18.9.2013
Kategorie: Politika

Jak Lubomír Zaorálek tak nějak revolučně do útoku přešel

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 18|09|2013

Doslova podle hesla když lhát, tak pořádně, nahlas a nejlépe do médií, pokusil se Lubomír Zaorálek hodit co nejvíce bláta na zlotřilé podnikatele. Inu, je před volbami a s odboráři za zády je to skvělá strategie. Co je ale moc, to je moc, pane Zaorálku.

 

 

Zaorálek dnes označil podnikatele Bakalu za osobu nežádoucí v České republice a doporučil mu, aby se do Česka vůbec nevracel. Je to silný a v demokracii odporný výrok, zejména pokud vyšel z úst ústavního činitele, byť v současné době bez práce. A to bez ohledu na to, jak Bakala podniká. Místopředseda ČSSD Zaorálek jde ale dál a navrhuje (zatím ještě nenařizuje) Bakalovi, aby předmětný důl prodal státu za symbolickou 1 Kč! A už dnes, více než měsíc před volbami, zadává první úkol pro (svou) novou vládu: řešit situaci kolem OKD.

 

Pro pořádek uveďme, že předmětný důl je v majetku soukromých osob, jeho činnost vykazuje symptomy normálního podnikání včetně toho, že se daná činnost podnikání, tedy těžba uhlí, může dostat do potíží s konkurencí. A to se také stalo. Ano, ve hře je mnoho pracovních míst, ale to by bylo, i kdyby byl důl ve vlastnictví státu. Ví se to dlouho, ví tom majitelé dolu ale měl by to vědět i stát.

 

Ale proč vlastně tak strategické objekty nemá stát v rukou? Dobrá otázka: protože je stát do soukromých rukou prodal. Pomiňme nyní, že to bylo a vždy bude správně, protože pokud se o něco stará stát, za nic to nestojí. A kdo tedy doly do soukromých rukou prodal? Dobrá otázka: a světe div se, doly prodal sám Zaorálek, spolu s tehdejším ministrem financím Sobotkou a pod taktovkou Špidlovou a dozorem Škromachovým. A za kolik jste doly tenkrát prodal, pane Zaorálku? Také za symbolickou 1 Kč?

 

Takže tu máme velkohubé prohlášení politika Zaorálka, který jednou rukou očerňuje jedny (podnikatele), aby druhou naoko ochránil ty druhé (v tomto případě horníky) a hlavně zavčas obrátil pozornost zainteresovaných v této kauze jinam a zejména hodně daleko od své osoby. Připomeňme, že pan Zaorálek nikdy ve svém životě neokusil, co je to práce, ani co je to podnikání, nikdy nemusel shánět zakázky, prodávat produkty a zajišťovat pracovní místa byť jen jednomu člověku. O to víc si pouští na špacír ústa, k čemuž ho pravděpodobně opravňuje vysoké sebevědomí dlouholetého statisty ve sněmovně.

 

V současné podobě dotačního sociálního státu, kterou tady dnes máme, platí, bohužel, pravidlo spojených nádob: pokud chce stát někoho sanovat, musí na to někomu jinému sebrat. A tak se tady dnes celá republika skládá na živobytí provozovatelů solárních elektráren, kterým ČSSD před mnoha lety přiklepla byznys, díky kterému si oni sami mohou v noci svítit na kolektory, neboť ano, tak draho od nich musíme vykupovat solární energii a nejde s tím nic dělat.

 

Díky doslova hloupému uzákonění valorizací důchodů a jiných benefitů narostl v posledních deseti letech státní dluh do monstrózního rozměru, což se povedlo (pouze) zmrazit až poslední vládě. Díky Sobotkově neuvěřitelnému zadlužení si tuto kouli v podobě vysokých úroků vlečeme už dlouhou dobu. Díky alibistickému neřešení důchodové reformy kdysi ministra sociálních věcí Škromacha je v Česku důchodový systém před krachem a s každým rokem se situace zhoršuje. A mohli bychom pokračovat.

 

ateo.cz

ateo.cz

 

Dnešní agresivní a urážlivé vystoupení Zaorálka ukazuje ale další trendy v politice socialistů – čím dál víc se od nich ozývají požadavky na ještě výraznější roli státu, na zřizování státních bank, státních potravinových řetězců, zestátnění některých firem, požadavky na výrazné progresivní zdanění a upletení hodně velkého biče na živnostníky a vůbec všechny, kteří ještě mají chuť něco dělat a nečekat jen s rukou nataženou na státní almužnu. Tedy přesně to, co vede na cestu ke komunismu, rovnostářství a zaostávání. To, co může vést až k novodobé emigraci zdatných, silných a podnikavých lidí zajišťujících obživu ostatním. Což není vyhrožování ale reálná zkušenost ze zemí, které podobným scénářem už prošly.

 

Předvolební hysterie ještě ukáže hodně zkažených zubů v ústech politiků, jako je Zaorálek. Politiků bez dlouhodobých vizí, bez úcty k elitám a svobodě. Politiků milujících rovnostářství a ohánějících se solidaritou, spravedlností, ale hlavně penězi těch druhých. Je čas, aby odešli mezi politické dinosaury, kam svým myšlením a zhoubnou přerozdělovací strategií patří.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.