russia-2123697_960_720
5.5.2021
Kategorie: Politika

Jak Kroupa nabil Kremlu

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonInvestigativní reportér Janek Kroupa se opět proslavil, nejen svými Božími mlýny. Přišel s tím, že Jan Hamáček chtěl kauzu Vrbětice vyměnit s Ruskem za Sputnik V a setkání Biden-Putin v Praze.

Pod titulkem Svědectví: Hamáček chtěl v Moskvě vyměnit Vrbětice za milion Sputniků píše Janek Kroupa toto: Skutečné plány své cesty sdělil Hamáček podle několika zdrojů účastníkům schůzky, která se kolem moskevské mise uskutečnila. Jednání se odehrálo ve čtvrtek 15. dubna večer v kanceláři ministra vnitra. Bylo to den poté, co Jan Hamáček oficiálně veřejně oznámil, že se chystá do Ruska na jednání o vakcínách Sputnik V. Seznam Zprávy od několika účastníků jednání ověřily, že kromě vicepremiéra Hamáčka byli přítomni velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka, ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (rozvědky) Marek Šimandl, ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun a policejní ředitel Jan Švejdar. Později před koncem schůzky kolem půl desáté večer dorazil ještě nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman…….

Zdroje z řad účastníků schůzky mluví o tom, že když vicepremiér svůj moskevský plán přednesl, přítomní se zděsili. Naléhavě se snažili Jana Hamáčka přesvědčit, ať připravovanou cestu odvolá. Podle zdrojů Seznam Zpráv jej o zrušení cesty žádali šéf vojenské kontrarozvědky Jan Beroun, policejní prezident Jan Švejdar i šéf civilní rozvědky Marek Šimandl. S tím, že v tomto případě žádný obchod není možný, a už vůbec ne, aby ho dělal ministr. Tolik Janek Kroupa.

Mrknul jsem se jako obvykle na čtenářské reakce a asi 80 % čtenářů považuje zprávu Kroupy za jasné potvrzení, že Hamáček se chystal Česko poškodit a měl by rezignovat. Ještě za všechno může i Miloš Zeman – ten právě kvůli schůzce u Hamáčka týden mlčel! – Babiš alias Bureš a vůbec vláda. Jen okrajově se čtenáři vyjadřují k tomu, jak Kroupa ke svým informacím přišel. Jeden z nemnoha čtenářů se ptá, jak Kroupa k informacím přišel a dochází k naprosto racionálním závěrům. Buď byl mezi účastníky schůzky někdo, kdo to „pustil“ a v tom případě jsou naše špičky bezpečnostních složek v naprostém rozkladu, když nedokáží v tajných záležitostech držet ústa. Nebo bylo jednání odposloucháváno (kým?) a máme důvod předpokládat, že naši nejvyšší strážci pořádku jsou úplnými amatéry. A pak je tu poslední varianta – Kroupova bujná fantazie.

Poslanci se pak přes hodinu v „utajovaném režimu“ bez kamer a elektronických zařízení dohadovali, kdo je a není vlastizrádce. Nejaktivnější byla zřejmě předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která mluvila o vlastizradě. Tu dámu bychom měli velmi dobře poslouchat – je to taková novodobá „svazačka“, která má ve všem jasno a pěkně nalinkováno. Tak za mého mládí hovořívala nejedna soudružka o USA.

Jen tak mimochodem – jednala G7, která po ruské anexi Krymu vyloučila ze svých řad Rusko. Poté, co USA rozpoutaly doslova hon na ruského prezidenta Vladimira Putina a americká administrativa chystala dalekosáhlé plány včetně demonstrace vojenské síly v Černém moři, je usnesení G7 zcela jiného druhu. Vyzývá Rusko, Čínu a Severní Koreu k dialogu. USA podle amerického ministra zahraničí nechtějí Čínu „blokovat“, pouze chtějí, aby byl „dodržován světový řád“. A v tom je právě jádro pudla. USA tím totiž sledují politiku status quo, co by udrželo dominantní vliv USA na světové dění. Zatímco Čína i Rusko usilují o větší díl světového „koláče“.

Pokud Hamáček chtěl připravit jakýsi „obchod“ s Ruskem, pochopil bych. Pokud ale má kolem sebe ve vedení bezpečnostních složek státu osoby, které na něho „napráskají“ všechno Kroupovi, žijeme skutečně v Absurdistánu. A zcela souhlasím s tím, že Kroupova “práce” bude nejvíce oceněna právě v Kremlu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 782 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)