9.8.2014
Kategorie: Ekonomika

Jak dobro z „Brusele“ vytrestalo Putina

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 09|08|2014

Nasranej ruskej medvěd nechce „žrát“ potravu vyrobenou v EU. Jak vy k my, tak my k vy, abych parafrázoval známou filmovou hlášku a plánovači šťastných zítřků zřejmě nevychází z údivu. Jak je možné, že jim jejich sociálně inženýrské vize nevycházejí přesně dle příruček o světovém míru a růstu regulovaného hospodářství? Kde asi udělali soudruzi z „Brusele“ chybu?

 

 

Od ruských hranic se vracejí první kamióny plně naložené potravinami původně určenými na místní trh. Například české sýry Madeta nebo polská jablka. Evropské firmy mají smůlu. Výdělek musí oželet a kvanta zboží udat někde jinde. Pokud je to vůbec takto rychle možné. V příštích týdnech tedy můžeme s největší pravděpodobností očekávat masivní nárůst nabídky „akčního zboží“ ve velechrámech konzumu, byť malinko unaveného dlouhým cestováním.

 

 

Je to zpráva dobrá nebo špatná? Ano, možná na chvíli nám doma opravdu klesnou ceny některých produktů. Možná si někdo udělá „válečnou“ zásobu mléčných výrobků či naplní mrazák unaveným ovocem a zeleninou. Možná někdo dokonce vyslyší apel ministra zemědělství, který urychleně znovu rozeznívá strunu národní hrdosti a potřeby konzumovat české výrobky. Co ale bude dál? Co bude s neprodanou produkcí mnoha českých i evropských firem?

 

Bruselský úředník se samozřejmě tímto způsobem neptá. On, ve jménu pravdy a lásky, bojuje proti Putinovi a nějaké přízemní starosti daňových poplatníků jej nezajímají. „Nečekané“ intermezzo ruského vzdoru proti prvotním sankcím EU vrací úder jako bumerang. Kdo vysvětlí voličům postupné nucené omezování výroby, uzavírání provozu, propouštění zaměstnanců a zvýšený ruch na úřadech práce?

 

Samozřejmě opět eurofilní socialistický populista, kterému při slově „nezaměstnanost“ naskakují pupínky, neboť proti ní „bojuje“ celým tělem i svou rudou duší. Ničeho se nebojte občané! Budeme kompenzovat! Nešťastným firmám i jejich propuštěným zaměstnancům pošleme peníze!

 

Jenomže EU žádné svoje peníze nemá. V Bruselu se nelíhnou. Co teď? Tiskárny oběživa jsou již tak na kritické teplotě. „Největší z Evropanů“ však ví jak na to. Nechají si peníze poslat od vazalských států. Třeba 500 miliard. Každý daňový poplatník EU se složí. No a pak se něco málo, musí se přeci poplatit bruselská administrativa, pošle zpátky nebohým postiženým, kterým se nepodařilo prodat „ruské“ zboží. Po další národní „administraci“ to bude asi tak polovina?

 

Dobro bylo vykonáno, Rusko potrestáno, všechno zachráněno. Veselme se, radujme se. Amen!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 75 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.