taxijob
25.6.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak dopadá pozitivní diskriminace: Migrantovi platí stát 1300 eur měsíčně na taxi do práce!

Sdílejte článek:

NM

Aneb každodenní uprchlické šílenství v Německu.

Že stát a obce ve Spolkové republice platí migrantům cesty taxíkem na úřady, k lékaři a různé další pojížďky, je už všeobecně známé. Pro taxikáře je to skvělý a pohodlný džob, často s mnohahodinovým čekáním, než si tzv. uprchlík vyřídí své záležitosti.

Některým migrantům se už ale platí taxíky i na cestu do práce, pokud nějakou mají. List Osnabrücker Zeitung popisuje případ Syřana, jemuž zprostředkovatelna práce „Maßarbeit“ v Bad Essenu platí každý měsíc kolem 1300 eur, v přepočtu zhruba 34 tisíc korun, na cestu do zaměstnání, kde vykonává blíže neurčenou rukodělnou práci. Vzdálenost, jež migranta dělí od jeho bydliště na pracoviště v obci Ostercappeln-Venne, činí 15 kilometrů.

„Maßarbeit“ argumentuje, že migrant pracuje ve třísměnném provozu a na dané trase není k dispozici „přiměřená“ veřejná doprava. Úřad však pro list Neue OZ nechce přesněji specifikovat, co výrazem „přiměřený“ (maßgeblich) přesně míní. Třeba cesta na kole do práce je prý „přiměřená“ zhruba do šesti kilometrů. Taxík se má zatím migrantovi platit po dobu tří měsíců, lze to ale prodloužit. Je přitom možné, že migrant si vydělá méně, než na kolik přijde taxi. Úřad přiznává, že taxíky do práce platí ještě jednomu migrantovi a dalšímu člověku. Sumu neuvádí. Horní hranice za platby taxíků není úředně stanovena. Jde prý hlavně o to, aby migrant pracoval.

Zprostředkovatelna práce „Maßarbeit“ dále sděluje, že na začátku své pracovní aktivity má tzv. uprchlík možnost udělat si řidičák skupiny B, aby do práce mohl jezdit sám. Také řidičský průkaz se ale pro migranty platí z peněz daňových poplatníků, přijde na 1800 eur, v přepočtu asi 48 tisíc korun. Pokud jde vše hladce. Co ale přijde poté, co si migrant řidičák udělá? Daruje mu stát auto? Ani k tomu se „Maßarbeit“ nevyjadřuje.


Zdroj: noz.de

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.