dalik
21.11.2019
Kategorie: Politika

Jak Dalík ve vězení “trpěl jako zvíře”

Sdílejte článek:

ROMAN KŘÍŽ

ROMANKRIZTak prý Dalík ve vězení “trpěl” prací v penzionu, kde ho hlídal majitel…

To, že si prominentní vězni odpykávají trest v prominentních podmínkách, může překvapit jen naivu. U všech funkcionářů v “exponovaných pozicích” (aspoň u těch, co mají mozek v hlavě, ne u nějakého Ratha a podobné verbeže) existuje systém tzv. prvních náměstků (nemusí to být ofikl funkce).


To je jedinec, který pro funkcionáře (nebo pro ty, které tam funkcionáře nainstalovali) řeší “intimní finančních záležitosti”. Funkcionář (nebo ten, kdo ho pase) úkoluje “prvního náměstka” od koho a za jakých podmínek brát prachy (může se s ním i dělit, resp. první náměstek si občas trochu neoficiálně smočí zobáček, záleží na konstrukci konkrétního vztahu), první náměstek zase informuje funkcionáře o tom, co je potřeba vykonat. První náměstek je jediná případná oběť korupčního skandálu (pokud se někomu vyplatí ho sestřelit a riskuje, že adekvátně pak ostatní půjdou po něm, resp. po “jeho prvním náměstkovi”, protože to je trochu jako mezi šlechtou – ta se taky moc nezabíjela mezi sebou, zpravidla to odnášeli ve válkách jen vojáci, a to ještě většinou kromě vysokých důstojníků), protože když je nějaký průšvih, odnese to pouze on. Funkcionář je nenapadnutelný, pokud si první náměstek nepustí hubu na špacír. Což většinou neudělá, protože nemá dostatečné krytí.

Pokud jde vše podle schématu, funkcionář od prvního náměstka sice po chycení dá (naoko) ruce pryč s tím, že on je čistý, on nic nevěděl a nikdy netušil, jakého hada si hřál na prsou, v tichosti se ale o svého chyceného prvního náměstka postará. Zajistí se dobrý advokát, zatlačí se na soudce, aby byl mírný trest, zajistí se klidný průběh vězení (předpokládám, že Dalík nebyl ve vězení – tedy vlastně v penzionu – znásilňován jinými spoluvězni, jak se to děje jiným… možná došlo k nějakému domluvenému styku s nějakou “klientkou” penzionku…. kamarádka, co dělá trestní advokátku, mi kdysi popisovala, jak a za kolik se dostávají prostitutky do vazební věznice na Pankráci, tak předpokládám, že v penzionu asi k nějakému tomu prohřešku došlo též), zajistí se co nejrychlejší propuštění z výkonu trestu za dobré chování…

Většinou se o takovýchto věcech lid obecný nedozvídá. Pro novináře kauza zpravidla končí odsouzením, resp. propuštěním, detaily nikoho nezajímají.

Zasvěcení o tom ale samozřejmě vědí, počítá se s tím, celý systém je tak nastavený.

To, že se to profláklo, je asi výsledkem toho, že to novinářům někdo napráskal. Buďto z branže, protože to, jak Dalík ve vězení “trpěl jako zvíře”, bylo natolik nehorázné, že to prostě někdo nevydržel, nebo ze strany politické konkurence, protože se Topolánek/ODS či někdo další dostal do stavu, kdy jsou zranitelní. Nebo to napráskal někdo, kdo se chce dostat k lizu ve vězeňství.

Takže, přátelé, pokud jste to dočetli až sem, tak až vás zase někdo bude krmit kecy o spravedlnosti, o tom, jak stát funguje, že budete mít pocit, že vám někdo ch.ije na hlavu a ani se to nesnaží vydávat za déšť?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 728,00 Kč
Vybráno 24.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 714 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.