JANBLATNY
31.10.2020
Kategorie: Politika

Jak budovat respekt, když vůbec žádný nemáte

Sdílejte článek:

LU LINA

Sám sobě jsem si před časem slíbil, že z mnoha rozumných důvodů se tématu koronaviru už budu vyhýbat. Poctivě se snažím ten slib dodržet, ale prostě to nejde. Rozsah demence s tímto tématem spojené je prostě už tak velký, že nejde odolat.

To, jakým způsobem, jakou intenzitou, jakou dobu a hlavně v jakém rozsahu nám to valí do hlavy, dává momentálně podobným sebeobranným předsevzetím zhruba stejnou šanci uchovat si původní podobu, jakou má kupka zcela suchého listí uprostřed Letenské pláně za masové protivládní demonstrace pořádané uprostřed vichřice 9 stupně Beaufortovy stupnice.

Takříkajíc vláčen osudem tedy dnes opět písemně vyjádřím svůj názor na některé značně zábavné okolnosti související s „pandemií,“ jež se nyní vyskytly. V této souvislosti bych zároveň také rád všechny své uvědomělé spoluobčany, kteří v roušce i spí a šukají, a co hluboce želí odstranění odborníka na svém místě Prymuly pomocí nízké a podlé intriky, upozornil na jednu očividnou nicméně nepříliš zdůrazňovanou skutečnost.

A sice, že zaujmout či dokonce veřejně vyjádřit k tomu, co se děje kolem viru covid-19 či k opatřením profesora Gumy jiný postoj než je „uctívání“ – v newspeaku „uctívačů“ označovaný jako „popírání,“ což v běžné řeči znamená „rouhání“ – je dle právního řádu České republiky nejen naprosto legitimní, ale právo tak činit je dokonce zakotveno v ústavě.

Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace…   

Každý ať si tuhle idylickou ústavně-právní teorii porovná s realitou, a to nejen ve vztahu ke kovidu, a udělá si obrázek sám. Šířit „dezinformace,“ pokud tím neporušujete nějaký konkrétní zákon, což značí zastávat jiné, zvláštní, nekonformní, demagogické, nebo třeba i bláznivé názory, je ústavní právo. I kdyby se doktor Kubek, senátor Fischer a Česká televize posrali. A jestli by veřejnoPRÁVNÍ média měla něco zuřivě a neustále dokola obhajovat, pak je to především právě toto konkrétní právo.

A ne ty, kteří ho realizují, vytrvale líčit jako nesvéprávné imbecily a značkovat je pro ty, co zastávají výhradně správné a konformní názory jako popírače kovidukonspirační teoretiky, rasisty, xenofoby nebo třeba ruské agenty.

Ale to jsem zase odbočil, takže zpět k meritu věci. Jde o ještě stále čerstvého ministra zdravotnictví. Vypadá to totiž, že nudit se s ním, stejně jako s jeho nezapomenutelným předchůdcem, zřejmě rovněž asi nebudeme. Téměř úplně první slova ministra Blatného ve funkci zněla, že chce „změnit náladu ve společnosti ,změnit strach v respekt“ a že „k tomu potřebuje média.“ Trochu to rozpitvám, protože to po pitvání přímo křičí.

Teoreticky pan ministr není tak úplně mimo mísu, ale fungovat to nebude. Zaprvé proto, že hlavními šiřiteli strachu jsou právě média a já si při nejlepší vůli neumím představit, že toho nechají. Musela by popřít úplně všechno, co až doteď předváděla a začít předvádět pravý opak, který se v jejich očích rovná „popírání,“ což fakt asi nehrozí.

A zadruhé respekt. Respekt je veličina, která se velice nesnadno a pomalu získává a strašně rychle a lehce ztrácí. Když o něm pan ministr mluvil, pochopil jsem to tak, že mu jde o respekt k závažnosti situace a hlavně o respekt k ministerstvu zdravotnictví, expertům, vládě a k jejím nevšedním a originálním opatřením. Hm.

Nechci být za škarohlída, ale to bude teda pořádná fuška, a to i díky vám, pane ministře.

Vláda, ministerstvo zdravotnictví, experti a média z toho všeho ruku v ruce udělali takovou šaškárnu, že závažnost situace většina lidí už dávno nevnímá. Protože jí přebila nasranost z chaotických a nelogických zákazů, buzerace, imbecilní propagandy, hygienického fašismu a hlavně přízemní starosti nemalé části populace o to, za jak dlouho se díky vládě budou muset začít pást.

Stran respektu k opatřením, potažmo k jejich představitelům. Kde nic není, ani smrt nebere. Respekt k jakýmkoliv vládním opatřením může už dlouhá léta pociťovat výhradně úplný imbecil či volič hnutí ANO. Co se týče vlád minulých, tak ještě případně volič takzvaných tradičních demokratických stran. O vládních politicích platí to samé. Doba kovidová pak pouze tento prostý fakt jen vyjevila v míře, kterou jsme si doposud neuměli představit ani v nejbujnějších snech.

A pak ještě zbývá respekt k hlavnímu představiteli toho všeho k čemu máme mít onen respekt, což je momentálně osoba aktuálního ministra zdravotnictví.

Pokud mu tedy jde fakt primárně o respekt, tak i navzdory svým titulům, funkcím a údajné inteligenci nevykročil právě nejšťastnější nohou.

Protože uvést se do funkce, ve které chcete hlavně respekt tím, že se o něj okamžitě připravíte dětinskou lží hned na první tiskovce, asi nebude tím nejlepším způsobem k jeho získání.

Stejně tak k jeho získání asi zrovna dvakrát nepřispěje fakt, že na své druhé tiskovce se po respektu toužící ministr při prezentaci podle vlády naprosto klíčového čísla, které stojí za vším tím buzerováním a hlavně za ekonomickou likvidací tisíců živnostníků a pracovníků ve službách, hned dvakrát takzvaně „spletl.“ Ale prý to „myslel dobře

Co se vám jako první v tomhle celém případě vybaví? Že by taky úvaha, kolikrát to asi už předtím mysleli dobře, ale spletli se? A kolikrát vám asi všichni ti šašci lhali a o čem, a to nejen v přímém přenosu?

A co se vám naopak rozhodně a určitě nevybaví? Že by jakýkoliv náznak pocitu respektu?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 060 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.