1383746_nakup-nakupovanie-obchod-potraviny-supermarket-nakupny-kosik-ilustracne-crop
19.3.2020
Kategorie: Společnost

Jak jsem nakupoval v hodinách pro důchodce

Sdílejte článek:

VLADIMÍR T. GOTTWALD

vladimir-t-gottwald64501805_0Anžto jsem včera, já vůl zapomněl koupit vejce, a abych saturoval svou odvčerejší touhu po hemenexu, vyrazil jsem dneska vejce dokoupit. I pojal jsem hlubokomyslnou ideu, že snad poprvé v životě využiju nějaké z výhod, jichž mi skýtá kmetský věk, a dojdu si nakoupit v čase pro důstojné starce vyhrazeném, mezi desátou a polednem, a vyrazil jsem nedlouho po desáté.

No to jsem si zas naběh!

To jsem si, já kráva Karkulka, zas jednou nasral do fuseklí!

Takový nával v našem venkovském supermarkýtku pamatuju snad naposled před Vánoci, a možná ani to ne! Před krámem stál hlouček, co vlastně nebyl hloučkem, protože ta tlupa maskovaných veteránských desperátů mezi sebou disciplinovaně udržovala dvoumetrové odstupy. Čekali tam, až někdo odejde z prodejny, aby mohli ty rozestupy udržovat i uvnitř. Jenomže vinou naší obtížně identifikovatelnosti a rozestupů jsme pak nevěděli, kdo je ausgerechnet na řadě, a toho zákeřně zneužívali někteří vychcanější, a pronikali vchodem, důmyslně předstírajíce, že jsou už natolik senilní, že zapomněli, že ještě nejsou na řadě.

Už se chýlilo ke čtvrt na dvanáct, a mě už to dost sralo. Tím víc, že jsem se žinýroval propálit si ve fungl vyprané roušce díru na cigáro, a nikotinový absťák na mě padal, jak dekl na misgrubnu.

Pak se štěstí pousmálo, ven vykulhalo asi pět zakuklenců, a já pronikl dovnitř. Ani jsem už senilitu moc přestírat nemusel, fakt jsem věřil, že na řadě jsem už i já.

Situace v krámě nebyla o moc lepší. Některé křepčí seniorky dokonce hbitě šplhaly i po regálech, aby udržely dvoumetrový odstup od zmateného staříka, který překážel v prostředku uličky a zoufale vzpomínal, co si to chtěl koupit.

Když jsem si konečně vzpomněl, že vejce, stařenky skákaly na regály znovu, protože jsem zmateně bloudil, netuše, kde jsou vejce.

Své předsevzetí jsem splnil, vejce nalezl. U obslužného pultu ovšem byla fronta, která vinou dvoumetrových rozestupů zasahovala uličkou až do půli prodejny, takže mi znemožnila dojít si v té uličce pro máslo. Tudíž jsem obslužný pult vynechal, dostal bych se k němu evidentně až po polednách, a nechtěl jsem blokovat prostor a čas pro odpoledne nakupující mladší spratečky.

Cestou k pokladně jsem si v náhlém hnutí mysli z neznámých důvodů koupil sáček s pěti houskami (přestože mi doma tři odvčera zbyly) a před pokladnou jsem měl jasnou chvilku, takže jsem nezapomněl přibral ze stojanu i Časopis Reflex. V poslední jasné chvilce jsem u pokladny ještě přikoupil dva kartony cigár, abych se takovéhle masové demonstrace zas hned tak nemusel účastnit.

Ó, kterak jsem šťasten, že už jsem doma! Beru to jako poučení od moudré vrchnosti, že se nemám nikam srát, a mám sedět doma na prdeli. A taky nejmíň do příštího týdne budu. Kafe mám, cigára mám, a než tohle, to snad radši hlad!

Akorát, jsem si holt nic nekoupil u toho pultu. A protože jsem včera sežral zbytek uzeného od kosti i anglické slaniny bez vajec, mám teď doma eggs, ale žádnej ham, a zas mám chuť na hemenex…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 216 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,30 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)