18.9.2013
Kategorie: Politika

Jak Lubomír Zaorálek tak nějak revolučně do útoku přešel

Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 18|09|2013

Doslova podle hesla když lhát, tak pořádně, nahlas a nejlépe do médií, pokusil se Lubomír Zaorálek hodit co nejvíce bláta na zlotřilé podnikatele. Inu, je před volbami a s odboráři za zády je to skvělá strategie. Co je ale moc, to je moc, pane Zaorálku.

 

 

Zaorálek dnes označil podnikatele Bakalu za osobu nežádoucí v České republice a doporučil mu, aby se do Česka vůbec nevracel. Je to silný a v demokracii odporný výrok, zejména pokud vyšel z úst ústavního činitele, byť v současné době bez práce. A to bez ohledu na to, jak Bakala podniká. Místopředseda ČSSD Zaorálek jde ale dál a navrhuje (zatím ještě nenařizuje) Bakalovi, aby předmětný důl prodal státu za symbolickou 1 Kč! A už dnes, více než měsíc před volbami, zadává první úkol pro (svou) novou vládu: řešit situaci kolem OKD.

 

Pro pořádek uveďme, že předmětný důl je v majetku soukromých osob, jeho činnost vykazuje symptomy normálního podnikání včetně toho, že se daná činnost podnikání, tedy těžba uhlí, může dostat do potíží s konkurencí. A to se také stalo. Ano, ve hře je mnoho pracovních míst, ale to by bylo, i kdyby byl důl ve vlastnictví státu. Ví se to dlouho, ví tom majitelé dolu ale měl by to vědět i stát.

 

Ale proč vlastně tak strategické objekty nemá stát v rukou? Dobrá otázka: protože je stát do soukromých rukou prodal. Pomiňme nyní, že to bylo a vždy bude správně, protože pokud se o něco stará stát, za nic to nestojí. A kdo tedy doly do soukromých rukou prodal? Dobrá otázka: a světe div se, doly prodal sám Zaorálek, spolu s tehdejším ministrem financím Sobotkou a pod taktovkou Špidlovou a dozorem Škromachovým. A za kolik jste doly tenkrát prodal, pane Zaorálku? Také za symbolickou 1 Kč?

 

Takže tu máme velkohubé prohlášení politika Zaorálka, který jednou rukou očerňuje jedny (podnikatele), aby druhou naoko ochránil ty druhé (v tomto případě horníky) a hlavně zavčas obrátil pozornost zainteresovaných v této kauze jinam a zejména hodně daleko od své osoby. Připomeňme, že pan Zaorálek nikdy ve svém životě neokusil, co je to práce, ani co je to podnikání, nikdy nemusel shánět zakázky, prodávat produkty a zajišťovat pracovní místa byť jen jednomu člověku. O to víc si pouští na špacír ústa, k čemuž ho pravděpodobně opravňuje vysoké sebevědomí dlouholetého statisty ve sněmovně.

 

V současné podobě dotačního sociálního státu, kterou tady dnes máme, platí, bohužel, pravidlo spojených nádob: pokud chce stát někoho sanovat, musí na to někomu jinému sebrat. A tak se tady dnes celá republika skládá na živobytí provozovatelů solárních elektráren, kterým ČSSD před mnoha lety přiklepla byznys, díky kterému si oni sami mohou v noci svítit na kolektory, neboť ano, tak draho od nich musíme vykupovat solární energii a nejde s tím nic dělat.

 

Díky doslova hloupému uzákonění valorizací důchodů a jiných benefitů narostl v posledních deseti letech státní dluh do monstrózního rozměru, což se povedlo (pouze) zmrazit až poslední vládě. Díky Sobotkově neuvěřitelnému zadlužení si tuto kouli v podobě vysokých úroků vlečeme už dlouhou dobu. Díky alibistickému neřešení důchodové reformy kdysi ministra sociálních věcí Škromacha je v Česku důchodový systém před krachem a s každým rokem se situace zhoršuje. A mohli bychom pokračovat.

 

ateo.cz

ateo.cz

 

Dnešní agresivní a urážlivé vystoupení Zaorálka ukazuje ale další trendy v politice socialistů – čím dál víc se od nich ozývají požadavky na ještě výraznější roli státu, na zřizování státních bank, státních potravinových řetězců, zestátnění některých firem, požadavky na výrazné progresivní zdanění a upletení hodně velkého biče na živnostníky a vůbec všechny, kteří ještě mají chuť něco dělat a nečekat jen s rukou nataženou na státní almužnu. Tedy přesně to, co vede na cestu ke komunismu, rovnostářství a zaostávání. To, co může vést až k novodobé emigraci zdatných, silných a podnikavých lidí zajišťujících obživu ostatním. Což není vyhrožování ale reálná zkušenost ze zemí, které podobným scénářem už prošly.

 

Předvolební hysterie ještě ukáže hodně zkažených zubů v ústech politiků, jako je Zaorálek. Politiků bez dlouhodobých vizí, bez úcty k elitám a svobodě. Politiků milujících rovnostářství a ohánějících se solidaritou, spravedlností, ale hlavně penězi těch druhých. Je čas, aby odešli mezi politické dinosaury, kam svým myšlením a zhoubnou přerozdělovací strategií patří.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč


Celkem za měsíc: 13 379,78 Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 41 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.