SCITANI
27.3.2021
Kategorie: Společnost

Jak jsem se chtěl sečíst

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaMám rád věci, které mi vyhrožují postihem, ještě než začnou, za sebou raději hned, tak jsem to sčítání chtěl mít z krku, ale….

Nepochybuji o tom, že letošní sčítání lidu je spíše jen o tom, aby sčítaný potvrdil „velkému bratru“ to co on o nás už dávno ví, ale co už, když ho to baví…

Tak jsem se přihlásil. S radostí jsem kliknul na možnost přihlásit se prostřednictvím datové schránky fyzické osoby, jelikož tam už je tak nějak vše dopředu připraveno, protože pravidelně mi tam chodí potvrzení, že o mne ledacos ví. První pokus jsem učinil na zařízení z dílny Steva Jobse. Do datové schránky jsem se přihlásil, ale odpovědí mi bylo „šrotování“ a chyba. Nijak mne to nerozhodilo, protože zařízení Steva Jobse pod logem nakouslého jablka vpravdě jsou pro programátory oříškem a velká většina systémů , včetně současného upgradu software Raiffeisenbank se s tím musí popasovat. Tak jsem přešel do zařízení dalšího s „okny“. Buch a reakce je stejná, přez datovou schránku opět chyba.

Tak to už nebude samo sebou. Tedy spíše bude. Tak jako vše co má býti u nás zautomatizováno a lehké, bývá vlastně těžké. Elektronická dálniční známka – průser.Registr SPZ průser. Trasování COVID – průser. Prostě cokoliv se spustí, tak spustí – průser.

Já opravdu nechci nutně vyplňovat číslo občanky do systému, který ho zná. Já opravdu nechci sedět s nějakým sčítacím komisařem, který bude bůhví kdo a bude slídit u nás doma a pokukovat po tom, kde nechal tesař díru. Já nechci nikam psát, aby mi poslali obálku s něčím co budu vyplňovat rukou a pak nosit na poštu.

Co udělám. Počkám. Počkám na to, že když mi systém datové schránky na dvou mých zařízeních na dvou různých systémech sdělil, že systém registruje chybu, tak počkám až mi ten systém sdělí, že je chyba odstraněna a budu pokračovat. Když mi to systém nesdělí, tak to budu brát tak, že chyba tam stále je. Tak funguje podle mne logika a demokracie. Je na tom, kdo něco chce, aby mi sdělil, že již je chyba odstraněna.

To, že dnes se celý svět a ten náš – zvláště – tváří, že je mou povinnosti sledovat co ten systém placený z našich daní vyprodukuje je jen jeho iluzí a naším zlozvykem. Andrej nám prostřednictvím sociálních sítí, které nevlastní sděluje, že něco nebude jak jeho ministr sdělil, že bude. Ministři všeho na sítích, které jim nepatří nám sdělují, že od tehdy do tehdy se musíme chovat tak a tak a policie to po nás vyžaduje tak, jako by naší povinností bylo číst všechny sdělovací prostředky , které jim nepatří. No a datová schránka jim patří a já si ji u nich financuji, tak očekávám, že za mé peníze mi sdělí, bez mé aktivity, že věc je napravena.

Tento blog je tedy takovou bezplatnou službou , že zas něco udělali na půl. Blog je na portále , který patří tomu co mu vlastně nepatří, tak snad mu to někdo komu to naoko patří sdělí, že se stala chyba.

Vyfotil jsem si na obou systémech jak to nefunguje to pro případ, že nějaký strejda či teta mi do schránky – jakékoliv – bude chtít sdělovat, že jsem neudělal něco co jsme podle nich udělat měl. Já jsem chtěl, ale ono to nešlo, tak snad si správně myslím, že není na mně, abych věc napravoval.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 384 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)