ghetto
11.11.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak jsem se nestal obchodníkem s bídou

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VOLNÝ

 

Obchodník s bídou, tj. člověk zneužívající „bídy“ a „chudoby“ jiných k vlastnímu obohacení.
Nikdo, koho bychom chtěli za souseda, kamaráda či známého. Osobně vlastním 6 bytů, v nichž k dnešnímu dni bydlí 4 sociálně zvýhodňované rodiny, některé z nich s příjmem přes 60 000,- Kč měsíčně. S kým to tedy vlastně „obchoduji“?

S někým chudým a nebo s někým nadprůměrně bohatým v porovnání s běžnou českou rodinou, kde se otec i matka dennodenně v práci dřou, aby zaplatili za sebe i za své děti své účty za bydlení a ostatní nezbytné životní potřeby?

Proč tam bydlí jen 4? Protože tady v této zemi byl vytvořen úmyslně a zcela vědomě systém, který umožňuje podvodníkům a zlodějům, maskovaným jako „sociálně znevýhodňovaní“, krást a zneužívat dávky, které jim my všichni v této zemi, za absolutní nic darováváme. Měsíc za měsícem stále dokola, aby mohli bydlet jako lidé a nebyli na ulici i se svými 10 dětmi, kterým dali sami dobrovolně a bez naší spoluúčasti život.

Ano tak proto, protože mí klienti tyto dávky buďto propili, prohráli v automatech a nebo vyplatili příslušníkům stejné národnostní skupiny, kteří u nich v ulici provozují, pod dohledem našich (ne)Ziskových organizací, výnosné „krátkodobé půjčky“ s úrokem pouhých 100% měsíčně.
Ano tam všude končí peníze, které my darováváme měsíc co měsíc, naším sociálně zvýhodňovaným občanům.

Jak to vše vím? Protože po 2 letech v Anglii a 3 letech na Novém Zélandu, kde jsem dokázal přežít mezi afričany a maory, se vrátil domů a koupil jsem si v bláhové naivitě dům. Byla zima, všude krásný bílý sníh, domeček byl jako stvořený pro mou rodinu a pro sídlo firmy se zaměřením na výškové práce, prostě ideál.
Složil jsem zálohu, zařídil hypotéku, nastěhoval se a staly se 3 věci.

Sníh roztál, můj obchodní partner zbankrotoval díky DPH dluhové pasti, kterou stát u nás trestá poctivé podnikatele za to, že odvedli dobře a kvalitně svou práci a nedostali zaplaceno no a nakonec mí noví sousedé nafasovali dávky.

14 dní se u nás na ulici pouze slavilo, řvalo a ničilo vše ještě nezničené a nepřišroubované. Velmi rychle jsem zjistil, že mé zkušenosti a schopnosti z Londýna a Dargaviillu u nás doma neobstojí.
To, co se dělo na naší ulici, jsem nezažil ani v africko-polské čtvrti v Anglii, ani v maorských čtvrtích na Novém Zélandu.

V takovémto prostředí mnoho rodin s většinovými kořeny a navyklých na tradiční českou kulturu, bytí opravdu dlouhodobě nevydrží.

Nevydrželi jsme ani my. Stačilo oněch 14 dní abychom pochopili, kde není naše místo. S hypotékou na krku, partnerem v exekuci a prázdným domem v ghetu, jsem stál před dvěma volbami, buď osobní bankrot, nebo pronájem bytů v ghetu někomu, kdo tam bude ochotný bydlet.

Dlouho jsem se nerozmýšlel a tady začalo mé “dobrodružství“. Velmi důvěrně jsem se seznámil s černou dírou, ve které mizí ročně miliardy našich korun, s podvody při čerpání nejrůznějších dávek. Byl jsem svědkem toho, jak je doslova přes noc možné zlikvidovat hodnoty, prostředí a principy soužití, které fungovaly v daném prostoru po několik generací.

Zažil jsem sestěhovávání rodin, kdy při kontrole vlastního domu zjistíte že tam, kde má bydlet 5 lidí, je jich ve skutečnosti 25 a místní stavební úřad Vám za to vyhrožuje pokutičkou milion korun. Toto jsou skutečné pasti. Pak raději sáhnete na poslední rodinné úspory určené na rekonstrukci prvního domu, vyřídíte další hypotéku, sám se nastěhujete i s rodinou do nájemního bytu 2+1 a koupíte další dům v ghetu, jen proto, aby jste podruhé během pár týdnů utíkal jako pracující a bezúhonný člověk před osobním bankrotem. A to vše jen proto, že dodržujete zákony a chcete žít jako člověk.

V následujících letech jsem si velmi jednoduše a jasně uvědomil, o čem to je „obchodovat“ se sociálně zvýhodněnými občany této země, s lidmi, které někdo naučil, že nic nemusí dělat, za nic nenesou zodpovědnost, ze všeho se mohou vylhat protože jediní, kteří si je dovolí kritizovat jsou přece fašisté, nacisté, xenofobové a rasisté, přesně tak, jak jim to vysvětlují ti šikovní kluci a holky z „(ne)Ziskovek“.

Takže to, že vy jako jejich „obchodní partner“ přidejte požárem z nedbalosti o dvě garáže, cena vašich nemovitostí klesne o 50%, majetkově jste minus několik set tisíc, které ještě k tomu pořád jen dlužíte bance, nájem občas dostanete a občas také ne, přestože stát (my) jsme jim peníze na nájem dali, je vlastně úspěchem, pokud se alespoň nedostanete do insolvence a nebo na kardiologii.

Zodpovědně tvrdím, že jedinými skutečnými obchodníky s chudobou jsou právě oni kluci a holky z (ne)Ziskovek, kteří díky prakticky miliardovým dotacím z našich společných peněz, nemusí ani nikomu nic poskytovat, ani se o nikoho skutečně starat.

Prostě dostanou svých pár set milionů ročně, jen tak za nic a pro nic, jako jejich klienti.
A potom také čile obchodují s bídou oni příslušníci stejné skupiny „znevýhodněných“, kteří díky zákonu silnějšího a s pomocí gumové hadice udržují své klienty v „důstojných“ podmínkách svých ubytoven a také na krátkém řetězu svých krátkodobých, výhodných půjček, kterým jaksi ze záhadných důvodů neumí či nechce nikdo z oněch královsky placených (ne)Ziskovkářů, ani zabránit, ani o nich informovat širokou veřejnost.

Neměl jsem v plánu obchodovat se svými nynějšími klienty, nemohl jsem zabránit bankrotu svého poctivého a těžce pracujícího partnera a nemohl jsem se stát obchodníkem s bídou. Mí klienti jsou nadprůměrně bohatí, nic jim nechybí, pokud však nepropijí, neprohrají, nebo jinak neprošustrují peníze své a svých dětí, ty peníze, které jim my ostatní občané této země každý měsíc darováváme a to bez toho, že by oni museli naší společnosti cokoliv jakkoliv vracet.

Svět je zajímavým místem k životu, pouze by bylo fajn dosáhnout toho, aby pravda byla pravdou a všem se měřilo stejným metrem.

Autor: Mgr. Lubomír Volný 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 549,00 Kč
Vybráno 52.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 164 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,52 out of 5)
Loading...