bob12
13.11.2018
Kategorie: Společnost

Jak jsem potkal pomocného elfa

Sdílejte článek:

LU LINA

Měl jsem na fejsbuku návštěvu. Přišel tam za mnou elf. Ne, to bych si asi  moc fandil. A jemu ostatně taky. Přišel tam za mnou pomocný elf. Taky ne. Přišel tam za mnou pomocný elf třetí kategorie. Lepší, ale ještě to není ono. Přišel tam za mnou dyslektický pomocný elf třetí kategorie s počínající parafrenií ve zkušební době. Ve zkušební době samozřejmě on, ne ta parafrenie.

bob1Protože jestli jsem se netrefil a on byl opravdu skutečný elf, tak je to ještě mnohem horší, než jsem si myslel. Elf vzdělaný a inteligentní je pro svobodu slova sice taky katastrofa, ale elf blbec znamená apokalypsu. Inteligentní elf vás o ní totiž připraví plíživě a nenásilně – tamhle status, tady status, tuhle trestní oznámeníčko. Vybírá si, chodí kolem vás, zkoumá vás, tváří se nenápadně a když najde slabé místo, zaelfí. Když ho nenajde, vybere vhodnou manipulační taktiku a zaelfí taky. Utkat se s ním není úplně jednoduché, velice často dokáže právě díky inteligenci uplést z hovna bič a ti nejlepší s ním umí i zapráskat. Málokdy jde na mravence s kladivem, jen když je v časovém presu. Finální výsledek je sice úplně stejný, jako když vám svobodu upírá elf blbec, ale cesta je o něco málo příjemnější.

Zatímco elf blbec si na mravence bere zásadně palici a nic jiného nepoužívá. Jeho nízká rozlišovací schopnost mu ostatně ani sofistikovanější nástroje nedovoluje. A proto elfuje výhradně ve velkém. Ať řeknete, či napíšete cokoliv, bude to špatně, protože v udání na vás se píše, že svými protistátními výroky soustavně rozvracíte lidově demokratické zřízení. Čemuž on sice tak úplně nerozumí, ale byl jste mu jednou přidělen, tudíž nemůžete mít čisté svědomí a to mu úplně stačí.

Napíšete vybraným jazykem pravdu – ban. Citujete státníka světového významu – ban. Sdílíte článek „seriózního“ média – ban. Projevíte stín sympatie k prezidentovi – ban. Citujete Lermontova – ban. Citujete Abrahama Lincolna – ban. Zveřejníte fotku své kočky – ban. Blahopřejete babičce k narozeninám – ban. Sdílíte výroční zprávu Ústavu anorganické chemie – ban. Citujete Mussoliniho – a nic.

Naprosto zaskočen vydáte do digitálního prostoru zoufalý výkřik: „A tohle vám teda nevadí, vy uslintaní kreténi???“ Ban.

A nebo jsem úplně mimo a byl to prostě jenom nějaký obyčejný vůl. To by byla asi nejlepší varianta.

Můj handicapovaný elf vstoupil vybaven profilem na jméno Petr Trnka s  carskou policejní fotografií mladého Josifa Vissarionoviče. Vzhledem k nejrůznějším okolnostem mám důvod se domnívat, že o Stalinovi toho pan elf ví zhruba tolik, co Jidáš – to je náš kocour. V jedné z předchozích diskusí o mé uboze hloupé protistátní činnosti se ho totiž kdosi otázal, proč má zrovna fotku Koby. A ten lumen mu odvětil, že nemá fotku Koby. „Tohle je Koba“, prohlásil vzápětí a postnul k tomu fotku Kobe Bryanta. No, nic, pojďme do finále.

Bez mučení se přiznám, že nakonec jsem ho vykopnul. Bylo to čekání na Godota. To se fakt nedalo. Mám svojí hrdost, a to, že na mě vyšel tenhle bembek, mě trochu urazilo. Když jsem ho před nějakým časem identifikoval, tak jsem na něj byl vlídný. Nijak jsem ho sice nekrmil, ale hodlal jsem si ho u sebe ponechat k obveselení. Jenže hned při první větší příležitosti se bohužel ukázalo, že jako šašek je ještě nepoužitelnější, než jako elf. Takže letěl. Boj elfů s troly je vážná věc a nelze ztrácet čas s amatéry.

Zatím jsou ti uvědomělí kaštani ještě k smíchu, ale to byli budovatelsky nadšení svazáčtí agitátoři zpočátku taky. Těch podobností s raným Československým svazem mládeže je tady víc. Nebo s inkvizicí. Nebo s jakoukoliv jinou ideologií, která se bojí svobody projevu. Stejný pocit výlučné ideové nadřazenosti a vlastnictví patentu na pravdu. Stejné nutkání vymýtit ze společnosti odlišné názory. V pozdější fázi klidně i s jejich nositeli. Stejné dobrovolné nadšení pro věc, o jejíchž hlavních atributech je zakázáno pochybovat. Stejná záliba v kolektivismu a stejná nenávist k individualismu. Stejná patologická potřeba „nepřítele“. A hlavně, stejná záliba v braní svobody druhým lidem. Nejenom slova, to je vždycky jen začátek.

Jestli to půjde dál stejným tempem, ruku v ruce s prakticky nulovým stupněm odporu postižených, nebudou ti digitální Čurdové-Čulíkové-Morozovové brzy vědět, kam dřív skočit. Čím dál častěji přemýšlím, jestli už zase není na něco nejvyšší čas.

V Americe kdysi velice elegantně zahájili řešení podobně nesnesitelné situace pitím čaje. Ve Francii dobyli symbol útlaku, v Rusku vystřelili z křižníku. My jsme malá země, mušinec na mapě uprostřed hustých hvozdů a pokrok k nám vždycky doputuje se značným zpožděním. Čaj se tu nepije, křižníky nemáme, dobývání nám moc nejde a na eleganci si nijak zvlášť  nepotrpíme. U nás se na začátku vždycky hází do hnoje.

Pokud jsou mezi vámi tací, jimž byla existence elfů doposud neznáma – například pro duševně osvěžující nevlastnictví televizního přijímače – doporučuji třeba tento článek. Kromě elfího CV je tam i intervjů s anonymním mluvčím elfů a „bílých krvinek českého internetu“ Bohumilem Bobem Kartousem. Platíte ho vy, takže nějaké informace o příjemci vašich těžce vydělaných peněz jistě neuškodí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 382 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...