GREEN deal2
13.9.2021
Kategorie: Politika

Jak hlasují extremisté

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

CIRTKOVAČím více si čtu o plánu souhrnně nazvaném Green Deal, tím větší obavy z něj mám. Program přinese nevyhnutelně zdražení automobilů; některé levné se už přestávají vyrábět. Co budou dělat lidé, kteří automobil nutně potřebují? Dalším důsledkem bude zřejmě zdražení energií, které je vlastně už nyní aktuální. Brzy začnou lidem chodit složenky na vyšší částky než dosud a některé už tak napjaté domácí rozpočty tuto zátěž nemusí unést.

Obávám se, že v důsledku přijatých opatření se začne rozpadat sociální smír. Takovou demoverzi pravděpodobného vývoje jsme mohli vidět ve Francii, kdy i menší zdražení pohonných hmot vyvolalo obrovské protesty; lidé si spočítali, že doprava do zaměstnání a za nezbytnými potřebami bude příliš nákladná.

Zdánlivě jsme nyní – jako občané – ve výhodné situaci: za pár týdnů jdeme k volbám, a máme tak možnost směřování naší země ovlivnit. Pokud s tím zeleným nesmyslem někdo nesouhlasí, může to zohlednit právě při volbách.

Ale tady je další problém.

Když se podívám na programy jednotlivých stran, případně jejich dosavadní postoje ke Green Dealu, zjišťuji, že volič nemá mnoho možností. S vývojem totiž souhlasí, podporují jej nebo mu alespoň nebrání v podstatě všechny strany tzv. demokratické opozice, resp. obě jejich koalice (SPOLU, PirStan) a dále rovněž vládní hnutí ANO. Postoj ČSSD jsem nezjišťovala, ale zasedá v současné vládě, která se Green

Dealu nepostavila. Stanovisko KSČM neznám.

Pro ty, kdo by chtěli volit proti Green Dealu, zbývají strany označované jako extremistické; z těch, které by podle aktuálního průzkumu do sněmovny prošly, zřejmě jenom SPD.

Co z toho tedy vyplývá?

Zákaz normálních aut od roku 2035, s tím spojené předpokládané omezení mobility a dramatické zvýšení cen elektřiny máme považovat za běžnou, mainstreamovou politiku? Zásah do samotných základů současné ekonomiky, založené na mobilitě obyvatelstva a dostupnosti dopravních prostředků i energie v podstatě pro každého, není extrém? Je to úplně všední rozhodnutí, které má každý demokratický politik podporovat?

A kdo vystupuje proti tomu, je extremista?

  • Monika Čírtková, fb
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 338 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)