0000014176
26.3.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak byste dopadli, kdybyste spálili v Saúdské Arábii či Pákistánu Korán?

Sdílejte článek:

KATARÍNA HANZLÍKOVÁ 26|03|2016

Představte si situaci, že by křesťan někde v muslimském Pákistánu nebo v Saúdské Arábii na veřejnosti spálil Korán. Jak by to s ním asi dopadlo, víme si všichni představit. Jedno je jisté, smrti by neunikl.

A teď reálná situace, ale naopak: muslimka pálící ​​Bibli na veřejném místě v evropské zemi. Incident se odehrál minulou středu v 12. pařížském obvodu na břehu Seiny. Policie si všimla ženy zahalené v burce, jejíž nošení je ve Francii mimochodem zakázáno a trestá se pokutou, jak pálí Bibli. Ženy si všimli policisté, kterým se “v kontextu s aktuální hrozícími teroristickými útoky” zdála podezřelou, tak se ji rozhodli “diskrétně” zkontrolovat.

Nejprve zkontrolovali, zda nemá u sebe zbraň a pak jí odložili burku, aby si mohli ověřit totožnost. Zjistili, že se jedná o 34 letou ženu s bydlištěm v Seine-Saint-Denis, notoricky známé pařížské no-gone zóně. Na otázku, jaký měla důvod k pálení Bible, žena uvedla, že se cítila pronásledovaná. Policisté uvedli, že se domnívali, že jde o narušenou osobu, a proto byla odvedena do nemocnice, kde se podrobila vyšetření. Vyšetření ukázalo, že žena nejeví žádné známky narušené psychiky a jedná se o zcela příčetnou osobu.

O incidentu informoval zpravodajský server Valeures actuelles, který uvedl, že ženě byla udělena pokuta za nošení burky, ale nebylo vůči ní vzneseno žádné obvinění za žhářství ani degradaci. Server L’observatoire de la Chrsitianophobie, který o případu rovněž informoval, však uvádí, že žena byla za porušení zákona o nošení burky pouze slovně napomenuta.

V této souvislosti je zajímavé zmínit novou vládní mediální kampaň, která běží ve francouzské televizi a je zaměřena na potlačení rasismu a diskriminace. Podle obsahu kampaně se zdá, že se rasismu dopouští původní francouzské obyvatelstvo vůči muslimům a černochům. O známém antisemitismu muslimského obyvatelstva, ani o anti-křesťanských činech ani zmínka …

ZDROJ: hlavnespravy.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
19 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.