21.3.2013
Kategorie: Společnost

Jak bude vypadat kolaps naší společnosti?

Sdílejte článek:

REDAKCE PP (PŘIŠLO NÁM E-MAILEM) 21/03/2013

 

Děsivý náhled do budoucnosti? Kolik času nám ještě zbývá než se vyplní tento scénář? Jak dlouho si ještě necháme od politické a bankovní oligarchie kálet na hlavu než přijde konec civilizace v podobě, kterou známe? Je níže uvedený popis opravdu jen utopistickou vizí či jen více realistický pohled na současné souvislosti? 

Věci, se kterými je třeba počítat, jejich posloupnost závisí na vývoji situace, některé body mohou nastat současně, jiné postupně, některé nenastanou vůbec nebo budou ještě drsnější, než předpokládáme:

 

 • Snižující se příjmy státního rozpočtu, narůstající chudoba, nezaměstnanost. Pokračují politické rozkrádačky a kecy ekonomů o nekonečném růstu, ale zvyšují se počty bezdomovců, jsou častěji demonstrace, stoupá agresivita a kriminalita sociálně vyloučených a nepřizpůsobivých, stoupají počty sebevražd, počty lidí závislých na drogách a hazardních hrách. S tím roste i deprese, beznaděj, pasivita, stresy, ztrácí se smysl života již od mladého věku. Pády vlád, předčasné volby a zase pády vlád.

   

 • Šetření – postupné propouštění státních úředníků a zaměstnanců (bez odchodného), zavírání všech úřadů, nejdéle vydrží funkční policie, ale bude se věnovat pouze pořádkové službě, potlačování demonstrací a rabování, ne individuální kriminalitě a ochraně jednotlivých občanů.

   

 • Snižování a postupné zrušení všech sociálních dávek, důchodů, příspěvků. Sociální nepřizpůsobiví občané zvyklí na sociální dávky a závislí na alkoholu a cigaret začnou rabovat obchody a domácnosti, ochrana domácností sousedskými hlídkami, stoupne hodnota zbraní.

   

 • Stále sociální nepokoje a rabování (jak už jsou v Egyptě, Libyi, … Řecku, Španělsku …) – státy zavedou stanné právo nejprve ve velkých městech, zákaz vycházení potmě postupně všude kromě malých obcí, klesá hodnota života, konec základních lidských práv.

   

 • Hyperinflace, barterové platby a výměna zboží za zboží, zavření bank, peníze i zlato ztratí význam, platidlem budou věci potřebné k přežití – potraviny, zbraně (zabezpečení ochrany), náboje, palivo, zapalovače … Pokud někdo bude mít kilo zlata, rád by ho vyměnil za kilo brambor, ale jen hlupák mu ty brambory dá za tak neužitečnou věc.

   

 • Slučování a později úplné rušení soudů, ministerstev, … Soudy si zajistí menší komunity sami, časté fyzické tresty a tresty smrti za krádež potravin, drancování atd..

   

 • Zavírání obchodů, lékáren. Nejdéle vydrží potravinové obchody na lístkový přídělový systém základních potravin – pokud si zajistí ochranu (za potraviny). Stát má v hmotných rezervách obilí na tři měsíce – ovšem vydrží možná měsíc, protože jiné potraviny v rezervách nemáme.

   

 • Průmyslové zboží, drogerie, oděvy, … se budou prodávat i vyrábět pouze domácku – z drogerie jen mýdlo z popela a tuku mrtvol.

   

 • Velká poptávka po ručně poháněných strojích – mlýncích na zrno, ručních pumpách na vodu, sporáků a kamnech, sekyrách, ručních pilách na dřevo. Také po zapalovačích, zápalkách, zbraních, nábojích.

   

 • Snědí se domácí zvířata – psi, kočky, křečci, papoušci, rybičky … Snědí se chovy jezdeckých koní a vyrabují se velkochovy hospodářských zvířat, snědí se zvířata v ZOO – kolaps dodávek krmiv. Zvířata na venkově v domácích chovech budou muset být brutálně chráněny před vyhladověním lidmi. Vylovena veškerá lovecká zvěř. Kanibalismus – člověk se dá nejsnáze ulovit.

