apocalypse-483425_960_720
28.6.2017
Kategorie: Společnost

Jak dopadnou vyspělé civilizace?

Sdílejte článek:

OLDŘICH ŠRÁMEK

Vlivem snižování porodnosti budou původní obyvatelé Evropy vymírat. Opravdu se nic neděje, když má Evropa šanci získat každý týden až milion imigrantů z Afriky a blízkého východu?

Turecký vůdce Erdogan vyzval muslimy, aby měli pět dětí, a islámští imámové vyzývají věřící plodit děti. Islámští rasisté horlivě budují střet civilizací v Evropě a popisují západní hostitelské země jako hroutící se, bez obyvatel, bez hodnot, a opouštějící svoji vlastní kulturu.

Že to EU myslí s přísunem imigrantů vážně potvrzuje německá europoslankyně za stranu Zelených Kellerová, která navrhuje přistěhovat celé syrské vesnice do méně atraktivních východních států EU. Důvod je prostý a logický, nebudou se cítit tak osaměle a vytvoří si ihned svá společenství, lépe si prosadí své nároky a nebudou se muset tolik integrovat. Není to ale třeba v myšlení Němců trochu jinak, tak nějak jako za Hitlera, nebo těsně po vstupu naší země do EU? Nechtějí z nás udělat stát s levnou pracovní silou, tou, kterou by doma museli platit stejně jako své zaměstnance, vlastně 3x tolik? Vždyť několik let v EU západní státy EU nechtěli přijímat migranty z východních států EU a přitom lidi z Afriky a Blízkého východu ano a hned.

Proč stále u nás zakládáme další a další výrobny, když nejsou zaměstnanci? Zahraniční výrobny byly u nás dokonce investičně pobízeny a naše nedostávaly nic, jako by naše předešlé vlády záměrně ničily zdejší vlastní tvorbu. Dříve co se zde vymyslelo se i vyrobilo a prodalo, dnes se jen montují nápady západu a ten si je se snadno získaným ziskem prodává. Proto ta záhadná nízká produktivita a malé platy našich pracovníků!

Je dobré uvést skutečnosti, které platí pro státy známé svou dřívější snahou přilákat přistěhovalce. Vzorem může být USA, kde běloši tvoří 62,7 % celkové populace a každých 20 let jejich podíl klesá přibližně o 12%. Důvod je jasný, porodnost bělochů je nízká, stejně jako v Evropě, a porodnost imigrantů je vysoká. Právě v USA se projevil účinek tohoto rozdílu urychleně a v roce 2013 byl oznámen úbytek počtu bílých obyvatel. Vytvořila se generační propast, kdy většinu dětí tvoří menšiny. Tak tomu bude v Británii, kde v roce 2001 tvořili běloši 92,12% a v roce 2011 již jen 87,17%, tzn. za pouhých 10 let pokles 4,95%! Kdo nevěří, ať tam běží! Francie má prozatím bělochů 85%, ale země si zvolila prezidenta svolnějšího pro imigranty a pokles podílů bělochů bude mít stejné výsledky, nový bezdětný prezident k tomu napomůže.

V Evropě byl dříve terorismus reprezentován především rasovou nenávistí ztělesněnou nejzřetelněji nacistickým Německem, dnes je mezinárodní terorismus charakterizován především náboženskou nenávistí islámského fundamentalismu. Tolerance dříve rasová a dnešní multikulturní náboženská povede ke stejnému výsledku.

Je zajímavé porovnat vůdce nejdůležitějších evropských států preferujících příjem imigrantů. Německá kancléřka, francouzský prezident, britská premiérka, italský, nizozemský, švédský a další premiéři jsou bezdětní, stejně jako až nepochopitelný šéf Evropské komise Juncker. Podle statistik Evropské unie nemá 30% německých žen děti, po započtení absolventek vysokých škol se toto číslo blíží 40%, inteligentnější část národa bude tedy vymírat rychleji. Jinak vidí budoucnost své země vůdce bezdětný, jinak ji vnímá člověk s vlastními dětmi a vnoučaty. Nízkou porodnost Evropy ve své zprávě řeší OSN radou, že Evropa bude muset v roce 2025 potřebovat 159 milionů imigrantů. Hlavním tématem summitu G 20 na začátku července bude řešení situace v Africe. Němci mají Marshallův plán, program ekonomické spolupráce podobný tomu poválečnému, kde se pomůže finančně rozjet ekonomiku vyhovující oběma stranám, zavázat si a podřídit rozvojové státy, v podstatě si udělat levné výrobny tam, kde je levná pracovní síla. Stejně jsme dopadli my po roce 1989 a především po vstupu do EU. Jaký výsledek lze však očekávat? Africké státy se trochu ekonomicky vzchopí, zaměstnají mnoho svých obyvatel, ti nebudou tolik odcházet do Evropy a především budou moci snadněji uživit více dětí a ještě více se proto rozmnoží. Bude o to více Afrika k prasknutí, nebo se v ní prosadí dnešní stav nízké porodnosti jaký je v Evropě a USA, vlivem vyšší životní úrovně? Těžko, pokud tam zůstane náboženské přesvědčení, stejně jak tomu je u těchto lidí žijících a po mnoho generací stále nadprůměrně plodících v Evropě a USA, počet lidí bude ještě snadněji stoupat.

Lidstvo mělo dříve jiné zájmy a starosti než dnes. Například do roku 1456 nezajímalo nikoho z místních lidí vylézt na Sněžku, prvním zvědavcem byl Benátčan, zdejší měli jiné starosti. Dnes má lidstvo jiné touhy a upřednostňuje pro život někdy až zbytečné činnosti. Je pokrokovější a úspěšnější ta společnost, kde je více zákonů a za každou cenu je prosazována demokracie i pro odsouzené? Je pokrokovější a úspěšnější národ s vírou, nebo bez víry? Je člověk pracovitý, pravdomluvný, chytrý a slušný v lepší pozici a snadněji si žije než člověk s opačnými vlastnostmi? Tyto otázky je dobré si klást, zamyslet se nad nimi a pokusit se hledat odpověď co je pro nás a naše děti důležitější. Když dojdeme k závěru, že je důležité si především bohatě užívat a starosti nechat na těch co si svobodně nedokážou ani užívat, je osud Evropy zpečetěn.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 87 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.