BABISPRYMULAOBLEKVIR
18.10.2020
Kategorie: Politika

Jak covid přepíše naši politickou scénu?

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaDoufejme, že zásadně. Impuls ale musí přijít od voličů. Oni musí dát najevo, jaké si přejí politiky. Jisté náznaky byly vidět už v krajských volbách. Přestože je veřejnost silně strašena, přišlo k volbám o něco více lidí než o minulých krajských volbách. Dominantní ANO něco málo ztratilo, propadla ČSSD se svým „generálem krizových situací“ Hamáčkem. Naopak SPD, jako jediný skutečný kritik vládních opatření, potvrdilo své pozice.
 

Lámat chleba se bude v následujících týdnech. Jak lidem začne docházet, že za jejich problémy stojí politika premiéra Babiše, který se zbaběle schovává za epidemiology, projeví se to i na volebních preferencích politického hegemona.

Situace, kdy politické a mediální informování se tolik liší od reality, je neudržitelná. Je zajímavé, že toho zatím nikdo neumí politicky využít. Strany Demobloku jsou zacyklené v antibabišovství a to jim nedovoluje nahlédnout skutečnou realitu. Piráti jsou mimo vždy a všude a lidé je budou volit jen do té doby, dokud se totálně nezdiskreditují podílem na moci, který ukáže jejich neschopnost pochopit reálné problémy a fungování této země. Nejsou politickou silou, která by mohla dlouhodobě růst.

Ve hře tedy zůstává ANO. Buď se vzbouří jejich členové a vynutí si změnu kurzu nebo kvůli neschopnosti Babiše situaci zvládnout, bude pomalu síla hnutí oslabovat. Ale setrvačnost těchto procesů je velká, takže se to bude projevovat pomalu a pozvolna…

Jako vždy se drží SPD, které obdivuhodně odolává vnitřnímu pnutí a drží kurz. Vzhledem k tomu, že žádný silný politický hráč nyní SPD nekonkuruje, mohla by SPD situaci využít mnohem efektivněji. Zatím ale jedou na půl plynu.

Současná situace je příležitostí pro nová hnutí, ať už nepolitická občanská nebo i pro síly s ambicí promluvit do reálného politického dění. Bohužel u nás neexistuje žádné silné občanské hnutí, které by vyvíjelo nějakou osvětovou činnost s cílem ovlivňovat veřejné mínění a následné chování voličů. Marginální partičky lidí, které si roztříštěně jedou své, nemají ambice vybudovat něco většího a silnějšího. Tak jako se to podařilo v roce 2015 založením spolku Blok proti islámu.

Přitom tady už mnoho let existují aktivity, které upozorňují na problematiku krize zdravotnictví. Ta se projevuje nejviditelněji na oblasti vakcinace a na potlačování alternativních způsobů prevence a péče o zdraví. Dodnes se jim nepodařilo najít způsob, jak pro svá důležitá témata získat veřejnost a tlačit tak na změnu systému. Na tématech, které se týkají zdraví se nejvíce ukazuje touha systému omezovat svobodu slova a také svobodu občanů jako takovou. Celý problém dnes vybublal nad povrch právě koronavirovou krizí. Ti, kteří vidí pod povrch už mnoho let, bohužel prokázali svou nepřipravenost a neschopnost reagovat.

Dnešní situace je i příležitostí pro politické strany. Není lepší šance, jak se v současném nefér politickém systému zviditelnit a etablovat. Je tu silné téma, je tu armáda nespokojených lidí, jsou tu chyby vládnoucích a parlamentních stran. Šance mají dvě uskupení – Trikolora a Svobodní. Jestli je nevyužijí, prokážou totální neschopnost a právem definitivně zmizí z politické scény.

Co se tedy stane?

Změna poměrů především na straně voličů, otevírá prostor k růstu nových lídrů. Lidé poptávají osobnosti, které pochopí jejich problémy a efektivně se jich zastanou. Plané tlachání v médiích už nikoho nezajímá. Dělící čára mezi vládou a opozicí už vede jinudy. Ani antibabišismus, ani vlastenectví dnes lidi nerozdělují do přehledných šiků. Dělítkem je schopnost nepodlehnout propagandě a schopnost vidět za kulisami pandemie reálné životy konkrétních lidí. Sama jsem zvědavá, jestli někdo využije šance a podaří se mu uchopit příležitost. Zatím nikoho takového nevidím, ale co není může být.

Všechno se mění, už si nevystačíme se starými poučkami a starými tématy. A jak to vypadá – ani se starými lídry!  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 425 times, 85 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.