   

 • Výpadky elektřiny, nejprve krátké, pak stále déle, úplné zastavení dodávek ropy a zavření čerpacích stanic, pohonné hmoty nejprve na příděl, později pouze policie a armáda. Ukončení zásobování plynem a vodou přes vodovod, špatné možnosti hygieny hlavně ve městech a bytech.

   

 • Zima, nemoci ze zimy, spalování nábytku a zařízení v bytech, mizení stromů z parků a lesů na topení, nulová cena bytů v patrových domech.

   

 • Rušení věznic z ekonomických důvodů – propuštění vězňů zapříčiní nárůst násilí – vražd, mučení, znásilnění … Násilné činy i ze strany běžných lidí za účelem získání potravy – krádeže, rabování z hladu, vyrovnávání si účtů, pomsta zbohatlíkům a politikům.

   

 • Zavírání nemocnic, poliklinik, lékáren, soukromá praxe doktorů doma za potraviny, přesun doktorů na venkov. Všichni chronicky nemocní lidé zemřou.

   

 • Kolaps dopravy, nejprve ukončení MHD, vlakové dopravy, lidé budou využívat hlavně kola, cena kol velmi stoupne, armáda a policie může lidem brát kola pro své účely, auta bez možnosti koupit palivo ztratí význam, budou se z nich demontovat kola na různé káry a vozíky.

   

 • Zavírání všech firem, práce pouze za jídlo, později povinné ruční práce v zemědělství, anarchii vystřídají místní despota a jejich Drába – robota na panském. Dnešní zbohatlíci skupují půdu, pokud budou mít dostatek zbraní a potraviny pro dráby, stanou se z nich feudální pánové, kteří donutí místních lidí pracovat jako poddané na polích.

   

 • Pluhy, vozíky a podobně budou táhnout lidé, potrvá generace, dokud se zase rozmnoží koně a jiná domácí zvířata aby byly dostupné každé rodině – země jako Rumunsko a Albánie, kde dosud běžně chovají na vesnicích koně a jiná zvířata, budou nejbohatší země Evropy, u nás se zbytky chovů snědí hlady hned po zavření supermarketů.

   

 • Kdo si dnes zakope sud z konzervami bude bohatší, jak by měl zakopaný sud zlata – konzervy vydrží podle výzkumů a pozorování až 40 let jedlé! Nikdo už nebude mít problém s obezitou, vysokým krevním tlakem, cukrovkou. Přežijí jen nejzdravější – zdraví je poklad.

   

 • Zavírání škol, postupně nejprve vysoké školství, střední školy, vyšší ročníky základních škol, povinná školní docházka pouze několik měsíců za účelem naučit se číst a psát, později úplně zavření škol a negramotnost.

   

 • Migrace lidí z měst na venkov, kde však nebudou vítáni, organizování dnešních loveckých sdružení do domobrany, na vesnicích budou zabíjet lidi přicházejících z míst za potravou v zájmu vlastního přežití.

   

 • Epidemie infekčních chorob a množství úrazů zapříčiněných násilím, nikdo neprodává léky a neošetřuje, všude spousta mrtvol.

   

 • Redukce počtu lidí na úroveň středověku, malé komunity lidí živících se zemědělstvím, právo silnějšího, nové generace neumějí psát a číst, nové pověry a z nich nová náboženství s lidskými oběťmi.

   

 • Negramotnost, předávání znalostí pouze ústně formou baladicky zpěvů a podobně, zapomenutí a překroucení historie vytvoří vhodnou klima pro rozvoj náboženství jako při kolapsu Římské říše. Možná např. Toolkienove dílo se stane novou biblí a zachráncem lidstva od strašného Saurona bude oficiálně uznán Frodo 9-prstý, který se obětoval za lidstvo.

   

Jste zaskočeni? Pobouřeni? To je dobře, snad vás to probudí z apatie a začnete si všímat, co se děje ve světě a u nás s krizí … a co má skutečný smysl. Není to zlato ani dotykové displeje. Napsal to např. Voltaire, ale spíše to znáte z úst Bolka Polívky ve filmu Cesta z města: „Jediné co má smysl je půda a to, co z ní vyroste”.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 204,44 Kč
Vybráno 29.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 28 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.