missing2
5.1.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak funguje muslimský svět?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

W. SHOEBAT 05|01|2016

Je to smutný příběh, ale velmi podstatně vysvětluje jak věci fungují v muslimském světě, v tomto případě konkrétně v Egyptě. Před čtyřmi lety byla v Alexandrii dvaadvacetiletá muslimka jménem “Marwa A. E.” rozvedena se svým muslimským manželem. Ona se později zamiluje do svého souseda, mladého koptského křesťana. Konvertuje ke křesťanství, vezme si svou křesťanskou lásku za manžela a odjede s ním (ukrýt se před hněvem rodiny) do vzdálené vesnice Tamia. Za čas měli dvě děti a ona byla znovu dva měsíce těhotná.

V tu dobu se pár rozhodl tajně navštívit manželovy příbuzné v Alexandrii a posedět tam s ostatními křesťanskými přáteli a příbuznými v kostele. Před ním si Marwy náhodou všimla její dcera z předcházejícího muslimského manželství. Ta okamžitě zamířila k domovu,  rozzlobená, že její matka neměla hidžáb a byla tedy nezahalená. Dcera řekla tuto zprávu strýci a jeho bratrovi. Ti poté Marwu, jak to je obvykle zvykem, unesli do rodinného domu a tam ji chtěli držet v kmenové vazbě, dokud se nezřekne své křesťanské víry.

Hněv rodiny tím však nekončí. Vydají se do obce Tamia, kde s místními muslimy vyprovokují šílený hon na tamní křesťany, kteří jsou obviněni z ukrývání uprchlíka (manžela) a konverze Marwy od islámu ke křesťanství. Marwina muslimská rodina pak požaduje, aby byly uloženy podmínky pro příměří, kterými se nařizuje trest, že nová Marwina křesťanská rodina má do 10 dnů prodat svůj dům a navždy opustit vesnici. Život křesťanského manžela a dvou dětí Marwy má být ušetřen pod podmínkou, že se Marwa vrátí k životu v souladu s právem šaría. Na tuto dohodu, mezi muslimskou rodinou a několika křesťanskými rodinami ve vesnici “Tamia”a její plnění, dokonce dohlížel bezpečnostní ředitel oblasti, generálmajor Nasser Abed, aby prý také zajistil evakuaci křesťanů z vesnice.

Hrůzný příběh má však ještě děsivější konec, který snad může vysvětlit jen věřící muslim. Aby ochránili svou muslimskou rodinu před “hanbou”, Marwin strýc, bratr a všichni bratranci pak vzali těhotnou Marwu za úsvitu na dvůr svého domu a zde jí byla uříznuta hlava. Tou, kdo musela hlavu řezat, byla Marwina sestra, aby se tak dostalo lekce všem ženám, které by chtěly opustit islám. Nakonec bylo tělo nebohé ženy pohřbeno na nedalekém hřbitově.

PS: Toto je děsivá současná realita v Egyptě, v zemi, která je považována za bezpečnou, nábožensky umírněnou, civilizovanou, v zemi kam běžně jezdíme na dovolenou. Nebude na tom islámu opravdu něco špatně? Není takovéto obohacování křesťanské kultury muslimy poněkud “za hranou”? Mohli by nám to všichni ti, kteří s nadšením vítají a přijímají tuto sortu lidí v současné migrační vlně do Evropy a své odpůrce označují za rasisty, nácky a xenofoby, nějak racionálně vysvětlit?

ZDROJE: Al-MashhadYoum7shoebat

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2018: *****

Václav Komrska 3000,- Kč, René Chrobok 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Zdeněk Pernický 300,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jiří Kolátor 100,- Kč, Jan Vokáč 100,- Kč, Svatava Visser 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 5 800,00 Kč
Vybráno 16.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Loading...
politicon-banner
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.