joe-biden-dan-kamala-harris-343435
12.11.2020
Kategorie: Politika

Jak bude pravděpodobně vypadat zahraniční politika vlády Biden-Harris

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Biden výrazně posílí pozici NATO. Představitelé NATO vycházejí z toho, že udělá vše pro to, aby rozbil “spojenectví” Turecka s Ruskem a vrátil Turecko pod kontrolu NATO. Zda se mu to podaří, je však otázkou, neboť v jeho vládě nebude nikdo, kdo by dokázal ovlivňovat Erdogana tak diplomaticky šikovně jak to umí Vladimír Putin.

Rusko zůstane za Bidena samozřejmě nepřítel číslo jedna, a to mnohem jednoznačnější, než v éře Trumpa a americká média budou dělat ještě intenzivněji protiruskou propagandu.

Lze očekávat, že Biden zostří a rozšíří protiruské sankce a že se pokusí znovu navázat na politiku, kterou dělala už Hillary Clinton, což bude znamenat konfrontaci s Ruskem v Sýrii, kterou Trump ukončil.

V tom případě ale narazí i na odpor Erdogana i Teheránu, protože Turecko a Írán nebudou chtít připustit, aby se v regionu, který je již částečně i pod jejich vlivem, nyní znovu objevil vliv USA.

Zlepšit napnuté vztahy s Čínou bude pro Bidena velmi těžké. Čína, podobně jako i Rusko, nepovažují USA za spolehlivého partnera. Na druhé straně i Bidenova vláda – podobně jako Trump – nebude chtít, aby vliv Číny na svět stále více narůstal. Nikdo však už nezabrání tomu, že už v průběhu jednoho, nanejvýš dvou desetiletí se stane Čína světovou velmocí číslo jedna.

Bidenova vláda zaujme vůči Izraeli oproti Trumpově politice tvrdý postoj. Velmi vlivné levicové křídlo Demokratů, projevuje otevřeně svou nenávist ke státu Izrael a v tom je podporuje i Kamala Harris, i když ne otevřeně. Harris je dokonce ještě mnohem více levicově-socialistická jako Bernie Sanders.

Izrael se může utěšovat v nové politické situaci (pokud Biden-Harris budou v Bílém Domě), aspoň tím, že Trumpovo uznání anexe Golanských výšin Biden už nemůže zrušit. Lze ale očekávat, že Biden se postaví proti “agresivní kolonizační” politice Tel Avivu, když protiprávně zabírá rozsáhlé pozemky v Izraeli, které patří Palestincům.

Vůči Íránu bude Biden pravděpodobně postupovat umírněněji než Trump.

V případě Afghánistánu, kde USA vedou svou nejdéle trvající válku, možná počítat s tím, že Biden-Harris zruší Trumpovo rozhodnutí o stažení amerických vojáků.

Trump nerozpoutal žádnou válku a během jeho vlády se v USA nedošlo k žádnému teroristickému útoku ze strany IS. Biden ale už oznámil, že zruší kontroly migrantů na hranicích, které nařídil Trump. To samozrejmme zvýší riziko teroru.

Ve vztahu k EU se toho mnoho nezmění, ačkoli Berlín a Brusel si to slibují.

Na rozdíl od Trumpa bude vláda Biden-Harris dělat vše pro podoporu migračního paktu OSN, což velmi bude těšit kancléřku Merkel. Tím bude velmi růst tlak na ty EU státy, které se brání přijímání migrantů.

  • roman-bednar.com
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 523 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.