dalik
21.11.2019
Kategorie: Politika

Jak Dalík ve vězení “trpěl jako zvíře”

Sdílejte článek:

ROMAN KŘÍŽ

ROMANKRIZTak prý Dalík ve vězení “trpěl” prací v penzionu, kde ho hlídal majitel…

To, že si prominentní vězni odpykávají trest v prominentních podmínkách, může překvapit jen naivu. U všech funkcionářů v “exponovaných pozicích” (aspoň u těch, co mají mozek v hlavě, ne u nějakého Ratha a podobné verbeže) existuje systém tzv. prvních náměstků (nemusí to být ofikl funkce).


To je jedinec, který pro funkcionáře (nebo pro ty, které tam funkcionáře nainstalovali) řeší “intimní finančních záležitosti”. Funkcionář (nebo ten, kdo ho pase) úkoluje “prvního náměstka” od koho a za jakých podmínek brát prachy (může se s ním i dělit, resp. první náměstek si občas trochu neoficiálně smočí zobáček, záleží na konstrukci konkrétního vztahu), první náměstek zase informuje funkcionáře o tom, co je potřeba vykonat. První náměstek je jediná případná oběť korupčního skandálu (pokud se někomu vyplatí ho sestřelit a riskuje, že adekvátně pak ostatní půjdou po něm, resp. po “jeho prvním náměstkovi”, protože to je trochu jako mezi šlechtou – ta se taky moc nezabíjela mezi sebou, zpravidla to odnášeli ve válkách jen vojáci, a to ještě většinou kromě vysokých důstojníků), protože když je nějaký průšvih, odnese to pouze on. Funkcionář je nenapadnutelný, pokud si první náměstek nepustí hubu na špacír. Což většinou neudělá, protože nemá dostatečné krytí.

Pokud jde vše podle schématu, funkcionář od prvního náměstka sice po chycení dá (naoko) ruce pryč s tím, že on je čistý, on nic nevěděl a nikdy netušil, jakého hada si hřál na prsou, v tichosti se ale o svého chyceného prvního náměstka postará. Zajistí se dobrý advokát, zatlačí se na soudce, aby byl mírný trest, zajistí se klidný průběh vězení (předpokládám, že Dalík nebyl ve vězení – tedy vlastně v penzionu – znásilňován jinými spoluvězni, jak se to děje jiným… možná došlo k nějakému domluvenému styku s nějakou “klientkou” penzionku…. kamarádka, co dělá trestní advokátku, mi kdysi popisovala, jak a za kolik se dostávají prostitutky do vazební věznice na Pankráci, tak předpokládám, že v penzionu asi k nějakému tomu prohřešku došlo též), zajistí se co nejrychlejší propuštění z výkonu trestu za dobré chování…

Většinou se o takovýchto věcech lid obecný nedozvídá. Pro novináře kauza zpravidla končí odsouzením, resp. propuštěním, detaily nikoho nezajímají.

Zasvěcení o tom ale samozřejmě vědí, počítá se s tím, celý systém je tak nastavený.

To, že se to profláklo, je asi výsledkem toho, že to novinářům někdo napráskal. Buďto z branže, protože to, jak Dalík ve vězení “trpěl jako zvíře”, bylo natolik nehorázné, že to prostě někdo nevydržel, nebo ze strany politické konkurence, protože se Topolánek/ODS či někdo další dostal do stavu, kdy jsou zranitelní. Nebo to napráskal někdo, kdo se chce dostat k lizu ve vězeňství.

Takže, přátelé, pokud jste to dočetli až sem, tak až vás zase někdo bude krmit kecy o spravedlnosti, o tom, jak stát funguje, že budete mít pocit, že vám někdo ch.ije na hlavu a ani se to nesnaží vydávat za déšť?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 667 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.