BABISOKAMURA
6.10.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Jak jsou karty k volbám rozdány?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPřed volbami do poslanecké sněmovny se vytvořila díky koalování nejhorší situace pro nás, voliče. Zcela evidentně jsou karty rozdány k volbě menšího zla místo toho, koho bychom volili srdcem.

Strašení v předvolební atmosféře běží na plné obrátky. Údajně se podle experta novinek.cz ocitáme v polovině února 1948. Co máme teď, pár dnů před volbami do Sněmovny? Místo Sovětského svazu je tady Putinovo Rusko, které se raketovým tempem vrací do nejhorších dob SSSR. Kdyby po našich volbách vznikla – za mimořádného přispění „člověka Kremlu v Praze“ Miloše Zemana – vláda ANO, SPD a KSČM (případně ČSSD), jejíž členové by neměli sebemenší problém s orientací na Moskvu, Vladimir Putin by jistě pomohl rozšířit hybridní válku proti Česku do účinnější podoby. Takto straší novinky.cz.

Problém je například jenom v tom, že fakticky se Andrej Babiš nemůže na Rusko vůbec orientovat i kdyby si to nakrásně přál. Jeho firmy ve svěřenských fondech jsou totiž jednoznačně orientovány na EU a Babiš sám si tedy žádnou otočku ke Kremlu dovolit nejen nemůže, ale nechce. U KSČM je navíc stejný problém jako u ČSSD – není stále jisté, že obě tyto levicové strany uspějí a překonají pětiprocentní hranici. U ČSSD je propad velmi reálný, u KSČM možný. Voliči sociální demokracie mají navíc zamotanou hlavu i programem „jejich“ strany. Když ministryně Jana Maláčová či přímo předseda ČSSD uvažují o vyvlastňování bytů, je ČSSD naprosto v koncích a sází na radikální řešení ala KSČM. Nedivím se proto vůbec tomu, že ČSSD vypadne. Většina voličů ČSSD už dávno přešla k hnutí ANO a tak to zůstane i letos.

Největší omyl dnešní pomatené doby byl ale vznik koalic SPOLU a PIRSTAN. Petr Fiala za ODS stojí za úplným rozplynutím pravicové politiky v kdysi pravicové ODS. Sází na politiku Antibabiš a důsledně voliče přesvědčuje, že on je morálně mnohem výše než Babiš. Jde o všechno – zejména pro Fialu. Pokud totiž zůstane ODS v opozici, končí- dodávám zaplať Bůh. SPOLU tak „vytáhne“ do poslanecké sněmovny partajníky TOP 09 a KDU-ČSL, tedy stran, které by podobně jako levice mohly skončit před branami sněmovny, pokud by kandidovaly samostatně. SPOLU je všechno jiné než pravice a pravicově orientovaný volič má smůlu. Podobně je na tom koalice PIRSTAN. I tady slyším mezi lidem, že nemohou koalici volit kvůli Ivanu Bartošovi a pirátům obecně. Píše se o tom, že právě piráti „táhnou“ výsledek koalice pod 20%. STAN by řada lidí byla ochotna volit, ale díky Bartošovi nechtějí. Opět prekérní situace pro českého voliče.

U koalice SPOLU existuje ale i další zátěž – voliči moc dobře chápou, že SPOLU by chtělo být ve vládě s PIRSTAN a hlas pro SPOLU je tedy hlasem pro Bartoše ve vládě. A opět má pravicový volič problém a SPOLU volit nemůže. Je navíc doslova kuriózní, když Bartoš připouští v rozhovoru pro MfDnes ze dne 5.10. vládní spolupráci s ODS s tím, že na “kulturní válku s ODS není čas”. Dokonce ODS chválí za její “posun v enviromentální politice”. Takto to tedy má Bartoš vymyšleno.

Poslední předvolební průzkumy, jakkoliv mohou být cinknuté – zejména ty pro ČT – navíc ukazují, že pokud by se hlasovalo pouze pro strany, opět by suverénně vyhrálo hnutí ANO a samostatně kandidující strany dnešních koalic by pobraly maximálně deset procent hlasů, spíše méně.

Z této situace plyne vlastně jedno jediné – z malých stran nevyrostou velké i kdyby se „uspojovaly“. Jednoznačně se ukazuje, že bez skutečných lídrů, kteří dokáží přitáhnout voliče, žádná skutečně velká strana vzniknout nemůže.

Rozhodně se nenacházíme v situaci podobné polovině února 1948. Dnes se navíc vůbec nehraje o příklon k Moskvě. Hraje se, jak moc budeme poslouchat nesmysly z Bruselu typu Greendeal a zda se u nás bude zdražovat energie rychle nebo ještě rychleji. PIRSTAN totiž politice Bruselu nebudou odporovat vůbec, SPOLU částečně a Fiala komentuje Greendeal jako věc, kterou nelze změnit. Babiš sice hovoří o tom, že je to nesmysl, ale Brusel ho bude dál „vyšetřovat“, aby změknul.

Proto očekávám zejména pro někoho překvapivý úspěch SPD, která si klidně může šáhnout na 15%, neboť tam odejdou protestní hlasy těch, co nechtějí SPOLU, PIRSTAN ani ANO. A nechtějí, aby jejich hlas propadnul. A budou to pravděpodobně „Okamurovci“, kteří budou jazýčkem na vahách pro tu kterou vládu. Za úspěch budu považovat pouze to, pokud se ve vládě neprosadí pirátství. Prezident Václav Klaus říká, že bude rád, když se Česko neposune dále vlevo. A právě v tom tkví dnešní pomatená postcovidová situace – volíme menší zlo místo toho, čemu věříme.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 344 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)