WARVALKA
12.5.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Humor

Jak jsme vyhráli válku

Sdílejte článek:

MILOŠ ZBRÁNEK

ZBRANEKMotto: „Musíme zasáhnout. Pokud Rusko nepotrestáme, může se u nás opakovat rok 68“ Jiří Pospíšil.

Jednou to přijít muselo, a i my jsme se dočkali. Máme nového důstojného presidenta a Slováci se nám už nemůžou posmívat.
Vynikajícímu vítězství demokracie však předcházela tvrdá práce. Bylo jasné, že končí volební období presidenta „jehož jméno budiž zapomenuto“ (dále jen JJBZ), bylo však nutné, aby demokracie nebyla zneužita populistickými silami a nezvítězil někdo podobný jako JJBZ. Proto příprava a organizace voleb byla svěřena prověřeným právním expertům z nevládních organizací.

„Volební právo je svobodné, přímé a tajné“, vysvětlil předseda přípravného výboru JUDr. Rozoumek. „Vědouce, že největším nepřítelem hlasování jsou voliči a ruští hackeři, dosáhli jsme dokonalosti zejména v tajnosti voleb. Kromě přípravného výboru a osloveného kandidáta o nich věděl již jen jeden člověk. Člověk v tísni.“

A tak mohl být na Pražském hradě inaugurován náš nový president Jakub Janda.

V Moskvě ztuhli hrůzou. Bylo jim jasné, že s podlézavou politikou JJBZ je konec a s obavami očekávali razantní akci Prahy.

I na Hradě bylo všem jasné, že svět od nás očekává rázný postup. Bylo nutné smýt hanbu předešlých let a znovu se zařadit mezi vyspělé demokracie. Toho nemohlo být dosaženo nějakými neúčinnými sankcemi, a tak bylo rozhodnuto: Vyhlásíme Rusku válku!

Bezprostředně po přijetí tohoto rozhodnutí, odebrala se referentka Němcová na poštu, aby odeslala dopis tohoto znění.

Komu:
Putin
Kreml

Vyhlašujeme Vám válku. Hned!

Jakub Janda
President

Po vyhlášení války byl jmenován nový generální štáb. Jeho členy se stali:
Vrchní velitel pozemního vojska generál Dalík, protože rozumí pandurům.
Vrchní velitel letectva generál Tvrdík, neboť rozumí aerolinkám.
Vrchní velitel kontrarozvědky generál Čulík, neboť odhalil islamofoby mezi lékařským personálem v Británii
a polní kurát Halík, ježto se kamarádí s papežem a boží milosti nám bude třeba.

Vyhlášení války mělo kladnou odezvu u rozhodujících zemí EU. Francie nám v případě nutnosti slíbila vojenskou pomoc, což bylo důležité, protože na Francii jsme se mohli v minulosti vždycky spolehnout. Německo vojenskou podporu sice nepřislíbilo, prý už si v Rusku odpracovalo svoje, ale ujistili nás, že zpřísní ekonomické sankce hned poté, co dostaví plynovod Nord Stream.

Plán útoku byl jednoduchý. Cílem bylo město Kaliningrad. Jednak je do něj blíž než do Moskvy, jednak mezi Českem a Kaliningradem se nachází pouze jeden stát. Bohužel Polsko nevyjádřilo příliš velkou ochotu pro transit naší invazní armády. Bylo proto rozhodnuto, že válku povedeme pouze v noci, aby si naší armády Poláci nevšimli. Začátek invaze tak logicky připadl na Vánoce, protože na Vánoce dlouhé noce. Důležitou úlohu v plánech měla jednotka šesti pandurů, která měla pod příkrovem noci dorazit do Kaliningradu. Poté posádky aktivují signalizační a naváděcí zařízení pro naše letectvo a opustí svá bojová vozidla. Následně, naváděna zařízeními umístěnými v pandurech, zaútočí letka gripenů a leteckým úderem zničí Kaliningrad.

V předvečer invaze se na Letenské pláni konala přehlídka a bohoslužba za úspěch našich zbraní. V čele přehlídky kráčel polní kurát Halík, třímajíce v rukou Templetonovu cenu. Poté požehnal armádě, což ještě více povzbudilo naše sebevědomí, neboť když naposledy požehnal Čaputové, vyhrála volby.

Samotná invaze však nezačala nejlépe. V noci z 24. na 25.12. nedaleko Polského Těšína smetlo osobní vozidlo „maluch“ pět neosvětlených pandurů. Posádky vyvázly bez zranění, ale materiální škoda přesáhla 100 milionů korun. V bojeschopném stavu pokračoval dál již jen jeden obrněnec. I ten by dokázal úkol splnit, kdyby generál Dalík nepodlehl svému obchodnímu instinktu. Nabídka litevského milionáře Lubrikadise z Klajpedy byla příliš výhodná. A tak poslední pandur změnil kurs a skončil na dvoře vily bohatého sběratele exotické vojenské techniky. Četař Hromádko, v souladu s rozkazy generálního štábu, opustil poslední pandur a aktivoval naváděcí zařízení. Klidnou noc nad Klajpedou přerušil zběsilý řev našich gripenů. Následovalo intenzivní, leč krátké bombardování. Kdoví jak by to s Klajpedou dopadlo, kdyby gripenům nedošel benzín a nezřítily se do Baltského moře.

„Jarda je dobrý ekonom,“ sdělil nám zdroj z ministerstva obrany, „správně spočítal vzdálenost do Kaliningradu i průměrnou spotřebu paliva, zapomněl to ale vynásobit dvěma“.

Situace byla tristní. Gripeny se válely na dně moře, pandury v polské příkopě a francouzský velvyslanec sdělil, že nám vojensky nepomohou, ale zvládli by zorganizovat nějakou konferenci, nejlépe v Mnichově. Generální štáb se rozprchl. Generál Dalík se uchýlil do ruzyňské věznice, kde se prý cítil jako doma, generál Čulík uprchl do Británie, kde se vrátil k původní činnosti, psaní udavačských dopisů na české lékaře, tzv. britských listů, generál Tvrdík dostal výhodnou pracovní nabídku top managera v nějaké významné čínské firmě a polní kurát Halík se odebral k modlitbám „za ródinu“, pro jistotu do pravoslavného kostela. President a jeho kancelář zoufalí a bezbranní očekávali reakci Putina na vyhlášení války.

Ach, jakou úlevou pro ně byl rozčilený telefonát pošťačky Josefíny Švejkové z obce Putim, která jim vynadala do kretenů, kteří neumí napsat pořádně adresu a ona už třetí den běhá po vesnici a hledá Kreml.

„Tak jsme tu válku přece jen vyhráli“, ulevil si president, když mu agenti BIS vyslaní do Putimi zahlásili likvidaci poštovní zásilky. I přes ztráty na výzbroji dopadl konflikt pro Česko výtečně. Byl vyhlášen nový státní svátek – Den vítězství, na Karlově mostě byl postaven vítězný oblouk a pošťačka Švejková obdržela Řád Bílého Lva.

Jediným viditelným důsledkem války byla poněkud záhadná vlna krachů významných čínských firem, krátce po ukončení bojů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 709 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,16 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.