vymýšlením si. Jestliže mainstream vytváří velmi úzký koridor pro myšlenkové pochody, kde Rusko a Čína jsou zlé, USA dobré jen tam, kde se objevují Demokraté a Evropská unie je jedinečným projektem, pak internet i přes obrovskou cenzuru poskytuje možnosti nahlížet do zákulisí politiky a ekonomiky. Dá se objevit mnohé, je však třeba si zachovat jistý nadhled.

Chcete li mít pohodlný život, odjeďte na venkov, vypněte televizi, nesledujte internet. Svět se Vám bude zdát krásný. Jen se nedivte, až se v dálce jednou objeví výbuch rakety či Váš dvorek zaplaví lidé jiné barvy pleti, byť se to nyní zdá býtnerealistické. Pokud však budete chtít být připraveni, nezbývá Vám nic jiného, než se realitě podívat do očí a zkusit se ovlivnit nejen svou budoucnost. Je na každém z nás, co je jeho prioritou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 675 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,10 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)