zemanksc
21.4.2019
Kategorie: Politika

Jak dlouho si necháme líbit Zemanovu neo-normalizaci?

Sdílejte článek:

VÁCLAV SMRK

Vyhození světově uznávaného odborníka Jiřího Fajta z Národní galerie a nástup Marie Benešové na post ministryně s cílem ovládnout státní zastupitelství. To jsou další dva nebezpečné kroky plíživé Zemanovy normalizace.

Miloš Zeman je politik, který se řemeslu učil v době komunistické normalizace. Dnes se podobnými metodami snaží o normalizaci a ochromení naší demokracie a svobody. Nástrojem je mu Andrej Babiš a jeho vláda, kterou v podstatě dlouhodobě drží v šachu. Poslední dva kroky jsou hrůzným vyhřeznutím dalších Zemanových záměrů: pomstít se Jiřímu Fajtovi, který si dovolil kritizovat Zemana za jeho pokleslý styl politiky. K likvidaci Fajta Zeman použil submisivního ministra kultury za ČSSD Antonína Staňka, který má kořeny své kariéry, podobně jako Zeman, v normalizačním Československu. Vzhledem k jeho profesní kariéře je v oblasti kultury nekompetentní a na post ministra se dostal jen díky politickým obchodům a servilitě vůči Miloši Zemanovi. Odvolání Fajta je další vítězství ubohé politiky Zemanovy pomstychtivosti provázané s nekompetencí loajálních lokajských politiků typu Staňka.

Pokud je politickým programem Miloše Zemana jen nenávist a pomstychtivost vůči svým oponentům, pak je to pokleslé a ubohé. Ale vážnější je, že mu jde o ovládnutí státu a zároveň jeho vlastizrádné navázání na Rusko, jehož kolonií jsme již jednou byli. K posledním krokům v rámci jeho snahy o normalizaci a ovládnutí státních orgánů patří jmenování jeho věrné služebnice Marie Benešové na post ministryně spravedlnosti, které si vynutil na Babišovi. Zřejmým programem Benešové je ovládnout nezávislou justici a to nejspíš skrze odvolání Pavla Zemana – nejkompetentnějšího a posledního skutečně nezávislého šéfa žalobců v postkomunistických zemích. Zeman chce ochromit justici kvůli vyšetřování mnoha podvodů a kauz, které se provalují kolem jeho týmu a zejména jeho proruských poradců. Ke jmenování nemusel premiéra Babiše příliš nutit, neboť jemu teče do bot ještě více, když před pár dny policie oznámila, že bude on i jeho rodina obviněna v kauze podvodu kolem Čapího hnízda. Ovládnout justici znamená beztrestnost pro sebe a své věrné. To je cíl vládnoucí kliky Zeman – Babiš.

Jak dlouho si takovou to normalizaci a ovládání státu necháme líbit? Kolik ještě dovolíme této “elitě” parazitovat na našem státu a postupně ho dovést ke kolapsu? Na Slovensku se lidé začali probouzet proti politické mafii, která rozkládala stát, až když byl zavražděn Ján Kuciak, který jejich mafiánské vazby rozkýval. Pak se již lidé zvedli a politická scéna se nadějně mění. Budeme také čekat, až někoho zabijí? Nebo si necháme stát ovládnout jako v Maďarsku a začneme se probouzet pozdě, kdy již bude hydra nezničitelná?


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 900,00 Kč
Vybráno 14.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 269 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
125 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.