9.8.2014
Kategorie: Ekonomika

Jak dobro z „Brusele“ vytrestalo Putina

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 09|08|2014

Nasranej ruskej medvěd nechce „žrát“ potravu vyrobenou v EU. Jak vy k my, tak my k vy, abych parafrázoval známou filmovou hlášku a plánovači šťastných zítřků zřejmě nevychází z údivu. Jak je možné, že jim jejich sociálně inženýrské vize nevycházejí přesně dle příruček o světovém míru a růstu regulovaného hospodářství? Kde asi udělali soudruzi z „Brusele“ chybu?

 

 

Od ruských hranic se vracejí první kamióny plně naložené potravinami původně určenými na místní trh. Například české sýry Madeta nebo polská jablka. Evropské firmy mají smůlu. Výdělek musí oželet a kvanta zboží udat někde jinde. Pokud je to vůbec takto rychle možné. V příštích týdnech tedy můžeme s největší pravděpodobností očekávat masivní nárůst nabídky „akčního zboží“ ve velechrámech konzumu, byť malinko unaveného dlouhým cestováním.

 

 

Je to zpráva dobrá nebo špatná? Ano, možná na chvíli nám doma opravdu klesnou ceny některých produktů. Možná si někdo udělá „válečnou“ zásobu mléčných výrobků či naplní mrazák unaveným ovocem a zeleninou. Možná někdo dokonce vyslyší apel ministra zemědělství, který urychleně znovu rozeznívá strunu národní hrdosti a potřeby konzumovat české výrobky. Co ale bude dál? Co bude s neprodanou produkcí mnoha českých i evropských firem?

 

Bruselský úředník se samozřejmě tímto způsobem neptá. On, ve jménu pravdy a lásky, bojuje proti Putinovi a nějaké přízemní starosti daňových poplatníků jej nezajímají. „Nečekané“ intermezzo ruského vzdoru proti prvotním sankcím EU vrací úder jako bumerang. Kdo vysvětlí voličům postupné nucené omezování výroby, uzavírání provozu, propouštění zaměstnanců a zvýšený ruch na úřadech práce?

 

Samozřejmě opět eurofilní socialistický populista, kterému při slově „nezaměstnanost“ naskakují pupínky, neboť proti ní „bojuje“ celým tělem i svou rudou duší. Ničeho se nebojte občané! Budeme kompenzovat! Nešťastným firmám i jejich propuštěným zaměstnancům pošleme peníze!

 

Jenomže EU žádné svoje peníze nemá. V Bruselu se nelíhnou. Co teď? Tiskárny oběživa jsou již tak na kritické teplotě. „Největší z Evropanů“ však ví jak na to. Nechají si peníze poslat od vazalských států. Třeba 500 miliard. Každý daňový poplatník EU se složí. No a pak se něco málo, musí se přeci poplatit bruselská administrativa, pošle zpátky nebohým postiženým, kterým se nepodařilo prodat „ruské“ zboží. Po další národní „administraci“ to bude asi tak polovina?

 

Dobro bylo vykonáno, Rusko potrestáno, všechno zachráněno. Veselme se, radujme se. Amen!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
80 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.