biden2020
4.4.2021
Kategorie: Politika

Jak moc je nemocný Joe Biden?

Sdílejte článek:

URS GEHRINGER

“Omluvte mne…ach – co tu vlastně dělám?… ztrácím přehled” – tato slova byla slyšet nedávno z úst zcela zmateného amerického prezidenta před shoromážděnými novináři v Texasu. Několikrát se tento marně pokoušel vyslovit jména známých stranických kolegů, kteří krátce před tím měl po svém boku. Verbální blackout, podivné slovní obraty, zmatené pohledy: dosud si téměř nikdo v médiích netroufá toto nahlas vyslovit, přesto však Bidenovy výpadky paměti na veřejnosti jen potvrzují dojem, že s americkým prezidentem není cosi v pořádku.


Pochyby o jeho současných duševních schopnostech se objevily již záhy ve volebním boji. Biden působil nekoncentrovaným dojmem – stařecky roztřesený, duchem nepřítomný. S jistým instinktem, jemu vlastním, ho nazval tehdy Trump “Sleepy Joe”. Srovnáni s filmovými záběry rok předtím ukázaly jasně, že zde sáhl po koruně rychle stárnoucí muž. Avšak poté překvapil své kritiky tím, že při dvou následjiících televizních prezidentských duelech zůstal dlouho čilý.

Pandémie jako záminka pro úkryt před veřejností

To byly krátké jasné momenty. Většinu času během volebního boje strávil Biden zabarikádovaný ve sklepě svého domu v Delaware. Pandémie byla perfektní záminkou pro úkryt před veřejností. Dokonce se mu dostalo chvály za jeho opatrnost. Avšak nyní jsou jeho nápadné mentální reakce nespornou známkou toho, že svým “ukázkovým” Social Distancing si Biden udělal z nouze ctnost. Ctnost, v níž se nyní jako prezident snaží pokračovat. S “taháky”, které nosí s sebou v kapse. S velice řídkými vystoupeními na veřejnosti. A s teamem, který se ho snaží “hermeticky uzavřít”.

Od doby nástupu do prezidentského úřadu nesvolal Biden ani jednu vlastní tiskovou konferenci, které by se osobně zúčastnil. Což bude brzy 60 dnů. Něco podobného se nestalo nikdy za posledních sto let. Nedávno však zde málem došlo k “premiéře”. Biden byl připraven odpovídat novinářům na jejich otázky. Avšak než k tomu mohlo dojít, objevil se na displeji náhle signet Bílého domu – displej ztemněl – jeho vlastní team ho krátce a jasně “odblokoval”.

Avšak ani starostlivý štáb jeho bdělých opatrovatelů není schopen déle skrývat to, co má každý před očima. Minulý týden zapomněl Biden název největšího ministerstva americké vlády – ministerstva obrany včetně jména muže, kterého jeho vedením nedávno pověřil – Lloyda Austina: “děkuji sek…bývalému generálovi… já ho nazývám stále generálem… můj… můj … ten, který to tam naproti vede” – blábolil prezident.

Bidenova nemoc vykazuje několik komplikací. 1988 utrpěl dva mozkové aneurysmy, které musely být léčeny. Aneurysmy jsou výdutě mozkových cév, které mohou v případě, že nejsou včas zjištěny a lékařsky ošetřeny, k těžkým komplikacím, často smrtelným případům. Jeden z uvedených případů končil u Bidena protržením mozkové cévy s následnou trombózou a plicní embólií – jeho zdravotní stav se však podařilo lékařům stabilizovat. Poslední oficiální diagnóza je z 19. prosince 2019. Bidenův osobní lékař dr. Kevin O´Connor v ní konstatuje, m.j.: Biden je “zdravý, silný 77letý muž, který je schopen vykonávat úřad prezidenta”.

První dálková diagnóza

V důsledku stále se množících výpadků paměti a dalších negativních projevů si troufají první psychologové vyslovit svou dálkovou diagnózu. Jejich nález zní většinou:” Lehká, avšak již zcela jednoznačná demence. Jestiže přihlédneme k věku, symptomatice a dosavadnímu průběhu onemocnění, jedná se u Bidenovy demence nejspíše o Alzheimerovu nemoc” – píše Wolfgang Meins, diplomovaný neuropsycholog a professor pro psychiatrii na internetovém portálu Achgut.com.
Již jen na základě občasné ztráty paměti je Bideova schopnost správného úsudku dle psychologů “značně omezena”. Přitom jsou zohledňovány události z dob vzdálenějších než je současnost často poněkud přehnaně – nejnovější události naproti tomu buď zcela okrajově, nebo jsou tyto uvednými odborníky zcela opomíjeny.

Dálkové diagnózy jsou v lékařských kruzích považovány za nespolehlivé a vedoucí k mylným závěrům. Toto platilo u Donalda Trumpa, kde se zástupy psychologů předháněly ve zničujících dálkových atestech – platí to i pro Joe Bidena. Jelikož se však jedná v osobě amerického prezidenta o nejmocnějšího politika světa s pravomocí velet nejsilnější armádě naší planety, stává se otázka jeho zdravotního stavu zcela klíčovou v globálním zájmu. Jestliže se zde objeví mentální slabiny, jedná se o mezinárodní bezpečnostní riziko.

To začíná být jasné dnes i Bidenovým stranickým kolegům. Ačkoliv se žádný Demokrat dosud neodvážil vyslovit nahlas “císař je nahý”, případně “hrozí mu ztratit hlavu”, starosti v táboře Demokratů stoupají. 22. února t.r. požadovalo 31 demokratických poslanců kongresu na Bidenovi formou dopisu, aby se vzdal výhradní pravomoci na vydání rozkazu k vyvolání atomového preventivního útoku, či protiútoku. Jedná se zde o bezpříkladný akt v dějinách USA.

S každým novým, hrůzu nahánějícím aktem prezidenta, roste v USA tlak na vládu, přihlásit se zde k zodpovědnosti vůči veřejnosti.

Zatím se ale Bidenův team této zdráhá – a americká media se ponořila do mlčení.

 

  • Německé originální zněni textu článku “Wie krank ist Joe Biden?“ (Jak moc nemocný je Joe Biden?) amerického korespondenta švýcarského magazínu DIE WELTWOCHE Urse Gehringa č.11 z 18.3.2021 v nezkáceném znění do češtiny přeložil Jan Vaněk
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 004 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)