RESPIRATORROUSKA
11.4.2021
Kategorie: Společnost

Jak jsem použil ochranu dýchacích cest

Sdílejte článek:

D-FENS

Soudruhu Hamáčku, ty respirátore jsou nějaké rozbité.

Přišla žena, že chce udělat nějaké adaptace v prádelně, aby se tam vešly dvě pračky a ještě sušička k tomu, tak že je třeba udělat k odpadu odbočku. Jenže ony jsou tam kachlíky. Loupat obkladačky ze zdi je něco jako řetězová reakce, sundáte jednu a zkurvíte dvě okolo, kolem každé té zkurvené zase zkurvíte dvě další a tak dále. To se ovšem nestane, pokud proškrábnete spáry mezi nima. Pamatuj si to, soudruhu, až budeš v base vykonávat nucené práce, pardon, zaměstnání při výkonu trestu za ty tvoje šmeliny s Čínou.

 

Jenže já neměl ten hypermoderní multifunkční tool a tak jsem se rozhodl udělat to úhlovou bruskou aka flexkou. Dal jsem tam ten fajnovej diamantovej kotouč na dlaždice a vydal se do sklepa.

Jenže kdo to dělal, ten mi potvrdí, že je to velmi velmi prašná činnost. Nehodlal jsem se toho bordelu nadýchat a tak jsem po cestě sáhnul po respirátoru. Byl to skvělý kousek KN95 made in China se škrtancem. Bylo na něm napsáno General public protection alias Všobecná veřejná ochrana. Byl už trochu jetej, tedy měl jsem ho na sobě ve čtvrtek předtím asi dvacet minut.

Tak jsem si narazil na ksicht obecnou ochranu, zkontroloval jestli doléhá, nahodil agregát a pustil se do toho. Za zhruba tři minuty jsem se začal dusit. Musel jsem odtud odejít. Sundal jsem si ten srágor, seděl jsem ve vjezdu ke garáži a lapal jsem po dechu. Kvůli nedostatečné dechové kapacitě jsem mohl vyslovit pouze slova „krám“, „k hovnu“, „kurvy“  a po nějaké době „všechny pověsit“. Žena myslela, že mám infarkt nebo tamten Covid virus zabiják, ale bylo to tak, že jsem se nadýchal toho prachu skrz ten vysoce efektivní ochranný prostředek dýchacích cest.

Co vám mám povídat, soudruhu, trvalo asi půl hodiny, než jsem to všechno, co prošlo skrz ten životzachraňující respirátor, vykašlal, vysmrkal a vyplival. Chrchlal jsem jako důchodce v Kauflandu, když je akce na mrtvý ptáky z Vodňan. Zdaleka to nebyl konec, protože to nejlepší teprve přišlo. Tím chrchláním a smrkáním jsem si pokurvil něco v nose a začala mi z něj crčet krev. Krvácel jsem jako rozpočet Lidového domu, když měl platit Altnerovi. Nebylo to k zastavení. Seděl jsem, krev mi tekla z nosu, z pusy, do krku a pomalu přebarvovala oranžový ručník narudo, což bylo poněkud symbolické. Žena z toho byla vyděšená a chtěla, abych jel do nemocnice, což jsem odmítl, protože bych si nasvinil v autě, ale hlavně se tam právě sebeobětovali zdravotníci hrdinové. Já bych jim tam jako pacient v tom boji s pandemií jen překážel, takže bychom ten virus společně neporazili. Na druhou stranu jsem si zase říkal, že když z posledních sil padají na huby, tak že by nosy měli mít zmáknutý.

Říkal jsem si, co to kurva má bejt?

Já to samozřejmě nedělám poprvé. Už jsem to dělal víckrát. Měl jsem přitom vždy respirátor z hobbymarketu, co stál kolem 70 Kč a měl výdechový ventil. To samozřejmě teď nelze, protože pan Dušek má spočteno, že jeden výdechový ventil zabije až 4,27 příbuzného. Používal jsem tyto respirátory opakovaně. Tak jsem se vydal podívat se do dílny, jestli mi tam neleží nějaký tenhle fungující respirátor ze starých časů, kdy vládlo pravicové sobectví. Jeden tam byl. Sice nebyl v úplně optimální kondici, ale byl tam a zaznamenal jsem několik rozdílů. Ten hlavní byl, že byl asi tak dvakrát silnější a celkově působil podstatně robustnějším dojmem. Vyjádřeno negativně, ten repsirátor od vašich soudruhů z Číny je pořádnej šmejd soudruhu, a stojí za velkej pendrek, pane znovupředsedo.

No ale hlavně že se na tom tvoji čínští soudruzi soudruhu pořádně kapitalisticky napakujou.

Já tedy nejsem datovej vědec jako pan Kulveit nebo pan Ludwig a neumím uplácat z prdu krásnou lesklou kuličku, ale myslím si, že čím projde prach z omítky, tím projde také ten hrozný zabijácký virus. Ale nechci do toho nijak extrémně zabředávat. Poučil jsem se z krizového vývoje, přičemž mi došlo, že jsem udělal obrovskou chybu. Já jsem použil ochranný prostředek dýchacích cest jako ochranný prostředek dýchacích cest. To bylo samozřejmě hloupé, protože to není jeho funkce. Měl jsem o tom přemýšlet, více intenzivně a hlavně více politicky. Kdybych tak učinil, tak bych zvěděl, že respirátory nemají podobně jako roušky s ochranou dýchacích cest nic společného. Jde hlavně o to přemístit peníze z mé kapsy do Číny a vyslat vizuální signál ostatním, že taky hraju hru na Covid a dodržuji vládní nařízení.

Ale hlavně, společně to zvládneme! Někteří více, někteří méně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 116 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (46 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)