20140711124438_OKDilustrackaOKD
5.5.2016
Kategorie: Politika

Jak Mládek se Sobotkou a Středulou “vyřešili” problém OKD

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 05|05|2016

Když firma OKD nebude schopná platit mzdy, udělá to stát, prohlásil ministr Mládek, pro kterého je samostatně se živící živnostník, který po státu nic nechce, dře a platí daně, parazit. Z daní těchto “parazitů” pak bez mrknutí oka zaplatí dluhy se socany spřátelených uhlobaronů, kterým k výdělku významně pomohl přítel Sobotka ve své dřívější funkci ministra financí.

Ještě si stále říkáte, že ve smršti těch nejdebilnějších neobolševických nápadů této vlády vás už nemůže nic překvapit? Že stále viditelnější návrat socialistického hospodářství a totalitních praktik řízení společnosti snad už nemůže gradovat takovou rychlostí, aby se lidé nevydali do ulic a ty šašky nevyházeli z oken vládních kanceláří? Bohužel … vládní socialisté s fašistickou glazurou, maskovanou dobrem pro všecky obyčejný člověky, se zřejmě cítí natolik silní v kramflecích, že se už nezastaví před ničím.

Soudruh Mládek se tedy poradil se partajfýrerem Sobotkou a soudruhy odboráři a jejich mozkový sociální trust vyplodil další nesystémovou, nelogickou a zdravému rozvoji společnosti se příčící zhovadilost. Tak nějak po bolševicku nakrást peníze produktivním “parazitům” a zaměstnancům a tyto nalít do soukromé společnosti tunelářů, kteří dostali od socanů zelenou pro svoje erární pseudopodnikání, které je dle ekonomických guru socialistů a fašistů oporou budování sociálního státu.

Hlavní “stratég” českého průmyslu a obchodu ještě upřesnil: “V případě, že firma nebude schopna dostát svým závazkům, máme zákonný mechanismus, který umožní úřadům práce proplácet nevyplacené mzdy, dokonce i odstupné. Zatím to vypadá na odstupné podle zákona, což jsou v principu tři měsíce. Je otázkou, co bude s tím odstupným, které je pouze vyjednáno v kolektivní smlouvě, pokud firma nemá peníze, je „naděje, že výplaty budou ještě v květnu za duben řádně vyplaceny“. Roční výdaje by tedy mohly činit něco kolem 300 milionů, celkově by se do roku 2021 mělo vyplatit asi 1,2 miliardy.

Své si přidal i odborový boss Středula: „Cílem je, aby důl byl provozován a měl hodnotu a byl atraktivní pro případné zájemce.“ Odbory tedy vládu za postup samozřejmě chválí. Určitě se jim totiž líbí jak přelévá nakradené peníze od soběstačných a samostatně se živících občanů, kteří soudruhy z ROH ke svému žití absolutně nepotřebují, k lidem, ze kterých se dobře vytvarují další závislí otroci sociálního státu. Je tedy “vzácná” shoda vlády a odborů na sypání peněz do dolů do posledního horníka ať to stojí (daňové poplatníky) co to stojí, protože při tom se tak krásně schůzuje, vyjednává, přerozděluje a páchá dobro. Tedy sociální inženýrství pro volební masy ve své plné kráse, ze kterého soudruzi tak dobře budují ten svůj neokomunismus pro vyvolené, ty malé odklony do vlastních kapes, ty pohodlné životy věrozvěstů lepších zítřků.

Jaká je však realita? Těžební firma v insolvenčním návrhu uvedla, že dluží přes 17 miliard a má nejméně 650 věřitelů. Majetek nedosahuje ani sedmi miliard. Dokonce i financšpión Babiš vyjádřil pochyby a sdělil médiím: „Od rána jsme na předsednictvu vlády řešili OKD. Je to neuvěřitelný příběh tunelu, kde se rozkradlo snad úplně vše. Zmizely peníze, pozemky, majetky, byty, vagony, vlečky, teplárny. Zkrátka všechno, snad tak za 150 miliard.“

Našim čtenářům asi není třeba znovu připomínat prapočátek celého tohoto megaprůseru s hlavní roli Bohuše Sobotky. Konec je ale velmi smutný. Soudruzi prostě opět “vyřešili” sociální problém tak nějak po jejich. Nejdříve rozjebou veškeré principy svobodného trhu, jdou na ruku vlastníkům “strategických národních podniků”, kteří jim na oplátku “pomáhají” s financováním volebních kampaní či soukromých hnízdeček, aby pak sedřeli z kůže poslední zbytky produktivní populace, které se živí nezávisle na státu a z jejich peněz pak látají tunely takto vytvořené.  Ve finále však ještě drze nastrčí ksichty s thymolínovými úsměvy do televize a sdělí národu jaké pak vykonali dobro.

“Šak zme zachranili haviře, tisicovky haviřu, pyčo, vole.” Že ti nasraní horníci, kteří nemají jisté příští dny ani hodiny a jsou jen loutkami ve vysoké hře o miliardy ze státního penězovodu, budou řvát je jisté. Bohužel budou křičet a nadávat na zlej kapitalismus a příště volit komunisty. Neuvědomí si asi totiž většinově, že z nich hlupáky dělá soudobý eurosocialismus. Nebo snad už dokonce socialistický korporátní fašismus? Všechny indicie tomu naznačují. Adolf a jeho ekonomičtí “odborníci” by se tetelili blahem.

A další sdělení ČSSD pro veřejnost? Po tom, co vzkázala, že dluhy se neplatí, anebo že pravomocným soudním rozhodnutím si můžete vytřít zadnici, nyní doplnila vzkaz pro “podnikavce” socialistického ražení: Berte od eráru, když levně dává, tunelujte co to dá, neplaťte, Mládek to se Sobotkou a Středulou vyřeší. Zaplatí za vás. Zdroje jsou, ne?  

bloger

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 86 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...