eet117
15.9.2019
Kategorie: Ekonomika

Jak mít rád EET … a taky trochu víc

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaNe nemám tuto vládu rád a vůbec nemám rád všechno levé a to i když nám někdy vládne – rádoby – pravice. Nemám venkoncem rád, když na mne někdo tlačí – levými argumenty.

V životě jsem měl to štěstí, že jsem se nebál a šel jsem příležitosti naproti. Když jsem se rozhodoval čím v životě budu, tak to bylo ovlivněno zejména dvěma pohledy. Jeden byl určený systémem společnosti ve které jsem vyrůstal, tedy že jsem musel dělat pro někoho, protože za komunistů dělat „na sebe“ z podstaty nešlo. Druhý pohled bylo sdělení otce, který mi řekl : „ zkus v životě dělat něco, kde nejsou píchačky“ . Pro mladší „píchačka“ není pěkná povolná kamarádka ale zařízení, kde se označuje strojově příchod a odchod z práce. Mohlo by se zdát, že otec byl někdo, kdo se vyhýbal práci. Naopak, byl to člověk, který maximálně využíval mu daný čas. Tedy mimo svou práci stíhal i práci po práci – v tehdejším slengu – stíhal fušky. Byl silnoproudý inženýr, který se nebál ruční práce a tak jsem od malička s ním chodil po kamarádech a známých, kde jsem mu pomáhal dělat „elektriku“ a to na klíč, protože on byl i revizní technik s kulatým razítkem a tedy byl ten, kdo byl oprávněn doložit rozvodným závodům připojení k „elektrice“. Neměli jsme se špatně, byť oficiálně to dělal zdarma, protože jinak to nešlo, bolševik to věděl, ale když nebylo žalobce – proč by spokojený zákazník žaloval, nebylo soudce. Tedy odmala jsem viděl co to znamená pracovat a že měřítkem jsou peníze a následná radost z odvedené práce zhmotěná v mém případě v nové lyže, pádlo, kolo :-)

Tedy není divu, že jsem nevydržel v pozici investičáka Českých drah a když to šlo, jsem se vydal na cestu , kterou jsem znal odmala – cestu vlastní – cestu živnostníka.

Na sebe dělám od roku 1992 a stále více mám pocit, že na sebe dělám míň a míň. Nebudu zde brečet, že EET je nesmysl. Hned od počátku jsem měl zaměstnance a tedy jsem měl přirozeně systém jejich kontroly co se toku financi firmy týče. To ostatně má , dle mého soudu, každý normální, kdo někoho zaměstnává. Taky vím v jaké době žiji a tedy vím, že současné sociální až socialistické řízení zejména Evropy je postaveno na potřebě Vlád sdělovat lidem všem, co je pro ně dobré. No a to něco stojí. Jsem si tedy vědom, že je placení daní je nyní základem prosperity státu. Už dávno to není práce, protože ta je právě znehodnocena výškou daní. Socialistické vládnutí posledních let je překryto pojmem EET. Je dobré si připomenout první vlnu, kdy pohostinství, podle mne správně vyhodnoceno jako největší únik příjmů, bylo vybráno pro start aplikace EET. Tento start byl odměněn tím, že pohostinství dostalo jako kompenzaci okamžitou- sníženou sazbu DPH. Pravda ceny nikdo z důvodu snížení DPH nezměnil, takže hostinští, byť remcali, tak ti poctivý jen začali obratem vydělávat víc.

MY všichni co jsme EET dostali zákonem používat následně jsme jen museli investovat do fungování EET se svého zisku, aby Vláda měla pocit, že vybere víc. Kompenzace – žádná .

Debata se vede od roku 2016, kdy 1.prosincem byla u hostinců zavedena. Mne na EET a nejen tom vadí jedna věc. To, že socialistická levice by jen brala a následně rozdávala, tak jako včera , kdy se rozhodli, že přidají všem zaměstnancům státní sféry od 1.ledna 1500 Kč k platu, bych ještě chápal. Mají to v programu. Ovšem, že všechny ty strany ODS,TOP 09,KDU a další co se zařazují na pravou a střední část osy nejsou schopny vzít problematiku EET do svých rukou a použít ji proti jejím tvůrcům a ve svůj prospěch. Rada – positivní motivace. Naše legislativa je vedena myšlenkou perzekuce . Body a pokuty za dopravní přestupky. Snaha presidenta o povinnou volební účast – když nepřijdeš- dostaneš pokutu. Nepřijde nám hlášení EET-přijde ti pokuta. Prostě – boj se nás občane.

Já bych EET jako kontrolu nechal funkční, protože, když není kontroly je větší prostor pro obcházení. Co bych udělal pro to, aby podnikatelé měli EET rádi ? V rámci positivní motivace bych všechny ty, kdo si EET zvolí jako součást svého podnikáni odměnil úlevou na dani z příjmu. Kdo tu úlevu nechce, tak ať i EET nemá. Nechme svobodnou volbu a pro ty , kdo se podvolí kontrole formou EET – ty kteří nemají problém hrát s „otevřenými“ kartami odměňme .

Já si myslím, že současná politika, kdy je to jak za komunistů rozděleno na MY a ONI k prosperitě celku nepovede. Oni ti všichni Fialové,Kalousci, Výborní, Bartošové a další se jen třesou, aby spravovali naše daně. Nejde o nic víc a o nic míň. Bohužel jim nedochází, že bez změny svého vnímání politiky (být u správy daní) spokojenosti celku – tedy všech lidi spravované země – nedosáhnou.

O tom jak i třeba dál, zase někdy jindy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 764,00 Kč
Vybráno 33.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 237 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.