MILION
14.6.2019
Kategorie: Politika

Jak jsme odstraňovali Jakeše aneb prohnilý proti prohnilým

Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN BEČÁN

Pro začátek fiktivní příběh zasazený do nedávné historie.

17.listopad 1989

Policie násilně zasahuje proti pochodu studentů na Národní třídě. Desítky zraněných dětí probouzí českou společnost. V dalších dnech se zaplňuje Václavské náměstí demonstranty, kteří požadují odchod generálního tajemníka ÚV KSČ Miloše Jakeše. Protesty vrcholí demonstrací na Letné. Požadavky demonstrantů jsou splněny, Jakeš je odvolán z funkce a na jeho místo nastupuje Karel Urbánek. Splnění požadavků protestujících oznamuje premiér Adamec. Situace se uklidňuje, požadavky demonstrantů byly splněny, země se vrací ke svému životu, KSČ zůstává.

Zdá se vám něco špatně?

Samozřejmě, požadavek na odstoupení Jakeše by vůbec nic nezměnil, stejně tak jako současný požadavek na odstoupení Babiše nic nezmění. A je jedno jestli bude demonstrace na Václaváku nebo na Letné. Podle tohoto scénáře by došlo v roce 1989 pouze k výměně kádrů a občané by tak pomohli realizovat vnitřní puč KSČ.

Stejně tak požadavek na odstoupení Babiše a jeho nahrazení (kým vlastně) Kalouskem, Fialou, Bartošem, Pospíšilem nebo kýmkoliv jiným, by nic nezměnilo. Je to pouze pokus o puč prohnilých proti prohnilým. A lidé jim na náměstích dělají křoví, které má tento puč legitimizovat. Proč nepřesvědčili lidi ve volbách? O tom, že Babišův Agrofert bere dotace a na co se vědělo, a už v minulém volebním období byl dokonce přijat zákon Lex Babiš, takže se o tom diskutovalo.

KORUPCE BYLA PŘEJMENOVÁNA NA DOTACE

Proti čemu demonstrovat? Základní příčinou je korupce, která se stala systémovou a zcela zdeformovala společnost do absurdní podoby. Už dávno ale nejde o úplatky zelináři, že vám schová mandarinky, ale úplatky byly přejmenovány na dotace a legalizovány. Ve jménu tohoto procesu byly přepsány zákony a přichází nové a nové směrnice. Když nepřijmete tento zákon, tyto migranty, nedáte nám další pravomoci, tak nedostanete dotace.

Úplatky (dotace) rozdává impérium zvané Evropská unie a udržuje si tak poslušnost ve svých podřízených guberniích. Zákony byly změněny tak, že jde o úplatky legální. Jsou upláceny elity, které vládnou v guberniích a udržují zde pořádek a poslušnost. Dostávají je poslušní podnikatelé, dostávají je poslušní ředitelé divadel, dostávají je herci, dostávají je neziskovky, která propagují ty správné “evropské” hodnoty. Někdo si postaví linku na chleba, druhý si postaví penzion nebo solární elektrárnu, další propaguje práva menšin nad právem většiny, jiní se zabývají cenzurou internetu a udávají (označují) nevhodné texty, odpůrce politiky EU jako jsou odpůrci migrace z nepřizpůsobivých civilizací nebo zastánci klasické rodiny před LGBT rodinou s padesáti pohlavími apod. Další propagují inkluzi, píší práce o prospěšnosti kůrovce na obnovu lesa nebo v pátek zachraňují planetu.

Stejně tak, jako by v roce 1989 výměna Jakeše nic nezměnila, tak ani dnes by výměna Babiše na systému nic nezměnila. Je by ke korytu přišli desítky dalších příjemců dotací. Zapomněli jsme snad na kmotry napojené na ODS, ČSSD, duo Kalousek – Háva, Bakala – Sobotka a další? Myslíte si, že někam zmizeli? Jen čekají, aby mohli blíž ke korytu.

Babiš je silná osobnost a neposlušnost impériu je nutné potrestat. A to je další vlastnost úplatků – dotací. Vezmeš je jednou a mají tě v hrsti. EU má ráda Sobotky a další bábovky, kteří jí nebudou klást odpor. To se pak EU spokojí i s tím, že na dotaz vládě na přiměřenost ceny OKD, kvůli bytovému fondu, jí odpověď vypracuje místo vlády přímo OKD, navíc personálně propojená právníkem Pokorným s vládou Bohuslava Sobotky. To se nic nestalo. A pokud se náhodou ozve i prezident, tak má impérium EU dost uvědomělých příznivců, které jméno Zdeňka Bakaly z projevu pana prezidenta vystřihnou.

Proč zrovna Babiš a ne Bakala? Babiš odmítá migranty a nechce předávat další pravomoci úředníkům Eurosajuzního impéria. Stal se tak neposlušným správcem gubernie, kterému EU vyčítá, že přijal dotace (úplatky), které ona nabízí. Takže poslušná uvědomělá proevropská média a neziskovky jej vytáhli na pranýř a každý týden ho v tisku, televizi a na náměstích lynčují. Poslušní příjemci dotací z divadel a známí herci využívají svůj talent a popularitu, aby z toho udělali pro lidi opravdovou show, na kterou přijdou.

PROTI ČEMU DEMONSTROVAT?

Jediné za co má smysl demonstrovat je odstranění příčin problémů, které pokřivily systém hodnot v naší společnosti. Je potřeba odstranit systém dotací, který se stal nástrojem vydírání a postavit mimo zákon ty kteří úplatky berou, ale i rozdávají. A je jedno jestli to berou oligarchové, solární baroni nebo neziskovky. Nelze to dělat na náměstích ani retroaktivně, ale vyberme v příštích volbách toho, kdo bude mít takový program.

PRYČ S DOTACEMI NEBO PRYČ S EVROPSKOU UNIÍ !!!

Autor: Martin Bečán

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč


Celkem za měsíc: 11 847,60 Kč
Vybráno 33.84%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 943 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.