champagne-3515140_1280
21.10.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Jak co nejlépe vybrat vestavnou vinotéku

Sdílejte článek:

Při podávání vína je velmi důležitá teplota. Díky vhodnému nachlazení mohou naplno vyniknout chuťové tóny a vychutnáte si lahodný nápoj v celé své kráse. Jenže víno nestačí strčit do ledničky, protože optimální teplota je často v rozdílných hodnotách. Řešením jsou vestavné vinotéky. Dodají vašemu interiéru šmrnc a zároveň připraví ideální podmínky pro vychutnání kvalitních vín. A jak vybrat tu nejvhodnější vinotéku?

Jaké množství vína budete chladit

Pořádná domácí vinotéka dokáže plně nahradit ideální podmínky sklepního skladování. Chlad a tma jsou zásadní pro udržení optimální kvality vína a dobrých výchozích podmínek pro servírování. Jenže chladnička na víno nabízí o něco mé prostoru v porovnání se sklepem a hodně záleží na tom, kolik vína máte v plánu skladovat. Malá vestavná vinotéka pojme zhruba 24 lahví vína. Do středně velké varianty umístíte kolem 36 lahví a pro opravdové milovníky je k dispozici velká vinotéka s kapacitou až přes 80 lahví.

liebherrwtb4212-20_sf1

Kolik prostoru máte k dispozici

Na přítomnost vestavné vinotéky se vyplatí myslet již během stavby či rekonstrukce. Jasně vyhrazené místo by mělo odpovídat vašim představám o vnitřní kapacitě pro uložení lahví. Někdy je však nutné udělat kompromis. Příjemným bonusem je líbivý moderní vzhled, takže vinotéka poslouží i jako dekorace. Její praktický účel je však hlavním kritériem při výběru a zdaleka se neomezuje pouze na udržování ideální teploty.

Vybírejte z praktických funkcí

Mezi výrobce nejlepších vinoték patří značky Liebherr, Dunavox či Humivox. Společnými znaky jsou propracovaný design a moderní technologie, díky kterým je skladování vína jednodušší a efektivnější. Mezi praktické funkce, se kterými se můžete setkat u vybraných modelů, patří přítomnost dvou zón, přičemž se každá chladí na jinou teplotu. Jde o řešení pro skladování různých druhů vín vyžadující jiné ideální teploty. O kvalitu vzduchu uvnitř chladničky na víno se může starat filtr s aktivním uhlím. Výjimkou nejsou LCD displeje či bezpečnostní ochranné systémy, jako jsou dětská pojistka či upozornění při špatném dovření dvířek.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 900,00 Kč
Vybráno 2.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 91 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.