eu-executioner
21.10.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Jak Češi smýšlejí o “právním státě”?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 

vylicilServer Euractiv nám nedávno přinesl informaci o novém, celoevropském průzkumu, ve kterém Češi opět „propadli”. Vedení EU před časem pověřilo agenturu Kantar, aby prozkoumala míru souhlasu evropského občanstva s navázáním čerpání evropských fondů na dodržování principů právního státu. Tedy, stručně řečeno: „kdo nebude dodržovat, nic nedostane”.

Výsledky zadavatele překvapily. Podle Kantaru sice onu myšlenku – žádné peníze bez plného respektování vlády práva a demokratických hodnot – podporuje pěkných 77% evropského obyvatelstva. S vyjímkou té divné České republiky… Ovšem půjdeme-li ke zdroji a podíváme-li se podrobněji na graf na čtvrté straně uvedeného průzkumu, kde jsou výsledky rozepsány po jednotlivých státech, uvidíme jak ošidné je zobecňování.

V České republice plně souhlasí s názorem Evropské komise 22% dotazovaných a částečně souhlasí dalších 37%. Tedy dohromady méně než polovina. Výsledky ostatních „zlobivých” států, Polska, Maďarska a Slovenska pak nejsou zas o tolik vyšší. Všechny leží pod průměrem EU. V řadě liberálních komentátorů to vyvolává nelíčený smutek a otázky, proč jen jsme, my Češi, stále tak natvrdlí a odmítaví.

Vysvětlení je nasnadě. Jsme obecně bystrým a inteligentním národem. Musíme být, jinak bychom už neexistovali. A naše pohnuté dějiny nás, během staletí cizí nadvlády, naučily jedné důležité věci.. Všeobecné podezíravosti k mocným, ve spojení se schopností velice rychle odhalit, jakou novou habaďůru a lumpárnu na nás zase šijou.

Na prohlédnutí, o co v takzvané „vládě práva” jde, jsme měli 16 let. Od našeho vstupu do spolku, ve kterém se (spolu s těmi „hodnotami”) začala vehementně tlačit a prosazovat. To je doba víc než dostatečná. Zvláště, když byla hustě lemována milníky, které ostře oddělovaly tzv. „právo” od spravedlnosti, jak je mezi lidmi obecně chápána.

Vzpomínáte si třeba ještě na rodinu Červeňákových? To jsme do EU teprve vstupovali. Šlo o cikánský velerod, nebo chcete-li klan, který se vydal do Anglie za lepším, aby po návratu zpět do republiky požadoval „ušlé” sociální dávky a nové bydlení. Dostali, krom toho bydlení, „odškodné” okolo 900 tisíc. Protože humanita, hodnoty… A taky právo. Za čas byli opět vesele na dávkách. S veřejným míněním to tehdy docela zahýbalo. Ale právní stát je právní stát.

Pak už to jelo z kopce. Antidiskriminační zákon, podle kterého nesmí majitel říct, že do svého vlastního podniku, do skladu hutního materiálu, chce chlapa, a ne invalidní lesbickou aktivistku s migračním pozadím; pak povinná školní inkluse, míchající průměrné s hloupými, hbité s pomalými a slušné s neřády, až k výsledné všeobecné nevzdělanosti….

A tak pozvolna, přes známou „šátkovou causu” anebo cikánskou provokatérku, nastrčenou „ochránkyní práv” na nic netušící majitele bytů, klopýtáme k současnosti. Ke směšným 4 letům pro nezákonně přivandrovalého černošského vyvrhele, který na Litoměřicku znásilnil, zbil a okradl nezletilou dívku. K podmínce, za „schvalování atentátu”. Ne sice ještě na Říšského protektora, ale na něco podobně chráněného – na muslimy. Tentokrát na Novém Zélandu. A v kontrastu s tím úplné osvobození Jesenického radního Langa, který napsal o presidentovi ČR, že „…je potřeba ho podřezat jako svini”.

Pohlédneme-li  z většího odstupu na uvedené případy (a přemnohé další podobné causy, na které se místa nedostává), jaký obrázek se nám začne rýsovat? Nehezký… Není třeba zvláštního ostrovtipu, aby běžný občan došel po podobných zkušenostech k poznání, že tento systém „právního státu” nebyl zkonstruován pro něho. Ba právě naopak. Že většinový, bílý, pracující heterosexuál je tímto systémem bit.

Že ten takzvaný právní stát dává jistoty, nárok a právo pouze obskurním (důvodně) neoblíbeným menšinám. Pěstuje a hýčká si všemožné pošuky a excentriky. Povzbuzuje a penězi bohatě zalévá nejrůznější škodlivé a rozkladné spolky. A že ty tolikrát zmiňované „evropské hodnoty”, které je třeba bezpodmínečně respektovat, jsou v podstatě dvě: Úchyl a Muslim…

Fakt, že už to pochopila většina národa, jak lze číst i z onoho europrůzkumu, je ovšem dost málo. Ke změně neblahých trendů nestačí. To naši bojovnější sousedé v Polsku už přecházejí od remcání k protiútoku. Jejich vicepremier a předseda vládní strany PiS Jaroslav Kaczyňski v minulém týdnu prohlásil, že Polsko bude vetovat jak ozdravný fond pro koronakrizi, tak i celý dlouhodobý rozpočet EU, pokud Unie nepřestane „ zemi vydírat a ohrožovat její kulturu, identitu a suverenitu”. Měl tím na mysli právě ono spojování peněz, právního státu a tak zvaných evropských hodnot.

Musíme být vždy poslední?

Ostatně soudím, že jedinou reálnou cestou z tohoto maléru je czexit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 111 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.