virglobalsvet
29.4.2020
Kategorie: Politika

Jak bude podle Vás změněn svět po pandemii? A jak je možné tomu čelit?

Sdílejte článek:

HANA LIPOVSKÁ

  • Odpověď na dubnovou otázku IVK:

Klást si otázku „Jak je možno čelit změně světa po pandemii?“ znamená implicitně předjímat, že prohrajeme. Tím bychom skutečně prohráli ještě před začátkem boje – a uvolnili místo těm, kdo chtějí krizi využít k prosazení vlastních zájmů.

 

My však nesmíme poraženecky připouštět, aby (nám) svět byl změněn. Svět přece mění vždy jen konkrétní lidé – ti, kdo mají odvahu převzít zodpovědnost. Výsledek proto bude vypadat podle toho, který pohled se prosadí.

V zásadě dnes proti sobě stojí tři směry.

První, nejhlasitější, chce návrat k předkrizovému stavu. Utíkají se k němu ti, kdo touží po jistotě, po bezpečí známého, i když dost možná nevyhovujícího, statu quo.

Druhý, progresivistický, směr chce využít krizi jako příležitost k oslabení jednotlivých států a hodnot, k přenesení dalších pravomocí do Bruselu, k posílení módních trendů místo zásad.

Třetí směr, ke kterému se hlásím, rezolutně odmítá návrat zpět k životu před krizí. Naopak, chce návrat zpět k hodnotám a myšlení, díky kterým jsme se dokázali dostat až na předkrizovou úroveň. Návrat zpět k podnikavosti, pracovitosti, svobodomyslnosti, odvaze, ochotě nést odpovědnost, k spořivosti namísto zadlužování, návrat k volnému trhu. Rezignovat na tyto hodnoty neznamená návrat zpět před COVID-19, nýbrž propad zpět před rok 1989.

Dnes proto není čas na defenzivu, ale na ofenzivu.

Dnes – ne až po krizi – proto musíme bojovat za změnu světa tak, abychom později jiné změně nemuseli čelit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 681 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
1 komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)